Aktív témák

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    Üdv mindenkinek :)

    Ezt a topicot arra szánom, hogy megvitassuk ki és milyen PHP-s projektben vesz illetve vett részt. Milyenek a tapasztalatok, mik a kilátások stb...
    S hogy legyen miről beszélni én el is kezdeném:

    Én bizony most faipari szótár motort irok(több más kollegámmal együtt)
    Bár ez a kifejezés szótár nem igazán tökéletes, mert valójában egyfajta tudázbázis lesz 4 nyelven. Mindenféle a Faiparban előforduló szakkifejezést viszünk majd fel mindezt magyar, német, angol, szlovák és talán román nyelven. Bár a szeptemberi átadásra csak a magyar és német lesz kész kb 1000 szóval. A szavakhoz kapcsolódik még jelentés is továbbá kategória, és ezen fellül képgaléria személyek irodalmi hivatkozások, linkek szinonimák stb.. Ezen felül ha egy konkrét tárgyról (pl asztal) van szó annak minden része és tartozéka is fel elsz tüntetve.

    A szavak között pedig keresni lehet a felület és a keresés nyelve pedig tetszés szerint megváltoztatható(gombnyomásra).

    Ez lenne az én nagy projektem, igazábol az első komolyabb amiben részt vezsek, remélem több ilyen is jön még. A tapasztalataimat tekintve sajnos nem túl jók, már ami a csapatmunkát illeti(pl nem ragaszkodtak hogy evoluciós vagy vizesés modell szerint fejlesszünk igy nehéz volt összehangolni a csapatot) A projekt managerünk pedig idő közben lecserélődött, az adatok meg késnek. Gondolom máshol is igy van ez, de azért nem adom fel :D :D :D

    Nah dióhélyban ennyi lenne, szivesen várnám ki milyen projektben vesz most részt(PHP-s elsősorban de persze más nyelveken vett projektek is érdekelnek)

    Jó fórumozást kivánok :R

  • tkazmer

    addikt

    [link]
    de írtam már saját kis iwiw-et is blogolási, és a valódi iwiw-nél sokkal komolyabb képfeltöltési funkciókkal, valamint amit linkeltem, ahhoz is kiadok szept1-én egy komoly javítócsomagot, valamint egy újítást is(erről most még nem beszélek, de akit érdekel, hamarosan úgyis megtapasztalja..)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • Benmartin

    senior tag

    [link] a saját naplóm, bár egyedül csináltam. nem egy komoly cucc, az egész 64kb, de tud mindent, amire szükségem van. adminon belül van log, keresés, stb.. :)

    meg ezen kívül rengeteg félbemaradt munka. :D

    [Szerkesztve]

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz Benmartin #3 üzenetére

    Megnéztem jópofa :DDD
    Amúgy az én kódom sem nagy méretben(már ugye midnen kép és egyéb nélkül) amit én kódoltam valamivel nagyobb mint 100 K de elég sok mindent tud ehhez jön még persze a töbiieké, tehát úgy kb összesen a mi általunk irott kód kitesz 200-250K-t és 5-6 ezer sort. De még nem számoltam teljesen össze ;) Nem egy órás projekt de hát ezt kérték ezt kell csinálnom :)) Amúgy kiváncsi lennék hogy oldotad meg a log-ot illetve hogy pontosan milyen verzióju php-vel fejlesztessz?:) Én 5.2-t ahsználok és elég sok újdonságot kipróbáltam meg vagyok velük elégedve pl( PDO, SimpleXMLElement stb...)
    jó fejlesztést midenkinek, hajrá:D

  • Benmartin

    senior tag

    válasz S.P.Q.R. #4 üzenetére

    mármint a kis hacker gyerkőcök belépési probálkozásait logolom. ;] de csináltam már más fajta logot xsltprocessorrral. a szerveren most 5.2-es php fut, az oop részek miatt kell is.

    köszi, neked is. :)

    mod: mostanában inkább c++-ozok, meg c#-ozok, elvégre az az igazi programozás. a php mellett elfelejti az ember, hogy mennyivel is nehezebb egy típusos nyelv. :D

    [Szerkesztve]

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz Benmartin #5 üzenetére

    Én ha a PHP-től eletekintünk akkor javazok, és bár tipusos és bár rá mondják hogy ő lenne a megváltó stb... :U :U Azért érdekes dolgokat tapasztaltam az adatbáziskezelésnél, XML kezelésnél(pl külső DTD-knél) aztán meg ott van az, hogy vaalmiért a régebbi verziókkal való kapcsolattartás és kompatibilitás néha hoyg is mondjam...Jó példa erre a vektrok és a Hasmappek amiket régen ''kissé'' máshogy kellett kezelni. Amúgy én nem érzek olyan nagy különbséget akközött hogy egy tipusos vagy kevésbé tipusos nyleven fejlesztek, mint ahogy az is igaz, hogy ugyanolyan szemlélet szerint próbálom irni szerver és kliens(igen kliesn is GTK) a programjaim mint ahogy java-ban tettem:) Én elöször c++-oztam és javaztam utána PHP-ztem:D Forditott sorrend tom, de igy hozta a sors, és én meghjalok az akarat előtt :R :R :R

  • Benmartin

    senior tag

    válasz S.P.Q.R. #6 üzenetére

    én azért nagyon is érzem. :D ezért egyszerű a php, ezért is mondják, hogy kinőtte magát (gondolok itt a nagy portálrendszerekre).

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz Benmartin #7 üzenetére

    Értem kinek mi:) Bár szerintem igazábol attol függ ki mit szeretne csinálni, pl aki linuxon akar fejelszteni az valószinüleg nem fog az M$ .Net keretrendszerére támaszkodni. Aki tanulni szeretne programozni annak jó a PHP nagyon is szerintem, bár manapság ilyen célra sajnos a Pascal és a Visual Basic elterjedt... Ritkábban ANSI C Tudom mert ezt én is végigjártam egyszer. Csak azt mondom sok dolog úgy is megközelíthető, hogy nem magára a nylevre akarok támaszkodni mint egy mankó hanem inkább általános elvekre és algoritmusokra és majd utána mankózok:D Nah én igy értettem a hasonlóságot :U Természetesen nem kötelező velem egyetérten, kinek mi tetszik :R :R Amúgy én sem avgyok elvakult PHP-s szoktam javazgatni is, bár momentán épp azon gondolkozok, hogyan tudom az online szótáramból cd-n kiadható offlinet késziteni. :Y Ehhez lehet Javat fogok használni:) végülis több módja van, hogy prog. között kapcsolatot teremetsünk(PHP és C# közt oldottam meg közvetitő elemként XML-t használtam) Tehát hogy összegezzem mondanivalóm, én szeretem a platfromfüggetlen cuccokat, és a sok sok problémát. Mármint megoldani:DDD Mindamellet nem zárkózom el egyetlen nyelv és keretrendszer vagy technológia elől sem és mindenkit tisztelek aki valamelyiket szereti :R :R :R

    utóirat: Például mindig is akartam OpenGL programozást tanulni de sosem volt rá lehetőségem :O :O
    Remélem egyszer majd lesz :DD

    [Szerkesztve]

  • tzs84

    tag

    válasz S.P.Q.R. #8 üzenetére

    lehet linuxon is .net-et használni, lásd mono projekt

    php jó kisebb dolgokhoz, de ha megnő a projekt, nagyon hamar kezelhetetlenné válhat a kód. persze ez más nyelveknél is előfordulhat, ha nem megfelelően használják, de az a baj hogy a phpnál nincs igazán megfelelő használati mód. értem ez alatt hogy nincs egy rendes ORM framework, illetve az egész OO mennyire tákolt jellegű a phpben (és belemennek ugyazokba a hülyeségekbe mint eddig, hogy mindent lehessen, vagyis túlzott rugalmasság)

    szóval jó, szabad, de én komoly projekthez inkább mono asp.net-et ajánlanék HA lenne megfelelő doksi meg közösség mögötte, de sajnos nincs...

  • Benmartin

    senior tag

    válasz S.P.Q.R. #8 üzenetére

    én pascallal kezdtem, aztán php, majd c# és c++. ebben nem értek egyet, hogy jó a php-val kezdeni, mert nem tekinthető igaz programozási nyelvnek. nincs memóriakezelés, a változókat nem kell deklarálni, nincsennek típusok..

    a pascalt nem szeretem, a visual basicet meg átláthatatlannak találom, de hála a .net frameworknek szabadon lehet választani, visual c++, visual basic, visual c#, visual j# (állítólag már nem supportált) között, mert mindegyik ugyanazt tudja.

    szerintem a sulikban c-t kellene tanítani. :)

    [Szerkesztve]

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz Benmartin #10 üzenetére

    A c-t jó nyelvnek tartom és tananyag sok helyen:) Nagyon sok midnennek az alapja. A mono projektről tudok amúgy, a lehetőségről hogy a .nettel linux alatt fejlessz, de mint te is modntad nincs nagy közösség és elsősorban nem arra lett kitalálva. A php-ben igaz nincs deklaráció(bár lehet) sem inicializációt nem követel meg(bár tenné de sajnos nem :O ) Attol még nem irom le a nylevet. Szerintem eleve php fejelsztőknek is két ága van.Talán jó lenne ha ''bekapcsolhatóvá tennék '' a tipusosságot továbbá szigorúbb szintaktikát követelne meg ezt azok használhatnák, akik komolyabb munkákat akarnak vele késziteni(természetesen sok minden még hiányzik belőle, igaz mem kezelési gondok igaz hogy kliens oldalon csak most bontja szárnyait stb és a PHP GTk-nak elég nehéz a szintaktikája... remélem a 6. verzióval ezek orvosolva lesznek) De én azért reménykedem:D Amúgy én jó nylevnek tartom ettöl még a php-t és jó lehet első nyelvnek, bár én is óva intenék midnenkit attol hogy csak úgy hajjdejócsináljuk nekiálljon magátol(persze tisztelet a kivételnek) Bár ahogy Ben kollega is modnta, és ebben teljesen egyetértek vele, a PHP sok mindent megenged olyat is amit nem kéne, épp ezért jó ha az ember megismer más szigorúbb környezeteket PL java C++ vagy sima C amiben máshogy kezeljük és sokkal szigorúbban a tipusos változókat. Tehát szerintem megfelelő háttérismeret is kell hozzá, és nem árt a más nylevekben való jártasság is:)

    Amúgy én pl kedvelem a JAVA-t is ha nem kapok majd webfejleszőként munkát, akkor azzal fogok foglalkozni, a mai gazdasági helyzetben nem rossz ha az emebr több lábon áll, csak az a gond hogy a lónak is négy lába van mégis megbotlik :DD :DD

    De ha már itt tartunk, ki mit találna fontosnak, az egyetemi oktatásban?:) Pl mivel kellene szinesebbé tenni, hogy a tudás jobban eladható legyen? Szerintem a gyakorlatra(főként programozás ill DB ismeretek terén kellene még többet nyújtaniuk. Bár hálózaok terén sem ártana az effajta gyakorlat ezt BME-s múltamra alapozom, mert összesen fél tárgy foglalkozott pl hálózati programozással, hálózat karbantartással avgy épitéssel egy sem bár elméletben minden gyönyörűen elő volt készitve :U :U )


    [Szerkesztve]

  • alitak

    senior tag

    Hi!

    Kb. egy éve kezdtem el php-zni. Azóta volt már több projectem, bár nagy részük az osztályweboldal része. Amire leginkább büszke vagyok, az a fórum, amit írtam. Kicsit ph!-szagú ( :U ), de működik, sok benne az extra funkció és tényleg büszke vagyok rá.
    Készült oda egy galéria, amit most újjítottam meg. Népeknek tetszik, szóval az is jó. Lehet kommentezni a képeket, listázza a képeket (index oldal), írja, hogy hány komment van. Nem nagy dolgok, de örültek neki :)
    Van egy fájlfeltöltős rész, ennek főleg érettségi előtt volt jelentősége. Azt a részt is nemrég újjítottam. Több kategória, adatok a fájlokról.
    Van egy naptár, ahol a nyáron ki-nincs-itthon adatok vannak. Az nehéz meló volt. Akkor.
    Van egy névsor,sok-sok adattal, elérhetőség, suli...
    Főoldalon hírek, oszt ennyi.
    Ez így komplett 174kB ~ 3700 sor
    Aztán kisebb projectek voltak az ex(?) zenekarom weboldala ([link]).
    Egy másik weboldalra csináltam galériát + az index oldalt hírfeltöltéssel.
    Most indulóban egy új project: egy most nyíló kaszinónak lesz weboldal. Hírek, naptár (versenyek + jelentkezés rá), galéria. Ezen kívül egyszerűbb html-s részek lesznek még.
    Hát asszem ennyi volt eddig.
    Vdü!

    Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz alitak #12 üzenetére

    HI!
    Köszi szépen, amit leirtál biztos jó sok óra munka volt, oldalt láttam kódja elég szabályos HTML-t generál:) Amúgy szeretném még megkérdezni tőled is közvélemény kutatás szerüen melyik verzióju php-t használod, illetve mennyire használod ki annak lehetőségeit. Értem ez alatt az 5-ös verzióban megjelenő OO illetve az osztályok(már volt előbb) és beépitett objektumok használatát. (Pl native driverrel csatlakoztál-e vagy mondjuk a PDO-val és ODBC használatával stb...)

    utóirat:
    Amúgy elsősorban ilyen projektekre gondoltam mit alitak is irt:) Szal nem világmegváltó 10 ezren dolgozun rajta hatalmas szoftwareket, azokat nyilván nem PHP-ben irják :DD Attol én még szeretem a PHP-t mert amivel foglalkozok ahhoz jelenleg ez kell, mindenkinek jó programozást, bármilyen nyelven csinálja is üdv:
    S.P.Q.R. :DD :DD

  • alitak

    senior tag

    válasz S.P.Q.R. #13 üzenetére

    PHP 4-et használok, alapparancsokat. Szóval semmi extra.

    Az oldal, amit linkeltem (zenekaros), az tisztán html. Vagyis a galéria az nem. A többi viszont igen. Nekik elég volt ez, amúgy meg azon a domainen nincs reklám, de php+mysql sem.

    Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz alitak #14 üzenetére

    Én most váltok majd 5.2.4-re:) De amúgy egy nagyon izgalmas dolgon munkálkodok épp:D Adatbázisok közti adatcsere illetve excel->MSSQL2005 poblémával foglalkozom. Mivel vannak ugyan programokde sok $-t kérnek :DDD ezért magam álltam neki konvertáló progit irni PHP-ben ami CSV-t eszik és felöltött adatbázis jön ki a másik felén :DD A főpróba most jön, lehet drukkolni, eddig az első fázis lement, vagyis az adatok egy átmeneti táblában vannak, innentől vagy PHP-vel folytatom, vagy irok rá tárolt eljárást DB-n....Drukkoljatok ez egy fontos dolog lesz nekem, remélem menni fog :U

    Midnenkinek jó programozást kivánok+ilyenek :R

    [Szerkesztve]

  • H.O.D.

    senior tag

    Jó nagy fába vágtam a fejszémet: ügyviteli rendszert fejlesztek HTML+javascript, PHP és PostgreSQL alapokon... Még nem látom a végét, de már az elejét sem.

    Szerk.: rossz volt a szintaxis :DDD

    [Szerkesztve]

    Where do you want to go today?

  • D.R.O.

    tag

    Helló!

    Gondoltam én is elmondom mit csináltam/csinálok éppen.
    Úgy egy-másfél éve foglalkozom hobbi szinten ''webfejlesztéssel'', és gyakorlatilag mindent a nulláról kezdtem. Először volt ugye a HTML (ezt gyakorlatilag hamar kinőttem), aztán jött a CSS (na itt azért mér őszültem egy kicsit bal halántékra), aztán jött az XHTML, és a PHP5.
    Nemrég óta php-zem és eddig csináltam egy galéria szkriptet, ami csak annyit vár el hogy feltöltsd a képet és magától csinál belőlle bélyegképet valamint kissebre is konvertálja az eredetit, ekkor még nem használtam MYSQL-t. Aztán mostanában kezdtem foglalkozni adatbázisokkal, meg az oop-vel. Jelenleg egy CMS (remélem ez a tartalomkezelők megnevezése) rendszer csupasz csontvázán dolgozom, egyelőre ez is elegendőnek tűnik, mert még nagyon az elején tartok. Egy dolgot tudok a PHP nyelvhez hozzáfűzni: Azt vettem észre, hogy minnél többet tudok belőlle, annál kevesebbet tudok belőle. Ez most marha furán hangozhat, de kajak ezt érzem. Addig nem volt gond míg ''Hello Word''-öztem, aztán amikor komolyabb feladatok jöttek szembe akkor észrevettem, hogy még mindig van mit tanulni, és egyre több dolog van amit meg kell tanulni, hogy egyáltalán jó legyen az amit csináltam. Ahogy észrevettem a komolyabb dolgokhoz már marhára oda kell figyelni mit hogyan csinál az ember, nem lehet csak úgy leülni aztán tolni a kódot.

    Tényleg meg is akartam kérdezni, a nagyobb több funkciójú projekteket, hogy kezditek el, vagy hogy érdemes elkezdeni? Van egyáltalán elfogadott menete egy weboldal kialakításának? Konkrétan az érdekel, hogy ha kaptok egy megbízást egy projektre, mondjuk valami IWIW féleségre (vagy akármi másra, lehet egyszerűbb is, csak most pont ez jutott eszembe) akkor előszőr mit készítetek el? Előszőr mehet a grafika/design-html aztán utána mondjuk a php? Vagy fordítva? Mivel érdemes elkezdeni?

    [Szerkesztve]

    A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

  • Xpod

    addikt

    Én először egy amatőr kis fórumot írtam, mivel ez a suliba beadandó volt, természetesen készül a tovább fejlesztés is. Jelenleg a barátnőm weblapján dolgozok, ingatlanreferensként szüksége van rá, hogy lehessen az adatbázisában keresgélni.

    Amiket tervbe vettem, természetesen a saját weblapom újraszerkesztése, üzenőfal irása és egy teljes portál elkészítése, amikhez lassan hozzá kellene fogni. A cél, hogy a diplomaosztóig (június) ezeket elkészívte legyen egy biztos gyakorlatom, PHP+MYSQL használatáról, munkahelyválasztásnál jől jöhet alapon.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz D.R.O. #17 üzenetére

    D.R.D: Mi úgy csináltuk vagy csináljuk hogy:
    -Felhasználókkal kommunikálunk
    -Szerződés és projekt definició mit miért is...
    -Mindenek előtt DB tervezés, milyen lesz, mit akarunk stb...
    -ER diagramm normalizáció
    -Megvan akkor use case modell mit akar a user
    -Osztályok leirása
    -Osztálydiagramm, activity diagramm stb...
    -Nah akkor konkért programozás:) PHP mondjuk
    -közben az adatbázis létrehozása tesztadatokkal, teszt környezetben
    -Prototipus bemutató
    -Ha jó volt végleges progi megírása
    -Adatbázis felötlése végleges adatokkal
    -Ha megy minden Design rá és jónapot:D :C

    üdv: S.P.Q.R.

    [Szerkesztve]

  • Akcept

    tag

    válasz S.P.Q.R. #13 üzenetére

    „melyik verziójú php-t használod...”

    Többfélét. A hozzám érkező kuncsaftok majd mind úgy jönnek, hogy már van domainjük és tárhelyük. Ahhoz kell alkalmazkodni. Ma már nem megyek bele abba a csapdába, hogy olyan függvényt használjak, amit aztán nem engedélyeznek. A leg egysezrűbb eset: nem mindenhol lehet könyvtárat PHP-vel létrehozni. Illetve lehet, csak éppen fájlt nem tudok bele feltölteni, uppload(), vagy létrehozni. És itt még nem is beszélünk magasröptű dolgokról, és nem is ingyenes tárhely...

    Másik eset a költözés. Megesik, hogy valamilyen ok miatt költözik a weboldal új tárhelyre programostul, adatbázisostul. Másik verzió, más karakterkódolás...

    Csapatmunka: Ha már együtt kell (érdemes) dolgozni, akkor azt szeretem, ha a designer elküldi nekem a PSD-ben - jobb esetben akár html-ben kész css-sel - a designt, és a többi az és dolgom. Persze ha komolyabb flash is kerül bele annak a működését nem árt átbeszélni.

  • paramparya

    őstag

    BMW Dealer Marketin Portal, OTP Central Marketing Information System, Fürgediák site, e-Párosító, mint komolyabbak, és vannak/voltak kisebbek is :)

  • H.O.D.

    senior tag

    válasz S.P.Q.R. #19 üzenetére

    De jó is lenne ez... :U

    Nálunk:
    - reggel feladat reggel eldarál, általában a témát sem értem, amit meg kell valósítani;
    - nekiesik, közben össze-vissza szaladgál az elhulló gépek között;
    - este letolás és levonás, hogy miért nincs kész...

    Where do you want to go today?

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz Akcept #20 üzenetére

    A több féle verzióra visszatérve én ha nincs megkötés vagy frissithető a rendszer(rendszergazda megteszi stb...) akkor a legfrissebbet használom, ezzel is terjesztem az újabb PHP verziókat(5.2.4 rulz :DD )
    Mondjuk most tezsem össze az adatbeviteli felületem,, már megy is az excel->mssql2005 a saját magam irt programommal, és itt felvetődött bennem egy kérdés.
    Vonatkoztassunk kicsit el PHP-től, javatól c# stb.... konkrét programnyelvektől azon gondolkodtam hogy milyen jó lenne online szótáramnak egy offline verziót csinálni.(és jól eladni azt is :DDD ) Ehhez eggyetlen nagy akadály van jobban mondva kettő, bár megoldás biztos van:)
    1. Az adatbázisnak valahogy fel kellene kerülni az adott gépre.... ez már önmagában is érdekes, és nem biztos hogy kedves user akar valamit telepitgetni és nem biztos hogy van rá jogosultsága.(ergo semmiféle telepitgetés nem jöhet szóba)
    2. Nem midnenki ugyanolyan os-t használ szal még erre sem eleht épiteni:D
    Szal nehezebb problem de megoldható, láttam már rá példát, nem tudom kinek milyen tapasztalata van ezzel.?:) Mik a buktatók, mik a segitségek?
    Választ köszi :R

  • Xpod

    addikt

    válasz S.P.Q.R. #23 üzenetére

    Szia

    Szerintem ez megoldható. Az adatbázis ugye egységes. Ergo csak arra a 4-5 típusú oprendszerre (Windows, Linux, Mac, stb) kell 1-1 kezelőfelület, mondjuk C-ben megírva.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

  • Mr-Pamacs

    senior tag

    Én jelenleg ezen dolgozom már egy ideje:[link]
    Még mielött valaki nekem esne:Csak a kinézet hasonlít a PH!-ra, viszont teljesen állítható admin felületből. Csak azért van így mert sokat járok a PH-ra és nagyon bejön.A moderátori felület teljesen egyedi mivel fogalmam sincs hogy itt hogyan működik, valamint van egyedi képfeltöltés is, ami elvileg le van véde h kívülről ne lehessen a képeket leszedni. Ha valakit érdekel a ''Weblappal kapcsolatos észrevételek/Várható fejlesztések''-ben megtalálja az eddig megírt fejlesztéseket/várható fejlesztéseket.

    Tervezem h teljesen formálhatóvá és egyszerűen telepíthetővé teszem (már elkezdtem írni).És nagyon sok öteletem van még h mit lehetne fejleszteni.
    Többek közt írtam egy Sodoku megoldót:[link]
    Valamint egy webes névjegykártya katalógust is amivel elnyertem egy állást pesten, de mivel még tanulok (programozónak) így nem mentem, csak egy kihívás volt és kíváncsi voltam h felvennének-e, és igen. :)



    [Szerkesztve]

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek:)

    Nah újabban elgondolkoztam azon ki mért szereti ill nem szereti a php-t szerintem beszélgetni kellene mondjuk a projektek kapcsán még ebben a topicban is, valamiről.
    Nah szóval 2 dolog lenne.
    -Hogyan NE programozzunk! témakör
    Általános tanácsok és tapasztalatok, kissebb nagyobb projekteknél :U
    -Másik pedig hogyan fogjunk össze több embert hogy Team-ként működjenek, ne pedig mindenki csináljon valamit és a végén félig káosz lesz ki mit és miért is akart valójában :F Nálunk pl a Projekt Manager épp ilyen volt, nem volt határozott ezért nem tudott nekünk sok mindent kiharcolni...és sokszor volt olyan, hogy feleslegesen kellett dolgozni mert nem kommunikált a felhasználók képviselőjével :( :(
    Tehát, ha másnak is van efféle tapasztalata negative vagy pozitive irányban, és már nem tudja magában tartani kérem iron ide...A legjobb persze az lenne, hogy ha PHP-s developerek irnának de szivesen várunk mindenkit bármily nyelven fejleszt is, jöjjön ide és ossza meg velünk tapasztalatait, hogy ezáltal is többek legyünk.
    Előre is köszi :R :R
    S.P.Q.R.

    [Szerkesztve]

  • Xpod

    addikt

    válasz S.P.Q.R. #26 üzenetére

    Ez engem is érdekelne, mert elvileg a suliban volt 3 feladat ami csapatmunkát igényelt és az lett volna célja, hogy megtapasztaljuk, milyen is az igazi csapatmunka. Gyakorlatilag, én dolgoztam, mindent meg csináltam egyedül (2-3 fős csapatok), természetesen valahogy elfelejtettem a többiekkel megosztani a cuccost, miután a 4 hónap alatt 1-szer ültünk össze megdumálni a dolgot még az elején, utánna meg csak annyit kérdezgettek, hogy hogy állok, illetve nem és kérdezték, hogy miben segítsenek. Az én feladatommal végeztem kb 2 hét alatt, ezt oda is adtam nekik, és miután láttam hogy ők sz*rnak a saját feladataikra, én meg nem akartam 1-est kapni, megcsináltma az egészet és beadtam.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

  • tkazmer

    addikt

    válasz S.P.Q.R. #26 üzenetére

    Na, az érdekelne engem is, főleg a ''hogyan NE programozzunk'' része. Például érdekelne, hogy mire érdemes akkor figyelni, ha az ember olyan oldalt csinál, aminek képesnek kell lennie akár több (tíz)ezer látogató/nap kiszolgálására is anélkül, hogy többszáz szervert kellene az oldal alá állítani..

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • Mr-Pamacs

    senior tag

    válasz tkazmer #28 üzenetére

    Ahhoz hogy olyan oldat írj ami gyorsan működik, modulokból kell összeállítani (pl login, db kérések, tabálázatok kiíratása (pl hszek),sok alapváltozó megadása egy modulban pl: egy változó ami a belépett felhasználó adatait tartalmazza, egy másik ami pl egy fórumtéma adatait tartalmazza,...) és ha lehet akkor csak FV-eket írni/használni, duplikációkat kerülni.Minél kevesebb kérésből (pl SQL) megoldani az adott problémát.
    És szerintem egy nagyon előnyös dolog hogy ha ugy írja az ember a kezdetektől hogy könnyen bővíthető/beállítható legyen.
    No meg a sok komment is előny a csapatmunkához.

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz Mr-Pamacs #29 üzenetére

    Nem árt továbbá szerintem az sem ha az ember:
    -Mint Mr Pamacs is utált rá újrafelhasználható kódot ir. :U
    -Jól paramétereztt függvények :K
    -Elválasztja a kül kiiratandó szövegeket, a program logikájától és valahol kivül tárolja, ezzel mobilabb és rugalmasabb lesz. :)

    Nah de nekem kérdésem is van ám, mégpedig az, hogy szokott lenni (nálunk nem) afféle csapatépítő meeting. Lásd a dolgozó és a főnök is emberből van... Együtt elmennek este vagy estleg hétvégén az egész team netán még a családjuk is és együtt kül. programokban vesznek részt. Afféle kikapcsolódás képp, és ez állítólag jól hat a csapat moráljára, összekovácsolja őket...Nekem erröl nincs tapasztalatom, nálunk ilyen még nem volt, ezért kérdem, hogy hasznos-e vagy felesleges mint a régi Május 1. :o

    Hozzászólásokat köszi :R

  • tkazmer

    addikt

    válasz Mr-Pamacs #29 üzenetére

    modulokból kell összeállítani
    ezt úgy érted, hogy sok file-ból include-oljam össze?

    Minél kevesebb kérésből (pl SQL) megoldani az adott problémát.
    akkor ez kizárja a kérések ciklusba helyezését:) pedig az egyszerű dolog...

    A kommenteket használom, igaz még nem csapatban dolgozom, csak sok a kód, és ki kell valahogy igazodni...

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • Mr-Pamacs

    senior tag

    válasz tkazmer #31 üzenetére

    Igen, includold a dolgokat, pl: ne minden egyes uj fájlban hozz létre SQL kapcsolatot hanem csinálj pl egy config.php-t amiben kapcsolódsz aztán azt beincludolod.Ez azért is jó mert hogyha pl másik szerverre viszed át az oldalt akkor nem 5000 fájlban kell átírni a jelszót és egyéb adatokat hanem egyben,mobilitás.

    Minél kevesebb kérésből (pl SQL) megoldani az adott problémát.
    akkor ez kizárja a kérések ciklusba helyezését:) pedig az egyszerű dolog...

    Persze kell a ciklusokba kéréseket építeni de lehet pl h neked a regisztrált felhasználók adataira van szükséged akkor ne minden ciklus elött legyen egy ilyen lekérés ahol kell hanem legyen egy helyen (pl config.php) és csak azt kell meghívni.

    Én se csapatban dolgozom, sőt... még tanulok a ME-n programozónak, de itthon dolgozgatok egy fórumon, szóval én se sokat tudok csak valahol így tanították és próbálom követni. :)

  • tkazmer

    addikt

    válasz Mr-Pamacs #32 üzenetére

    Jah, akkor valamennyire "optimalizáltnak" tekinthető az oldalam, mert pont a sok rakosgatás miatt össz. 1 helyen kapcsolódok. Viszont több szempontból még átnézem az oldalam:)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz tkazmer #33 üzenetére

    Most én is fórummotort irok épp, de ehhez még egy teammel együtt jogosultsági rendszert is tervezünk. Illetve ennek modelljét:) Csoportokkal jogrendszerekkel miegymás... Csodálatos dolog ez a webprogramozás :DD
    Amúgy a "hogyan ne progamozzunk" részre visszatérve, van egy személyes tapasztalatom, amit szeretnék megosztani veletek:
    Soha nem szabd megbizni a USERtől kapott adatban, még az sem árt ha a Sessionokat is megnézzük, ki tudja:)
    Amire én gondolok ugynais, hogy sokan próbálkoztak régebben, és ma is sql injekcióval és ha nem figyel erre aki irja a kódot egy idő után azt tapasztalja, hogy :Y táblái törölve lettek jelszava másnál landolt, mert félművelt cracker gyerek játszott egyett a neten :D
    Szóval a tanácsom az, amit most már mindig be is tarto, hogy midnen adatot ellenőrizni kell, a gyanus kódrészleteket meg kiszűrni. Figyelemeztetni nem feltétlen kell az illetőt, hogy ne próbálkozzon ilyennel, de az IP-jét elhet loggolni ha megteszi ;)
    Midnenkinek jó fórumozást:R
    S.P.Q.R.

  • Mr-Pamacs

    senior tag

    válasz S.P.Q.R. #34 üzenetére

    IP-vel nem sokra mész, a cracker (pontosabban hacker, mert nem ugyan az) ugyse statikus IP-ről dolgozik, hanem dinamikusról. Te letiltod Ő meg fél perc múlva már másik IP-ről folytatja.Szóval...

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz Mr-Pamacs #35 üzenetére

    S ha mégsem?:)
    Egy próbát azért megér, nézd nem atomtámadás ellen terveztem...amúgy amit irtál az sajnos tény :U

  • tkazmer

    addikt

    válasz S.P.Q.R. #34 üzenetére

    de az IP-jét elhet loggolni ha megteszi
    azert bizonyos latogatottsag felett nem nagyon jo dolog am csakugy logolgatni, ha file-ba mentesz, szinte nincs eselyed megtalalni, ha adatbazisba, akkor meg nagyon sok helyet foglal (epp most kerte tolem a tarhelyszolgaltatom, hogyha lehet, ne logoljak mysql-be, nehany nap alatt tobb 100e sort ossze lehet igy gyujteni...) kis latogatottsagu oldalakat meg senki nem tamad, vagy ha igen, akkor nincs sok ertelme:)
    de egyebkent egyetertek, valoban minden adatot ellenorizni kell...

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Aktív témák