Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz bolha23 #2859 üzenetére

    Hát ez nem meglepő. Lehet trükközni kódolással (nehézkesen), meg op.rendszerrel, ezzel-azzal, de ~50%-nyi nyerserő különbséget eltűntetni nem. Nekem, személy szerint, a PS4 is elég kevéskének tűnik így, de azért nyilvánvalóan korrekt előrelépés (csak a HŰ NEXTGEN KONZOL beharangozás többet sejtetett), az XONE elég gyászos, ha így marad. De persze egyéni vélemény, beszéljenek a számok :R

  • Mrdevil

    addikt

    válasz bolha23 #2859 üzenetére

    50% különbség? Az azért kicsit durva lenne nem, vajon valóban ennyi lenne a kettő között? Picit sokallom azért.

    -{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

  • Peat;)

    veterán

    válasz bolha23 #2859 üzenetére

    Én ha veszek konzolt valamikor valószínű ps4 lesz az, bár egyre inkább úgy vagyok hogy marad a pc.

    De ez a cikk úgy baromság ahogy van, itt a ph!-n Abu már írt egy cikket arról hogy az xbox one egyáltalán nem olyan gyenge és teli van okos megoldásokkal. Az 50% különbség ha tisztán a processzort és gpu teljesítmény nézzük sem jön össze, mert az xbox one-ban magasabb az órajel. Tény. Erről ennyit. Az xbox one-ban lévő ESRAM tisztán az x360-ban lévő megoldásnak a folytatása, jelentős méretnövelés mellett, ott furcsa mód rajongtak érte a fejlesztők. A dedikált processzorok a videora és hangra további erőforrást szabadítanak fel. A PS4 azért nem tud grafikailag 50%-al erősebb lenni még azonos órajelen sem(de nem lesz azonos), mert az APU-kat kell majd befogni olyan feladatokra is amik az xboxban dedikált chipek végeznek el (és egy dedikált chip programozása minden csak nem bonyolult általában, azért dedikált). Így is erősebb lesz a ps4 de egy normális fejlesztői bagázsnál ez a különbözet kb 30% lesz reálisan. Most nézzük meg a pc világot mire elég egy 30%-al erősebb vga, drasztikus különbségre nem. De az xbox360 gpuja is kb ennyivel verte a ps3 gpuját az elején amikor még a cell processzort nem tudták befogni grafikára, kb annyival lesz gyengébb az xbox one mint a ps3 volt gyengébb az első éveiben a multi címeknél, igaz ez a különbség állandó lesz. (ahogy írtad is alacsonyabb felbontás kicsit, pár fps-el kevesebb talán). De ott, fordított esetben furcsa módon sem a sony sem a vásárlók nem csináltak belőle ügyet.

    Számomra a sony lassan eljátsza az esélyét azzal hogy egy sárdobáló színvonalat indított el, az van elég a politikában, a játékok világában én nem erre vágyom. A microsoft meg csöndben dolgozik, lehet gyengébb a gép de mit sem számít ha nem a szájuk jár hanem a fejlesztőik kezei, másrészt nem ők égtek le többször is az online rendszerükkel mind biztonsági mind minőségi szempontból.

Új hozzászólás Aktív témák