Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz haddent #33060 üzenetére

    Pedig van. Ugyan van handshake, és tartalmaz hibajavító kódot is az adatfolyam, de pont emiatt... Ugyanis ha van egy kis jelveszteség, interferencia, akkor azt helyre tudja állítani a fogadó egység. Namármost ez a helyreállítás beleszól a dolgokba. Rövid távon is jelentkezhet, de hosszabnál jelentős. Audio résznél mégjobban kijön, mert azt nehezebb javítani, mint a képet. Rövidebb kábel esetén nyilván elég az 1-2ezer forint/m-es is. Főleg ha csak psről van szó, de ha mondjuk bd50-es isokról, akkor már más a helyzet.

    Rövid kábel ps4 mellé: bármilyen high speed megteszi, az biztos. Bár van, aki valamennyi különbséget itt is észrevesz!

    Főleg ha nem high speed, vagy az, de annyira romlik a sebessége (hs 12gbps helyett mondjuk csak 1-2) akkor bizony lehet, hogy a deep colour és hasonlóakat lelövi, így pl a színek kevésbé lesznek teltek! De ez pár méter esetén csak igazán vacak kábel esetén tud jelentkezni...

    Mellesleg nálam 15m hdmi kábel kell majd, igyekszem 12m-re redukálni :D (Projektor...)

    (#33056) tigomigocika Már én is bespájzoltam a GTA V-öt digit, van mellé AC, Infamous, DC, BF4, MGS s egyéb jóságok, de nem nagyon vettem még rá magam a társulásra :D

    [ Szerkesztve ]

  • krx21

    nagyúr

    válasz haddent #33060 üzenetére

    Pedig van különbség, hidd el. És pont fordítva, a kategóriák nem nagyon vannak lefektetve, az alapvető minőség a fontos. Házimozi projektorokhoz használnak 10m felett is bőven. De persze minél gyengébb a rendszer (adó+TV) és minél rövidebb a kábel annál nehezebb észrevenni. Az okot az előző hozzászólásomban írtam le...De ez egy örök vitatéma a fórumokon, ezért felesleges ezt itt elkezdeni. Én már megtapasztaltam és az elméletének is utánajártam. Sokáig szkeptikus voltam én is...
    PL: Minőségi kategóriák egy gyártón belül: AudioQuest HDMI
    Félre ne értsetek: Ilyet felesleges PS4-hez venni pláne átlagos TV-hez... :N
    De a lényeg: Igen, TV-s környezetben (pláne középkategória és alatta) nem nagyon lehet kimutatni...

    "(1.4 is tökéletes) high speed + ethernet kábellel nem lehet baj."
    Na, pont ezt mondom ilyen kábel nem létezik, ez a marketing... :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák