Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bl4ck

    csendes tag

    A segítségeteket kérném!
    Nem tudok dönteni, melyik jobb választás, olvastam az itteni linkelt teszteket de gondoltam hátha vannak frissebb tapasztalatok.
    Sony wireless gold stereo 2.0 vagy Turtle Beach Stealth 400?

    Azt tudom hogy utóbbi nem képes a virtuális hangzásra, de ez nem is érdekel,a virtuális hangzást a goldnál is inkább kikapcsolandóként emlegetik a legtbb helyen. Engem az érdekel,melyik szól szebben tisztábban jobban? Vannak tapasztalatok? Köszönöm!

  • bl4ck

    csendes tag

    válasz bl4ck #80319 üzenetére

    Esetleg TB Stealth 500p?

    Avagy 30.000 forintig van valamilyen vezetéknélküli headset ami ezeknél jobb? Köszönöm!

  • bl4ck

    csendes tag

    válasz A`rpi #80322 üzenetére

    Az a baj sajnos nincs lehetőségem kipróbálni, ha lenne akkor könnyű választás lenne.
    A törésről mindkettőnél olvastam, illetve a TB-nél mikrofon statikus zaj problémáról is.
    De engem főként a hangzás érdekel. A Sony-nál állítólag nagyon jók a hangprofilok a játékokhoz. Viszont a basszus csekély. A 400-asnál (illetve 500p-nél) állítólag nagyon komolyan szól lévén 50mm-es hangszórók figyelnek benne. Tényleg nem tudok dönteni. :((

  • bl4ck

    csendes tag

    Hosszas töprengés infógyűjtés után beruháztam egy ps4-hez való headsetre, egy Turtle Beach Stealth 500p személyében.

    Eddig egy Sennheiser fejest használtam de a DS nem tudta kihajtani ezért halk volt és nem szólt úgy ahogy kéne. A fő szempontok a jó hangzás és vezetéknélküliség volt.

    Nagy nehezen boltban ismerős által sikerült kipróbálni egy sony wireless 2.0-t, egy pulse elite-et, egy stealth 400-ast és az 500p-t, így a döntés egyszerüsödött,megvettem az 500-ast.

    A hangzása tisztább ráadásul hangosabb mint a sony 2.0, a mélyek köröket vernek a 2.0-ra de még a pulse-ra is. A kellemestől egészen az Eq által felerősített durva basszusokig. A surroundot nem tartják sokan semmire joggal, de ezt is kipróbálva az 500-as music/naturalra állítva határozottan kellemes hangzást adott a 2.0 és a pulse gyenge surroundjához képest. Így a két sony fülest kizártam, persze hozzá kell tenni az 500p drágább a két fülesnél.
    A 400-as anyaghasználatban (fülpárnák) gyengébb az 500asnál, valamint nincs surround. 7000 forint volt az árkülönbözet így az 500-as jobb anyagminősége és alkalmanként jól jövő surroundja (például az Ébredő erő az említett surround beállításokkal brutális) mellett tettem le a voksom.

    A fejes kezelése egyszerű, frankón kézre esik a jobb fülön, van külön a játéknak és a chatnek hangerőszabályzó, egy gomb az ea váltásokra és egy a mikrofon némításra. A mikrofont le is lehet szedni, külön pozitívum.
    Az eq beállítások könnyen válthatók, hosszan nyomva a surround módok közt váltunk (game,movie,music,stereo) rőviden nyomva a hangzáson (natural, bass boost, bass+treble boost, vocal). A surroundok közül a game és movie használhatatlan legalábbis szerintem a sony fejesekkel azonosan gagyi hangzást ad. A music mód viszont natural vagy bass+treble beállítással filmek alatt illetve 1-2 játékban kifejezetten kellemes, korrekt térélményt ad és megmarad a tiszta hangzás. A basszusok szerelmeseinek alapból is kellemeset domborít a füles, szerintem nagyon jól el van találva a hangok aránya, aki az extra mélyeket szereti annak pedig ott vannak a basszuskiemelő módok. Bármit állítunk (az említett gyenge surround beállításokon kívül) bármekkora hangerőn, nincs torzítás vagy doboz effekt. A hangok végig tiszták hangosak dinamikusak maradnak. A hangerő szuper, maxon nem is hallgatom mert mármár fülsértően hangos tud lenni.

    Ami még tetszett azok a hangbemondások, bármit állítunk egy kedves hölgy bemondja nekünk. Valamint az akksiidő. A hétvégét végigjátszottam illetve filmeztem vele, hétfő délután kellett töltőre tenni. 1-2 óra alatt tölt maxra konnektorból microusb-vel.

    Ami nem tetszik:
    Ha merül a headset akkor nagyon merül. A hölgy bemondja hogy battery low...Na onnantól van kb max 10-15 percünk, a hölgy pedig 3-4 percenként panaszkodik. Azért szólhatna 1 órával a lemerülés elött.:)
    A másik dolog, a fejes két oldalán van 1-1 TB logó. Ami használat közben folyamatosan villog. A sötétben ülve falhoz közel kifejezetten idegesítő tud lenni, elég erős a fénye.

    A neten több helyen is olvastam hogy statikus zajt csinál a mikrofon a fejesben így ha nem használjuk célszerű némítani. Én ezt nem tapasztaltam.
    Illetve ami jó lett volna, az a bluetooth. Telefonnal sajnos bt nélkül csak kábellel működik a fejes, ezt adják hozzá.

    Frankó fejes, 34 pénzért vettem. Féltem a gamerfüles hangzástól, pc-n sok rossz tapasztalatom volt ilyenekkel kapcsolatban, itt abszolút kellemesen csalódtam.
    Ajánlom!!

Új hozzászólás Aktív témák