Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MiguelAngelo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Már megijedtem, hogy csak én játszok ezzel a jó kis játékkal, de látom, hogy mások is... ;)

    Szerintem az első komolyabb küldetésnél elakadtam, ehhez kérek segítséget.

    Blacky azt a feladatot adta, hogy menjek vadászni, és hozzak neki 21 db gerbil prémet. Az egyik erdőben találtam is gerbileket (összevissza futkározó állatkák), de semmilyen fegyverrel nem tudom leteríteni őket, pedig mindenfélével próbálkoztam, amim csak van... Talán valami mérget kell kiszórni, vagy van valami csapda erre a célra? A kereskedőknél semmi olyasmi nincs, ami használható lenne.

    Tud valaki segíteni ebben?

  • MiguelAngelo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kösz az infót! Egyébként, miután beírtam ide a kérdést, és elkezdtem játszani, egyből megjelent egy kis tábla, amin ki volt írva, hogy "Press Ctrl+egérgomb, ha békés lényeket akarsz támadni", és így már ment a dolog... (pedig előbb még visszamentem Blacky-hez, hátha elárulja a vadászat titkát, de nem tette). Két napja nem tudtam emiatt továbbhaladni, úgyhogy szerencsém volt ezzel a fórummal... :)

    Ezek után próbálgattam a fegyvereket szegény gerbileken meg a vadállatokon, és jól látom, hogy gyakorlatilag mindegy, hogy milyen fegyvert használok egy adott célpont ellen, csak az a lényeg, hogy mekkorát sebez?

    Tényleg van ilyen lehetőség, hogy épületet lehet venni??

    Northern Cityben csak egy helyen, délen lehet fegyvereket venni? Mert itt, Achmednél nem láttam SMG-t.

  • MiguelAngelo

    csendes tag

    A "critically wounded" állapoton hogyan tudok segíteni, egyáltalán számít valamit?

    Ki az a Márta néni, akinél fegyvert lehet venni??

  • MiguelAngelo

    csendes tag

    válasz HaaS #113 üzenetére

    Márta néni az Martha, fegyverkereskedő, a déli negyedben, legalul a sarokban.

    OK, megvan, eddig nem találkoztam vele...

    A déli városrészben a "drugist" is tudja gyógyítani a kritikálokat

    Megnézem ezt is, hátha fejlődik a karakterem.

  • MiguelAngelo

    csendes tag

    "Difficulty": eddig 2 volt nálam a max, amit meg tudtam csinálni, de az is nagyon necces volt, mert kb. 6 csávó rohant rám, ebből 2 lőfegyverrel aprított... ezt csak úgy tudtam megúszni, hogy kézigránátokat kezdtem hajigálni tőlem kb. 1 méterre...

    Namost ehhez képest a mostani lehetséges helyszíneken 5-ös meg 7-es Difficulty van, akkor az nekem egyelőre reménytelen, ne is próbálkozzak? Vagy mit vigyek oda? Úgy láttam, lángszóró meg páncélököl nincs a fegyvertárban... Vagy ha ott elkapok valakit esetleg annál lehet valami (a jelenleginél) komolyabb cucc... (?)

    A "hitpoint"-omat mivel tudom növelni? Jelenleg asszem 120 körül van.

    A küldetések alatt eddig még csak egy helyszínen volt olyan, hogy a békés legelészők leölése után némi húshoz jutottam, de az se volt sok. Mennyire lehet rá számítani, hogy lesz ehető kaja egy küldetésben, hogy ne pusztuljak meg?

    Vettem fémlapokat, amiket a golyóálló mellénybe lehet elvileg berakni, de azt írta ki, hogy "nem alkalmazható" a mellényemhez. Milyen mellényt vegyek, amibe belemegy a fémlap?

    Egy helyszínt csak egyszer lehet megcsinálni? Mert a korábbiak, ahol voltam már, nem jelennek meg a nagy térképen.

    Köszönöm előre is a tanácsokat!

  • MiguelAngelo

    csendes tag

    Kissé tanácstalan vagyok a "banaboo forest" (vagy hasonló nevű) küldetésben, ahol Boer és Sullen mellett Hans is jelen van (mint lányáért aggódó apa), és a sikeres küldetés feltétele, hogy Hans életben maradjon.

    Namost a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha Hans-ot le lehetne ütni és egy ládába gyömöszölni, amíg a küldetés tart, de ezt sajnos nem tudom megtenni. Fegyver nincs nála, és bár meg tudom adni neki, hogy hova menjen, és maradjon "védekezés" módban, legutolsó próbálkozásomnál eljött onnan és odaállt két majom közé meghalni... (a majmok persze őt támadják, mert szinte biztos, hogy ő a leggyengébb).

    Közbevető kérdés: a társakat nem tudjuk gyógyítani? Vagy tárgyat átadni neki? Mert úgy láttam, ezt nem lehet, ami komoly hiányosság (RPG-kben szokott ilyen lenni).

    Mit tudok ezen a helyen csinálni? Ez az egyetlen aktív küldetési helyszínem, máshova nem tudok menni. :O

  • MiguelAngelo

    csendes tag

    válasz HaaS #165 üzenetére

    Kösz, a tárgyak átadása most már megy... (valóban nem néztem meg hogyan kell).

    Egy baboon sebzése: 1 csapás = -14 HP nálam, úgyhogy ez a küldetés pillanatnyilag reménytelennek látszik. Aránytalannak érzem, hogy miközben ketten is lövünk rá, mégis én halok meg...

    Egy csaló-programot is próbálok igénybe venni, de a játékból való kilépés az Alt-Tab-bal nem mindig működik, csak az első 2 alkalommal megy...

  • MiguelAngelo

    csendes tag

    válasz HaaS #167 üzenetére

    Szintem a szintem kb. 27

    Küldetés: Baboon race

    Hans életben tartása mellett az is feladat, hogy "kill all monsters", szóval nem maradhatok mindig egy helyben, bár az első támadásnál (mert egyből támadnak a rohadék majmok) beválhat, amit írtál. Sajnos a hely annyira azért nem szűk, hogy csak egy irányból tudjanak jönni.

    Ráadásul a kisebb (de halálos) majmok után most nagyobb gorillákba futottam, akik a kézigránátokat kiütik Boer kezéből! "critical hit"
    Miért nem hajítja el a kézigránátot messziről, miért megy oda ezzel is, mintha kézifegyver lenne? Nektek elhajítja?

    A földről semmit nem tudok felvenni, ehhez is valami spéci billentyű kell, vagy így van kitalálva? Mert volt már olyan, hogy Sullen elterült és nem is kelt fel, gondoltam elveszek tőle 2-3 fegyvert, mert ő jobban fel volt szerelve, mint én,... de nem sikerült.

  • MiguelAngelo

    csendes tag

    Olyan mérget már használtam, amit a szúrófegyvereken lehet alkalmazni. Ez arra jó, hogy ha 1x megszúrod az ellenfelet, az onnantól kezdve fokozatosan veszít az életerejéből. Több ellenség esetén is jó, mert elég mindet 1x megszúrni.

    Gázgránátot is szoktam használni, bár az a saját karaktert is sebzi.

    A "baboon race" küldetésben a gorillák ellen kénytelen voltam Molotov-koktélt bevetni, csak ez volt hatásos (szintén nagy mértékű saját sebzéssel jár!). Kétségbeejtő helyzetben igen látványos és hatásos.

    A következő küldetések ehhez képest könnyebbnek tűnnek.

    A földről való felvétel fontos lenne, mert jelenleg gyakorlatilag minden küldetés után újra meg kell vennem a fegyverarzenált, mert mindet elveszítik egy-egy "critical hit" után...

    Egyébként a fegyverkínálat egyre szűkösebb, még munícióból sincsen elég... Ezt tapasztaljátok ti is? Mártánál ás Achmad-nál is tapasztalom, hogy pl. ami az előző küldetés előtt még volt náluk, az most nem kapható...

Új hozzászólás Aktív témák