Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SH4D0W2011

    őstag

    válasz #20844032 #155304 üzenetére

    Kérdés: Ha L1-gyel gránátot dobsz, L2-vel közelítesz, L3-mal mozogsz, R1-gyel másik gránátot dobsz, R2-vel lősz, R3-mal célzol, te hová konfigurálnál mondjuk egy ugrást? A d-padhoz és a többi gomhoz már le kell venned az ujjad valamelyik analógról, miközben mondjuk a (középső-,) gyűrűs- és kisujjad szabad mindkét kezeden. Érdekelne, te hogy oldanád meg.

    [ Szerkesztve ]

  • mohitook

    tag

    válasz #20844032 #155304 üzenetére

    Igen kioszthatod, és még mindig ott tartunk hogy nem véletlenül jöttek létre ezek az alul nyomható gombok, mivel nagyobb kényelmet adnak...
    Vegyünk példának egy For Honort: elugrás és védelem áttörése a támadás irányát meghatározó gombok felett van, 2 értelmes szabad hely van ahova ezeket oszthatod: jobb kar lenyomás, és bal felső pöcök... a jobb kar lenyomás bizonyos irányba állásoknál igencsak szar, és megint ott tartunk hogy amég azt nyomkodod annyira stabilan nem váltasz irányt.

    Egyébként nem megsérteni akartalak, csak az érdekel, valaki (akárki) tudott-e már beszerezni értelmesebb kiegészítőt a Controllerhez, mert a Scuf (ami ugyancsak nem véletlenül jött létre pro gamingre) igencsak túl van árazva, ráadásul ugyanúgy nem elérhető itthon...

    + ha akkora gamer vagy, lehet megérted, hogy gombok kiosztásától függetlenül az embernek igénye lehet még kényelemre, illetve az addig csak a controller szorongatására használt ujjak értelmes dologra használatára... mindezek mellett még mindig nem tudok elmenni amellett, miért olyan hihetetlen, hogy bizonyos játékokhoz igenis kell a két kar mozgatása és közben a nagyujjal elérendő gombok megnyomása is...

    A For Honor-Competitive kifigurázást megelőzve: csak példának hozom, tudom hogy elég messze áll az attól még :D

    -> az utánam szólókhoz: köszönöm a részletes leírást, amikor az ember nem tud mivel ugrani.. én is pont ilyesmire referáltam, ami miatt sokszor érzem, hogy egyszerűen kevés ujjam van ahhoz, hogy bizonyos kombókat kikerüljek - bevigyek multikban...
    + hála az ingyenes For Honornak PC-re, ott játszom a DS4 controllerrel, és a PC játékosok billentyű-egér (ilyen játékban nem is értem hogy lehet azokkal játszani.... minden élmény oda ) kombói miatt sokszor szorítanak sarokba dodge közbeni ütésváltásokkal amiket én esélytelen vagyok kivitelezni, kivédeni meg még kevésbé...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák