Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viraga

    tag

    válasz SirRasor #780 üzenetére

    Ööö... vegyészmérnök vagyok és a titán vs titánium kérdést ironikusnak szántam. Én csak titánról hallottam eddig. Magyarul legalábbis! Ez egy elem, azon belül is egy fém, mint a vas, alumínium, és a többi. Angolul titanium a neve (ezen kívül számos elemnek eltér az angol és magyar neve, pl sodium - nátrium). Rákerestem, mert az ismereteim e téren nem teljesek, és mert lehetséges, hogy magyarul a titánium egyfajta - titánt is tartalmazó - ötvözet. Nem találtam semmit, tehát vszínű nincs is ilyen. A titánium tehát az angolból, leginkább a marketingszövegekből átvett jól hangzó (?) marhaság. Nyilván aki reklámokat fordít, nem igazán ért a dologhoz, és "lefordítja" titániumnak, így szépen bekerül a nyelvbe, a TV-ben pedig már nincs Álljunk meg egy szóra, hogy legalább megpróbálja kigyomlálni ezeket a gazokat. (Lehet, h azért szűnt meg a műsor, mert esélytelen volt a helytelenségek tengerében bármit is elérni?) Szóval én rosszul vagyok ezektől a kifejezésektől, és ezeket érzem valódi parasztvakításnak, ha másért nem, akkor azért, mert "húúú, titánium"!

Új hozzászólás Aktív témák