Új hozzászólás Aktív témák

  • azazell0

    csendes tag

    Néhány napja vettem egy Braun 9595-öst (790cc, a csúcsmodell). Korábban egy alap Philipsem volt.

    Párszor használtam, de a visszaadásán gondolkozom. Nagyon jól vág (és a Philipssel ellentétben soha sem ráncigál), de nekem úgy tűnik, hogy kevés szerepe van benne a Pulsonic izének, ami inkább zavaró egy kicsit (vibrál az egész borotva feje, masszírozva a bőrt, nem kellemetetlen, de nem is kellemes érzés). Továbbá ennyi pénzért tökélyt és babapopsit szeretnék, ehhez képest a nyakamon azért maradnak rövidebb szőrök. Jó borotva, csak nem ennyiért. Gyanítom, hogy egy olcsóbb Braun (S5, S3) ugyanezt tudja...

    Azon gondolkoztam el az előbb, hogy a körkéses és rezgőkéses borotva annyira különböző technikára épülnek, a két dolog annyira más, hogy egyszerűen elképzelhetetlen, hogy az egyik ne legyen egyértelműen jobb. Vagyis a legjobb Braun mindig jobb, mint a legjobb Philips (vagy pont fordítva). Akkor miért van még mindig kétféle? A szőr egyéni jellege is számít? Esetleg szabadalmi okai vannak a dolognak? (pl hogy a Philips találta fel a körkést, vagy a Braun a rezgőt, vagy akármi)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák