Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viraga

    tag

    üdv!

    Elolvastam mindkét fórumot, de még mindig nem tudok dönteni... Kérdés helyett előbb némi info: a Panasonic borotvák (jelenlegi modellek) tényleg csak akkuról működnek, hálózatról csak tölteni lehet őket. Azért kételkedtem kicsit, mert egy haveromnak van Pana borotvája (ami kb 3 éves, 2x nyírórendszerű, vagyis 2 szitája van, középen a rács nincs.), és az még működik hálózatról is. A korábban már említett Panasonic márkaboltban voltam, vszínű másik eladóval beszélhettem, mert lebeszélni nem akart a Panáról. Az eladó szerint a csak akkus működés nem annyira gáz, ugyanis a szervíz kicseréli az akkut, ha bedöglött - természetesen pénzért. (Gondolom annyira nem hülye azért a Panasonic, hogy garanciaidőn belül tönkremenő akksikat szereljen be.) Konkrét árat nem tudtak mondani, mert a szervízelést másik cég végzi, de pár ezer Ft körül van. Nos, akkor tehát hivatalosan 18 hónap után cseréljek szitát, aminek az ára a Panasonic borotvákhoz kb 3-5000 Ft jelenleg. Ellátottság: ebben a márkaboltban az eladó szavaival élve: ''szokott lenni.'' Bp-en más üzletben (MM, Fukar) még soha nem láttam. Ha most vennék Pana borotvát, és tegyük fel, h rossz kisfiúként 3-4 évig használom a szitát, addigra tuti 5000 Ft lesz a legolcsóbb fajta is. Aztán... 5 évnél többet nem adok az akksinak, de lehet, h ezt nagyon bőven számítottam, és inkább a fejjel egyszerre megy tönkre átlagos használat esetén. Szóval legkésőbb 5 év múlva akkori pénzzel számolva minimum 5000 Ft újból. 4-5 éven belül 10k. Ha a viszonyok a maihoz hasonlók lesznek, akkor azért már megéri majd inkább új borotvát venni. Fogyasztói társadalom, juhé!

  • viraga

    tag

    És akkor jöjjön a kérdés: azok a braunok, amelyek vízállók, használhatók nedves/habos borotválkozásra? Külön kiemelve csak a Panasonicnál láttam ezt (és a CoolSkin Philipseknél, de azok sztem irreálisan drágák kishazánkban, na meg körkésesek, és nekem talán jobb lenne a rezgőfejes). Jelenleg egy egyszerű braunom van, 1db sima szitája van. Ez az első borotvám, sosenemis szerettem. Anno, mikor megkaptam (kb 6-7 éve, (15-16 éves voltam), még nem volt sok dolga, de azóta változott a helyzet, és férfias szőr borítja arcom. Új korában sem vágott jól. A fólia nehezen kapta el a szőrszálakat, amik az én arcomon szeretnek a bőrhöz lapulni, illetve borotválkozás után 2-3 nappal benőni (főleg a nyakamon) :S :S. Csalódtam a márkában, és az olcsóbb coolskin philips felé kacsintgattam, de annyira kevés véleményt olvastam róla, hogy nem merek olyat venni. És drága is. A nedves borotválkozást nem csak azért szeretném kipróbálni, mert azt írta 1-2 ember, h ez irritál a legkevésbé, hanem azért is, mert nyáron ha meleg van, száraz bőrt egyszerűen nem tudok produkálni, mert ébredéskor már folyik rólam a víz (koliban pl.) Ilyenkor egyszerűbb lenne habbal borotválkozni. (Pengével sajnos nem tudok, cserélhető fejest és hagyományost is próbáltam, utóbbival szeretek legjobban... de 1-2 nappal borotválkozás után vége az arcomnak. Pedig az eredmény szuper, tényleg frankóbb, mint géppel, de rengeteg apró pattanás lesz rajtam, és nagyon sok benövő szőrszál... szörnyű :( ). Ha géppel borotválkozok, az irritáció akkor is jelentős, és pattanások és benövés is van, de kisebb mértékben. Vszínű egy komolyabb braun (mindenképp 3x nyírórendszer) már sokat segítene, és kevésbé kezdené ki a bőröm, mert kevesebbet kell tologatni a képemen (legalábbis nagyon remélem!!), de érdekelne, használ-e ilyet vki nedvesen/habbal. Köszi a válaszokat!

  • viraga

    tag

    válasz Matt-OPT #585 üzenetére

    Szia Matt-OPT!

    Látom nagyon nem válaszol neked senki, így írok - bár nem vagyok szakértő. Az árkategória, amit megadtál, pont olyan, hogy többféle borotva is beleesik. Több vélemény - és a saját tapasztalataim alapján - mindenképp olyat javaslok, aminek 3x nyírórendszere van, tehát 2 szita + középen egy rács, ami a hosszabb szőröket levágja. Ha bemégy egy MM-ba, érdemes megnézni a borotvákat, elég vicces, h 15-től 25ig vannak a Braunnak ugyanolyan fejű borotvái, amik leginkább a színükben, és a rajtuk lévő LEDekben térnek el. A MM-os leírást kár is nézni, abból semmi érdemit nem tudsz meg. Ezek között a borotvák között lehet eltérés töltési ill. akku-üzemidőben, abban, hogy mozog-e (billen-e) a fej, illetve mennyi a fordulat (rotálás) száma. Utóbbi ami legfontosabb sztem ezek közül, de korrekt módon leírva még sehol nem láttam (braun weblapján sem.) Vszínűleg a drágább a gyorsabb. Amit írtál, nem tűnik rossznak.

    üdv

  • viraga

    tag

    Braun habbal való használatával kapcs-ban Munyin kívül senkinek nincs tapasztalata? :F

  • viraga

    tag

    válasz Munyi #590 üzenetére

    Nagyon köszönöm a választ Munyi! Tképpen az érdekelt, hogy ha vízálló a borotva, akkor automatikusan következik-e, hogy használható nedvesen is, vagy pedig emiatt a tömítéseken kívül más a borotva kialakítása, ami esetleg a Panánál megvan, Braunnál nincs. De ezek szerint nem. Ez jó. Ma fukarban (Mammut) nézelődtem, 2 vicces dolgot is láttam. Egyik: legolcsóbb Braun (3710) (2x nyírórendszer, csak hálózati múködés) 5990 Ft akciósan. Pont volt hozzávaló kombicsomag (szita + kés), aminek ára: 5990 Ft... röhej. Ha vkinek ez kell (szvsz ennyiért nem egy rossz borotva!!) akkor vegyen inkább kettőt, és jó ideig nem kell szitára költenie. Másik poén: épp nézelődünk, mikor érkezik egy elegáns vásárló, aki egy ''szakavatott'' hölgy eladó segítségét veszi igénybe. Vásárló kérdése: ''Melyik jobb most, a Braun v a Philips?'' Eladócsaj: ''Sztem a Philips.'' Vevő: ''Én is így tudom.'' - majd megvette a 90000 Ft-os, irtó vicces, kalapos gombára hasonlító Philipset... Nos, nem tudom, honnan tájékozódott, de biztos, h nem erről a fórumról, ahol többen leírtátok már, h próbáltátok az aktuális legdrágább borotvát, ált. nem sok elégedettséggel. Mellesleg a fickónak igen gyötört volt az arca, kíváncsi leszek mit művel vele a Philips. Az eladó persze nem volt buta, hiszen kb látta, h mit akar az embere, és mivel Braunból ''csak'' 65k a legdrágább, hát hülye lett volna azt mondani, h Braun...

  • viraga

    tag

    fent említett helyen jelenleg Braunból (kivéve Cruzerek) ezt lehet kapni:
    3710 - 5990
    4815 - 15990
    4875 - 22990
    5874 - 25990
    5875 - 28990
    7765 - 37990
    8985 - 58990

    sztem az összeset meg lehet kapni máshol olcsóbban, de azért tájékozódásnak nem rossz. Remélem vkinek segít.

  • viraga

    tag

    válasz Munyi #593 üzenetére

    próbáltam én mindent, és ahogy írtam is, habot, krémet, gélt, cserélhető fejes és borotvapengés borotvával is. Bár nem pamaccsal vittem föl, de sztem ez már részletkérdés. Szóval pengével, hacsak nem először-másodszor használom azt a fejet/pengét, akkor szőrnövekedéssel szemben kell haladnom sajnos, másképp nem igazi az eredmény. (Sok szál ottmarad, ill amit levág, nem lesz elég rövid, tehát borostás maradok.) Ha pedig szálnövekedéssel szemben megyek, nagyon igénybe veszem a bőröm, és sztem túl sokat leszedek a hámrétegből, ami elkezd visszanőni, és ''maga alá temeti'' az épp növekvő szőrszálat. Ezért a benövés. Sztem.

    Savoya parki Auchan: siralmas borotva-választék.

    [Szerkesztve]

  • viraga

    tag

    válasz Integra #594 üzenetére

    én a remingtonnal érzem ezt... egy dologra jók a bemutató darabok a MM-ban: láthatod, hogy reagál adott termék nagy igénybevételre (és most nem a sziták lelopására gondolok .) A remingtonok nagyon leharcolt állapotban vannak, és meg kell mondjam, annyira szörnyen néznek ki egyébként is, hogy nem szívesen vennék... pedig többen írtátok, h jók... hát nagyon nem szimpatikusak, tipikus kínaipiac-érzés. A braunok pedig meglepően jónak (masszívnak, jól összeszereltnek, minőséginek) tűnnek, pedig sajnos ezek közül is kb az összes immáron made in china feliratú. (Régen írta vki, h megnyugtató, h a braunja made in germany.)

  • viraga

    tag

    válasz Integra #597 üzenetére

    3x nyírófejűből egyedül a 3000-es (SmartControl3) szériában van olyan, amiben nincs akku. Az 5000-től kezdve (ez a Contour) már mindben van. A 7000-ekből (SyncroPro) a legolcsóbbhoz nincs tisztítóállomás, a 8000-esek (360°) esetében mindhez van. Viszont a ''legyegyszerűbb'' 9000-es (Pulsonic) megint ilyen tisztító-izé nélküli. Érdekes.

    ''a fapadosat...'' én a syncro vagy a 360° borotvákat nem nevezném fapadosnak... :DDD

    [Szerkesztve]

  • viraga

    tag

    válasz Munyi #600 üzenetére

    hmm. Értem. Mondjuk mikor haboztam, kézzel elég sokáig ''kenegettem'', hogy a szőrszálakat jól magába foglalja a hab, és ne csak a felszínen legyen, de ezek szerint jobb lett volna pamaccsal. Na mind1, most már mindenképp ki akarom próbálni normális villannyal.

  • viraga

    tag

    válasz _stick_ #603 üzenetére

    Bőr(egyén)függő, kinek mi jön be. Mindenféle borotvára igaz, hogy kell kis idő, míg megszokja az ember bőre. Ezt a philipsek használati utasításában le is szokták írni, hogy 2-3 hétig lehet, h erősen irritál, de általában annyi idő letelte után visszaáll a normális állapot. Akinek 2-3 hét után is rossz, az nem tud azzal a típussal borotválkozni. (Direkt nem márkát írok, hanem típust, tehát lehet, h egy másik Philips jó lenne neked.) Szóval nem szabad első alkalom után feladni. Meg kell tanulni adott borotvát használni, úgy, mint bármi mást is. Ha érzékeny a bőröd, akkor próbáld minél kevésbé hozzányomni az arcodhoz a borotvát. "Hagyd, h a borotva dolgozzon, és ne te!" Jó borotvának le kell vinnie a szőrt úgy is, h éppen csak hozzáérinted a bőrödhöz a fejet, de egyáltalán nem nyomod rá. Persze így kicsit hosszabbra hagyja meg, de ebben kompromisszumot kell kötni sajnos, ha nagyon érzékeny az ember bőre. Próbálj minél kevesebb mozdulattal borotválkozni! Ne tologasd a borotvát feleslegesen, ha csak sokadjára viszi le a szőrt, akkor addigra lehántottad a bőrt is az arcodról. Hiszem, h megfelelő borotvának max 2-3 húzással le kell vinnie a szőrt. Ellenkező esetben ássák el magukat a gyártók. Apám 20 éves orosz borotvája mindenféle szakállt levitt elsőre... (3 rezgőkése volt, mind3 olyasmi, mint a komolyabb braunokon az a középső rács.) Általában a Braunok sztem jobbak érzékeny bőrre, mint a Philipsek, de ha Braun, akkor ne sima egyszitásat válassz. Azok nem képesek túl sokra, optimálisnál kicsit hosszabb szőrt már nem visznek le, csak ha pajeszvágóval előbb rövidre nyírod (vagy akkor se :(( ), de az plusz irritáció. Éppen ezért a CruZerről is lebeszélnélek (azok is csak 1 szitával rendelkeznek. Viszont jól néznek ki, néhány embernek ez a fő szempont. :D ). Pajeszvágó minden borotván van. Braunok közül a legolcsóbb a 3710-es, amit sztem már érdemes kipróbálni. 2x nyírórendszerű: szita + "rács". Akku nincs benne, de ez részben előny, mert nem fog elromlani benne. Akciósan 6000 Ft, több helyen is láttam annyiért. Kombicsomag (szita+kés) ugyanennyiért volt hozzá, ami azért kicsit :((( . Sztem ez a típus (bár még nem próbáltam) alapos és kíméletes is. Ennyi pénzért megér egy próbát, ha most kezdenél újból elektromossal, akkor sokkal többet nem érdemes rákölteni, mert ha cancel a dolog, akkor nagyon bosszantó lesz. Jókat írnak még az érzékeny bőr nedves/habos borotválásáról is, de ehhez vízálló készülék kell. A 3710 nem az. A legolcsóbb normális vízálló braun (4815) 12-13k körül van, olcsóbban csak akciósan. Én első körben a régi philipsel tennék még 1 próbát óvatosan.

  • viraga

    tag

    válasz _stick_ #607 üzenetére

    Igen, a nyak mindenkinél a legkritikusabb rész. Én úgy szoktam, h ahol nem boldogul a borotva, nem is kínozom magam, hanem meghagyom, és leszedem pengével. Csak ez kicsit nonsense, ennyit sz@rakodni egy borotválkozással... Azt a szépségápolás-boltot leírhatnád, hol van, mert én hiába voltam már elég sok helyen borotva ügyben szétnézni, valódi választék sehol nincs. Braun 4000-ek, 5000-ek közül mindenhol ugyanaz a 3 van kb (a lehetséges 8ból) :(((

    Elvileg nyílik egy új Szaturnusz októberben, a dunna plázában, azt szeretném még megvárni, hátha lesz vmi jó nyitási akció. Csak: már október van, és még mindig az van a weblapon, h "októbertől". Másrészt olyan majmok az üzletek, h csak karácsonykor bírnak borotvát akciózni, ill reklámozni, szóval nyitáskor lehet, h semmi jó nem lesz említett helyen. Nem tudom, h gondolkoznak ezek... mintha a szőr csak decemberben nőne...

  • viraga

    tag

    válasz WiZARD #610 üzenetére

    4 év még nem olyan sok idő, ha meg vagy elégedve az eredménnyel sztem ne cseréld le. Philipset nem ismerem, de azt többen írták már, hogy az aktuális legdrágább borotva inkább csalódást okozott.

  • viraga

    tag

    válasz WiZARD #612 üzenetére

    Igen, épp kérdezni is akartam, h jól megnézted-e azt az aukciót, és ez tényleg a végleges ár-e, vagy esetleg még megy a licit. Nagyon olcsónak tűnt, még akkor is, ha hozzáveszem, h Mo-on mennyire pofátlan gané módon (már elnézést) magasan van tartva bizonyos termékek (pl villanyborotva) ára.

    Nem merek semmit mondani, kockázatos a dolog. Biztos van köztük, aminek tényleg csak a csomagolása sérült, és egy ilyet örömmel megvesz az ember akciósan, viszont amit visszavittek bármilyen okból, azt kevésbé. És ha itt küldenek mindent vegyesen, akkor lutri. Nemsoká nyit ez a mega-giga-ultra saturn (okt 25.), én azt még megvárom, hátha lesz vmi hasonlóan mega-giga-ultra akcije, a 3000 ft-os mobilon és mikrón kívül. Olcsóbb, nem high-end borotvák nincsenek az ebayen (hasonló sérült, visszavitt, stb)?
    Az jutott még eszembe, h ezekhez a borotvákhoz milyen hálózati dugót adnak? Most nézem az ebayt, és másfajta a dugó. Ok, a borotvák igazodnak 110 és 220 V-hoz is, de vajon nem csak amcsis kábel van hozzájuk?

    Tisztítóállomás (korábban írtad): ha eddig jól megvoltál nélküle, akkor vszínű ezután is. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • viraga

    tag

    válasz tuzpenge #615 üzenetére

    Olcsó gagyit semmiképp ne! Az tuti ablakon kidobott pénz lesz, kb 3% esélyt látok rá, h azokat a vackokat akárki is használni tudja. Tudni kellene mennyire erős a szőröd, milyen irányban nő, és milyen gyakran borotválkozol. Illetve h fontos-e az akku v nem. Akksi nélküli borotva olcsóbb lesz, mint az azonos fejű akkus, viszont bizonyos "szint" felett csak akkusat kapsz. Általánosságban elmondható, h a villany akkor dolgozik jól, ha gyakran (naponta, kétnaponta - szőrnövekedés sebességétől függ) használja az ember. Olyan rezgőst, amin csak lyuggatott fólia van, nem ajánlanék. Ilyet használtam sok évig, és nem elég hatékony, ha kicsit hosszabb a szőr, már rövidre kell vágni előre. A körkéseseknél is hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, h itt nincs az az alternatíva, mint a rezgősnél a kombinált fej. Szóval ezekkel naponta borotválkozni kell, vagy a pajeszvágóval előre dolgozni. És a bőrt is jobban igénybeveszik. És a legolcsóbb körkéses akku nélküli Philips kb 11-12 ezer Ft, a legolcsóbb már elfogadható Braun (szintén akku nélkül) 6k. Ez a Braun 3710-es. Ha most kezdenék villannyal, én ilyet vennék.

  • viraga

    tag

    válasz tuzpenge #621 üzenetére

    Aha. Általában a villanyok - a philipsek pedig talán különösen - azt szeretik/szeretnék, hogy a szőrszálaid a bőrödre merőlegesen álljanak. Ha hozzásimulnak a bőrhöz, akkor nehezen tudják levágni, mert pl nem mennek bele abba a lyuggatott fóliába, amit említettem. Ma az összes kapható rezgős villanyon van ilyen vágórész is, az egyszerűbbeken és a Braun Cruzereken csak ilyen van. Félkör profilú lyukacsos fémfólia. A szőrszál bemegy a lyukba (jó esetben), és a fólia alatt mozgó szintén félkör profilú rezgőkés (ami kések párhuzamos sorozata tképpen) levágja. Ha megnézel egy borotvát akkor érthető lesz ez. (Az újabb braunokon / panasonicokon nem sima kör alakú lyukak vannak a fólián, hanem méhsejt-szerű mintázat, állítólag az jobban elkapja a mindenféle irányban növő szálakat.) Ha csak ilyen van a borotvafejen, az nem túl jó. A kombinált fejeken van egy másik féle vágórész is, ez úgy néz ki, mint egy rács. Ez a hosszabb, és rakoncátlan szőrszálakat könnyen elkapja, mert nagyok rajta a nyílások. És elég erős is, sztem erősebb, mint a fólia, ezért az erős szőrrel is jobban megbírkózik. A drágább rezgős borotvákon 2 fólia van + 1 ilyen rács (középen). De ezek 12-től kezdődnek kb. Azért említettem a 3710es braunt, mert az nagyon olcsó, de nem biztos, h a drágább társai annyival jobb eredményt nyújtanak, mint amennyivel drágábbak. Ezen a 3710-esen egy fólia van + 1 rács. Az, h 2 fólia v 1, sztem nem olyan fontos. Az, h van-e rács, v nincs, az viszont igen. Nézz meg több borotvát olyan boltban, ahol ki vannak pakolva. A Philipseken nézd meg, mekkora nyílások vannak, amik a szőrt el kell, h kapják. És mekkora van azon a rácson a braunokon.
    Akku: első pár évben előny, mert kényelmesebb úgy beretválkozni. 3-4 év alatt viszont elfárad, és inkább csak hálózatról fogod tudni használni a borotvát. A komolyabb borotvák ugyanolyan erősek akkuról, mint hálózatról, és ha csökken az akkukapacitás, és lassulna a borotva, akkor jeleznek, h töltsd fel, vagy esetleg nem is működnek tovább, csak ha feltöltöd. Szóval nem húzzák a szőrt.

    Azért olvass vissza is, mert ezek már mind-mind le lettek írva korábban...

  • viraga

    tag

    válasz tuzpenge #621 üzenetére

    "azt monta hogy ő probálta a körkéses philipset még vagy 6-8 éve de neki semmit sem vitt le. (Mondjuk ezt azért nemhiszem)."

    Elhiheted, van olyan, h vkinek annyira nem fekszik adott rendszer, h kb semmit nem visz le. Azért a borotvák is fejlődtek, lehet, h most már van olyan Philips, amivel tudna borotválkozni az ismerősöd. Egyébként a Philips általában jobb a nagyon erős szőrre, én úgy tudom. Szóval lehet, h neked jó lenne az is. Azért írtam a braunt, mert az olcsóbb.

  • viraga

    tag

    Na hát az új Saturnban borotva tekintetében semmi extra, nem volt semmi akciós. :((( Összességében a Pólusban lévő MM olcsóbb. Jó nagy átb*sz*s megy azért: szuper alciósan volt 3000 Ft-ért olcsó mobil, ami egyébként sem volt sokkal drágább. Gondolom volt belőle 100, max pár100 db. És kígyózó sorok a pénztárnál, óriási lapostévékkel a kocsin... Rengetegen voltak, nyomasztó tömeg. És úgy általában semmi extra, nézegettem még a fényképezők körül, 1-2 akciós, ami szinte mindig van ilyen helyen, a többinek az ára pedig enyhén szólva vicces, ismerve a mostani viszonyokat. Borotvákhoz a kellékek (szita, körkés) sem voltak olcsóbbak, mint máshol. Úgyh a Saturnnak egy nagy :(( Akciózzanak csak karácsonykor, a szőr úgyis csak akkor nő, és úgyis mindenki filipszet akar venni, mert a tévében is azt reklámozzák, úgyh csak azt kérünk.

    [ Szerkesztve ]

  • viraga

    tag

    válasz RAM #627 üzenetére

    Szvsz az 1700 Ft-os Dyras és hasonló borotvák színvonala, csak most szuperakciósan mindössze 7000 Ft. A 7000-ből gondolom 1000 Ft a borotva, 500 Ft a szőrnyíró, a maradék a reklám előállítási költsége, weblapfenntartás, tv-s reklámidő :DDD

    Egyébként tényleg működik, ahogy a reklámban is láthatjátok: csontpucér arcbőrt kifogástalanul borotvál, sőt, a borotvahabot is le tudod vele szedni az arcodról. :C

  • viraga

    tag

    válasz RAM #640 üzenetére

    Nem értem, mit hülyéskedtek ezzel. A corában nov 2-től 18-ig érvényes katalógusban a Braun 3710 (amit már többször említettem, pár embernek biztos elege van már belőle :B ) 5000 Ft. Nem akksis, és nem vízálló, de az legalább borotva, ár/érték arányban kb a legjobb jelenleg. Szvsz. Sose vennék tv-shoppos hülyeséget. Azért mert elromlott egy hajnyíró, nem veszel philips villanyborotvát? Mennyi idő alatt romlott el, vagy milyen körülmények között? Az én Philips hajnyíróm (pedig nagyon olcsó volt) működik 5 éve kifogástalanul, mégis Braun borotvát vettem, nem Philipset. Braun borotva otthagy szálakat... A philips is otthagy, ez a tv shoppos meg a kezemet rá hogy kétszer annyit otthagy.

  • viraga

    tag

    válasz dshk #644 üzenetére

    Hátööö... borotválkozás előtti szeszt kaptam kölcsön kipróbálásra, de még nem használtam. Nemrég vettem borotvát, még nem használom annyi ideje, h a tapasztalataimat leírjam, de azt már ideírom akkor elöljáróban, h nedvesen használom, és eddig szuper. És nekem működik.

  • viraga

    tag

    válasz WiZARD #645 üzenetére

    Kíváncsian várom a fejleményeket! Majd számolj be! Azért a Philipsnek nagyon drága borotvájáról van szó, nem hiszem, h sok lenne a selejtes darab ebből a fajtából. Szóval lehet, h csak csomagolássérült lesz, vagy ilyesmi. És az tök jó. ;)

  • viraga

    tag

    válasz WiZARD #650 üzenetére

    Korábban refurbishedről írtál, ezért gondoltam, h az lesz. 25 az új??!! Postával?! Nálunk most néztem: 40 körül van ez a típus. Akkor mondhatjuk "kicsit" elszálltak az árak Mo-on... :((( Vámmal be lehet szívni, igen...

  • viraga

    tag

    válasz viduka #648 üzenetére

    Már majdnem rávágtam, h tuti mosható, de úgy látom tényleg nem. Braun weblapján ki van emelve, ha egy borotva mosható, és a fényképen vizesen szokták ábrázolni, ezzel is hangsúlyozva. A 7785-nél sincs beírva, h "washable", csak h van tisztítóállomás. Abban ázik elvileg, de "rendezett körülmények között", azaz csak a fejet rakod bele, elképzelhetőnek tartom, h a borotva csak ott tömített. Többi borotvánál ami mosható, az egészet tömíteni kell, pl a bekapcsológombot is. Ránézésre a sync pro borotvák bekapcsológombja nem az. Az 5000-es borotvák moshatók, ugyanaz a fej, mint a sync pro, de nem 4 irányban mozog, csak billen. És olcsóbbak is.

  • viraga

    tag

    válasz péter007 #661 üzenetére

    Nem fogalmaztam elég jól. Viszont neten kb 3 perc alatt megtaláltam az 5446 használati utasítását pdf-ben... [link]
    Szóval. A Braun (nagyon helyesen) egy ideje áttekinthetőbbé tette a számozását, és talán kevesebb féle borotva is van most. Ezen [link] az oldalon találod az aktuális kínálatot. A flex integral mint kategória már megszűnt, a mostani 5000-es borotvák a Contour sorozatba tartoznak. (A 4000-ek a SmartControl3 nevet viselik, 6000-ek a Freeglidert, a 7000-ek a SyncroPro-t, stb.) Én ezekre az új 5000-ekre, tehát a Contour borotvákra értettem, hogy vízállók. Viszont az 5446-ost elvétve még mindig lehet kapni (talán azért gyártja még a Braun, mert jól sikerül darab), de az nem vízálló.

  • viraga

    tag

    válasz Taybor #668 üzenetére

    Első próbálkozásnál ez teljesen normális, nekem anno tartott legalább fél évig, mire rendesen megtanultam villannyal. (Persze azért, mert érzékeny a bőröm, és csak ritkán tudtam borotválkozni.)

    Én a tiéddel azonos nyírófejű borotvánál azt tapasztalom, hogy épp a kicsit hosszabb szőrt szereti legjobban. Mondjuk 2-3 naposat. Azt jól leviszi, köszönhetően a középső vágórésznek. Ha csak rövid a szőr, akkor a sziták megoldják. 5 napos lehet, hogy már hosszú, és a hosszúszőr-vágóval kellett volna előre rövidebbre vágnod. (Ez ilyen játék sajnos...)
    "nyakamon volt ott egyszerűen nem tudtam levinni az apró szöröket" - ha még nem erősödött meg a szakállad, akkor lehet, h egyelőre jobb a pengés. Ahol erősebb, lenyomod villannyal, ahol vékonyak a szálak ott nem is kínozod, hanem egyből pengével. Tudom, ez így macerás, de sokan csinálják ezt. Ettől függetlenül nagyon jó borotvád van, hidd el, és ha esetleg félre is teszed, és visszaállsz pengére, akkor akár 2-3 év múlva elővéve ez egy jó borotva lesz! (Persze ha tényleg arról van szó, h még gyenge a szőröd.) Ha esetleg elrakod a fiók mélyére, időnként ne felejtsd el az akkuját feltölteni, majd lemeríteni, hogy kondiban maradjon.

  • viraga

    tag

    válasz <Tomek> #676 üzenetére

    Egyik sem. Corában a 4875-ös 15k (hogy vinné el őket az ördög!!! :((( ), vagy az 5874-es ajándék fülszőrnyíróval 20k, szintén ott. Mindkettő jó áron van.

  • viraga

    tag

    válasz Tomoooo #749 üzenetére

    Látom már többen is írtak, de én nem vennék egyből új borotvát. Pláne nem 45 ezerért, lehet, h azzal is kipattogsz. Van egy szakálmérgezés nevű fertőzés, lehet, h olyanod van, és a borotvával mindig újra felviszed a baktériumokat. Ezt orvos tudja kezelni. (Tünete olyasmi, amit írsz.) Persze egyáltalán nem biztos, hogy erről van szó, egyszerűen lehet érzékeny a bőröd, és a kis sérüléseken könnyen elszaporodik mindenféle szemét bakt. Lényeg: próbáld meg rendszeresen fertőtleníteni a borotvát. Ha bírja, akkor forró vízzel (azaz forrásban lévő, tehát kb 100°C). A szitát és a kést is. Ha nem bírja, félsz, h eldeformálódhat a műanyag, stb, akkor vmi fertőtlenítőszer kell. Gyógyszertárban lehetett kapni régen alkoholt, h most is lehet-e még, vagy már azt is orvossal kell felíratni, nem tudom. Vagy van egy Neomagnol nevű szer, amit tablettás formában árulnak, azzal szintén lehet fertőtleníteni. Múltkor ilyet vettem, 10 tabletta ~700 Ft. Van hozzá leírás, ami szerint borotva fertőtlenítéshez 1 l vízben 20 (v 30, már nem emlékszem) tablettát oldj fel. Nyilván nem kell neked 1 liter lötty, csak annyi, ami épp elfedi a kis alkatrészeket, szóval abban arányosan jóval kevesebb tablettát kell feloldani. Mondjuk egyet. Ha a fertőtlenítés ellenére is marad a dolog, menj el orvoshoz. Jobb borotva kevésbé irritál, részben segíthet, de ha bakteriális oka van a dolognak, teljesen megoldódni attól sem fog. 45ért semmiképp nem szabad venni borotvát szvsz. 20ért már teljesen jókat kapsz, a vágófejük ugyanaz mint a drágábbaknak, és az a lényeg.

  • viraga

    tag

    válasz bocX #761 üzenetére

    Le volt már írva, és biztos olvastad is, de azért megemlítem újból. A CruZerek (legalább is az eddig általam látott összes CruZer) sima egyszitás borotvák, kiegészítve mindenféle borosta és szakáll-alakító feltéttel. No meg állítólag dögösen néznek ki; számomra ez kevésbé fontos, lehet, h a nők emiatt jobban veszik a pasiknak. A bőr simára borotválására van jobb is ezeknél, bár az újabbakon már SmartFoil a szita, de önmagában az még csak kis előrelépés. Ha még nincs sok szőr az arcodon, akkor a mindenféle formázó feltéttel nem sokat érsz, mert nincs mit fomázni :DDD Ellenben ha még gyenge a szőröd, akkor lehet, h mégis hasznos lehet vmi borostásra vágó cucc, ami olyan eredményt produkál, mint a többi borotva hosszúszőrvágója (vagy hajnyírógép fej nélkül). A vékony, gyenge szálat nehezen kapja el a szita, sokat kell tologatni, miközben a bőröd szeded le... Az említett kettőt nem ismerem, ha ránézésre nincs különbség, akkor sztem nem is lehet túl sok... Ellenérv: ha még csak kialakulóban van, akkor próbáld ki a sima borotvával való borotválkozást, azon belül is eldobhatóval.

  • viraga

    tag

    válasz Gogolak #772 üzenetére

    A nikkel-kadmium (NiCd) a legérzékenyebb, ezeket tényleg le kell meríteni teljesen, ha csak lehet. A Ni-MH egy fokkal jobb ilyen szempontból, ezeknél (legalább is a hengeres akkuknál AA, AAA, stb) a mélykisülés szokott reális veszély lenni, azaz ha pl többször egymás után 0-ra meríted elemlámpában. Na az kinyírja. Sztem a borotvában lévőt időnként nem árt teljesen lemeríteni normál használattal (lehet, h vmi elektronika meg is akadályozza a 0-ra merítést, és hamarabb kikapcsol), de attól sem kellene, h baja legyen, ha időnként rátöltesz. Ha NiMH van ráírva, akkor az van benne. Legjobb módszert nem tudok ezekre, viszont az tuti nem jó, ha rendszeresen hálózatról használod a borotvát. Amíg csak lehet, használd akkuról, pár éven belül úgyis elfárad a beépített telep, és csak zsinórral fog menni normálisan. Ha mindig hálózatra dugod (azaz rátöltesz), ezt a pár évet rövidíted le.

  • viraga

    tag

    válasz SirRasor #777 üzenetére

    Hozzászólásod egyetlen pontjára reagálnék. "...elvileg valami fos technológia miatt rövidre képes vágni..."
    Manapság minden cégnél és terméknél létfontosságú a jó marketing. Túl éles a verseny --> jó bornak is kell a cégér. Ha egy elektromos kütyü dobozára nincsenek hangzatos angol szavak felírva, már rögtön bóvlinak hisszük. Tapasztalatom szerint a Braunnál van ezek mögött a szavak mögött a legtöbb tartalom. Persze úgy minősíted akármelyik gyártót ahogy akarod - bár hozzászólásod alapján még egyiket sem próbáltad...

    Titánium? Jól hangzik, de nem ismerem ezt az anyagot. Homályosíts fel kérlek, mi a különbség a titánium és a titán között? Másrészről: mennyi az esélye annak, hogy egy gyártó a borotva egyetlen cserélhető, utólag jó pénzért eladható alkatrészét úgy megerősíti, hogy az sokkal tovább bírja? Én ezt érzem sokkal nagyobb marhaságnak - persze lehet, h tényleg tartós, még nem próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

  • viraga

    tag

    válasz SirRasor #780 üzenetére

    Ööö... vegyészmérnök vagyok és a titán vs titánium kérdést ironikusnak szántam. Én csak titánról hallottam eddig. Magyarul legalábbis! Ez egy elem, azon belül is egy fém, mint a vas, alumínium, és a többi. Angolul titanium a neve (ezen kívül számos elemnek eltér az angol és magyar neve, pl sodium - nátrium). Rákerestem, mert az ismereteim e téren nem teljesek, és mert lehetséges, hogy magyarul a titánium egyfajta - titánt is tartalmazó - ötvözet. Nem találtam semmit, tehát vszínű nincs is ilyen. A titánium tehát az angolból, leginkább a marketingszövegekből átvett jól hangzó (?) marhaság. Nyilván aki reklámokat fordít, nem igazán ért a dologhoz, és "lefordítja" titániumnak, így szépen bekerül a nyelvbe, a TV-ben pedig már nincs Álljunk meg egy szóra, hogy legalább megpróbálja kigyomlálni ezeket a gazokat. (Lehet, h azért szűnt meg a műsor, mert esélytelen volt a helytelenségek tengerében bármit is elérni?) Szóval én rosszul vagyok ezektől a kifejezésektől, és ezeket érzem valódi parasztvakításnak, ha másért nem, akkor azért, mert "húúú, titánium"!

  • viraga

    tag

    válasz SirRasor #782 üzenetére

    Utánanéztem, és kb ugyanolyan keménységűek :) . Legalábbis a Mohs-féle keménységi skála szerint mindkettő kb. 6-os. (Ezen a skálán 1-es a talkum, 2-es a gipsz, 7-es keménységű a kvarc, 10-es a gyémánt.) Viszont nem lehet ennyi alapján dönteni, pl. mert acél is nagyon sokféle van, hiszen az nem tiszta vas, hanem ötvözet. A titán nagyon jól ötvözhető más fémekkel, és így lehet, hogy sokkal keményebb anyagok jöhetnek létre. Továbbá szívós és korrózióálló, ami szintén előny. Elmondható tehát, hogy ha tiszta titánnal van bevonva, az ugyanolyan, mint az acél, csak jobban hangzik :) Ennyit a marketingről. Valószínűbb ezért, hogy vmi ötvözet, mert úgy tényleg van értelme.

  • viraga

    tag

    Nos, leírom hát én is. Pár hónapja vettem borotvát, így már van tapasztalatom. Braun SmartControl3 4875 lett végül. Nagyon sok helyen megnéztem, legolcsóbb az eboltban volt, így ott rendeltem meg - bár kicsit tartottam a dologtól. Rendben volt minden, pozitív csalódás. Garancialevél kitöltve, minden ok. Kb 20000 Ft volt a határ, az 5000-es Braunok mind fölötte voltak, ezért maradtam a 4875nél. Voltam MM-ban, Saturnban, EW-ben, bevásárlósz*rokban, kb zéró választék van mindenhol, és ami van az is k drága. Ezt már írtam korábban is, most ismételten gratulálok. Azután 1 hónappal, h megvettem a borotvát, akciósan olcsóbb volt, illetve 20-ért volt az 5875... Na mind1.
    A borotváról: masszív, elég nehéz, jó minőségűnek érzi az ember. Made in China feliratú. A hozzáadott kemény tok elég jó, bár kicsit tartok tőle, hogy azon a vonalon, ahol hajlik, majd elfárad a műanyag és eltörik. Az 5875-höz adott tokon jobban meg van ez oldva (tengelyes csuklópont). Első töltés minimum 4 óra legyen, írja a használati. Legalább egy éjszakán keresztül töltöttem, utólag visszagondolva lehet, h nem is kellett volna ilyen sokáig. Ugyanis az egyetlen csalódásom a borotvával kapcsolatban az akkus működés ideje. 4-5 használat, és le is merült. Percben ez csak szűken felel meg a megadottnak (40 perc). Persze kell néhány teljes feltöltés-lemerítés hogy az akku kondiba jöjjön, és javult is a helyzet, de nem sokat. Sajnos ahogy merül, gyengébben (lassabban) is vág kicsit, de ez inkább csak a hangján hallatszik, gyakorlatilag nem annyira zavaró. A kitolható hosszúszőrvágó elég béna. Előző borotvámon kihajtható volt, az számomra sokkal használhatóbb - bár az meg letört, ez masszívabb. A kitolható nem távolodik el annyira a szitától, hogy az is hozzá ne érne időnként a bőrhöz, ha ügyködik az ember. Szerencsére nem sok szükség van rá, mert a 3-as fej nagyon jó, az én érzékeny bőrömnek is. Hosszabb szőrt is nagyon jól leviszi, eddig sosem volt olyan hosszú, ami gondot okozott volna. Nem elég 1x áttolni, de azért túl sokáig küzdeni sem kell. Néhány szál szokott ottmaradni, nyakon, azokkal felesleges sokáig sz*rozni, utólag leszedi az ember. A nedves borotválkozást is kipróbáltam, és nagyon jó. A végeredmény mint pengével, de jóval kisebb irritáció árán. Egyetlen zavaró dolog: a levágott szálak a bőrön maradnak, és nem látja az ember, hol kell még borotválkozni. Sima folyékony szappant használtam, borotvahabbal még nem próbáltam, de sztem kb. ugyanez lehet az eredmény. A mozgó fejet feleslegesnek tartottam a sima egyszitás Braun után, de rájöttem, hogy nem teljesen az. Ugyanis mivel sokkal nagyobb felületű a fej, nehezebb megfelelően tartani. Viszont teljesen bele lehet jönni, szóval sztem ez senki számára ne legyen szempont. Az első egy héten könnyíti meg a borotválkozást, utána tökmind1, mozog-e, vagy sem, és csak egy plusz hibalehetőség. Most úgy érzem, jobban is tudom irányítani ezt, mint ha billegne. A hármas fej, mint említettem is, jó, de sztem lehetne még hatékonyabb :) : a két szita felesleges, elég lenne egy, középen, és két szélen az a rács-szerű. Ugyanis jobbára csak az a szita dolgozik, amelyik már rövid szálakat kap, azaz a rács után.
    Összességében elégedett vagyok, jó "kis" borotva, remélem sokáig fog zümmögni.

  • viraga

    tag

    válasz SirRasor #838 üzenetére

    Az én braunom használatija azt írja, hogy akkor kenjem, ha nedves borotválkozásra használom és/vagy csapvízzel szoktam kimosni. Ebben az esetben 2-3 hetente kell egy csepp olajat felvinni, mégpedig úgy (ábra szerint), hogy az ujjbegyedre cseppentesz egyet, majd azzal felkened a borotvafejfre (úgy, h minden alkatrész a helyén van, tehát a fóliára kened kívülről). Nem kenem ilyen rendszeresen, eddig talán csak 1x tettem meg fél év alatt, de megy így is rendesen.

  • viraga

    tag

    válasz imtot #871 üzenetére

    Majd egy év múlva írj, hogy mi a helyzet. Ha akkor is jó én is veszek. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • viraga

    tag

    Egy újabb sajnálatos tapasztalattal kell kiegészítenem a Braun 4875-ről szóló listámat. Már akkor sem tetszett a cserélhető fej leszedése, mikor először kézbe vettem a borotvát. Oldalt kell két pöcköt benyomni, amik elég gagyi megoldással "lelökik" a szitás műanyagot. Korábbi egyszitás olcsó braunomhoz képest ez még mindig jobbnak tűnt, mert annál csak rápattintható volt az a műanyag, és "erőből" le kellett húzni, semmilyen kioldója nem volt. A 4875-öst minden használat után vízzel tisztítom, mert így a leggyorsabb, utána a fejet leszedem, és így szárítom meg (ezt írja a használati). Nos, a kis kioldó pöckök utóbbi időben már nem nyomták le a fejet, csak meglazították, ezért kézzel kellett azt lehúznom. Elég rossz fogás esik rajta, mert felfelé szűkül, és egyszer úgy sikerült megfognom (siettem volna és idegesített h megint nem jön le), h a műanyag elpattant. Nem kell vmi hatalmas szorításra gondolni! 2 v 3 ujjal fogtam, és húzni próbáltam, de annyira merev a műanyag, hogy a ~2 mm-es összenyomás / hajlítás már sok volt neki. Garanciális még a borotva, de mivel cserélhető alkatrésze, feleslegesnek találtam szervízbe küldeni, sztem nem foglalkoznának vele, szabálytalan használat, vegyek új fejet rá. Új fejet venni nagyon nem akarok, hiszen még a 18 hónapos braun által ajánlott idő sem lelt le... Dühítő. Szerencsére azért nem esett szét a műanyag, csak kb 3-4 mm-t berepedt, így meg tudtam ragasztani, és teljesen használható (nem is látszik, hol történt). Azóta extraóvatosan veszem le, nehogy összeszorítsam és megint eltörjön. A borotván a kis lelökő-pöckök a vizes lemosás miatt talán vízkövesedtek, és azért nem működtek annyira jól. Ecetes áztatás után javult a dolog, kb 4-5 borotválkozás idejére. Addig lejött a fej, mint új korában, de már megint csak nehezen.
    Összességében: vigyázzatok a fejre, mert láthatóan olyan gyengére van kiképezve, amennyire csak lehet. :((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák