Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wikking

    csendes tag

    Sziasztok!

    Vettem egy Philips 40PFH5500/88 tv-t, és 1-2 bosszantó dolga miatt keresem a választ arra, hogy van-e hasonló tapasztalatotok ilyen készülékkel?

    Tapasztalatok (ami most eszembe jut):
    WIFI beállításoknál általában látja a hálózatot, de nem mindíg. Van, hogy látja, de csak pörög, és nem tud csatlakozni (sok perc után kiírja, hogy nem megy a csatlakozás). A tv kihúzása, bedugása segít neki (nem mindig elsőrem és ki-be kapcs nem elég).

    Serviio média szerverrel eddig jól működött a lejátszás PC-ről (látta, lejátszott), de tegnap nem volt hajlandó látni a szervert, míg ki nem húztam a tv-t. (gépen biztosan nem volt baj, újra indítottam, szervert is újraindítottam, ellenőriztem az IP-t, stb... tényleg csak a tv kihúzása-bedugása játszhatott)

    Áramtalanítás után elvesznek a hálózati beállítások (ha statikus IP-t állítottam be elfelejti és újra DHCP lesz, nem tudja, hogy vezetékesen, vagy WIFI-n volt korábban,...), szóval lehet újra beállítani :-( )

    Ez csak kicsit zavaró: áramtalanítás után bekapcsoláskor tök sötét a képernyő (se logó, semmi) majd kb 1 perc múlva (lehet, h. több is) előjön a kép, persze addigra már szétnyomkodom a távirányítót, így valamelyik menüben találom magam bekapcsolás után

    Telefon csatlakoztatás
    Van a telefonomon (android 4.4.2) egy képernyő megosztás funkció, ami látja is a tv-t, ki is írja, hogy elérhető, de nem csatlakozik. Volt olyan, hogy csatlakozott, de fekete volt a képernyő. Nemrég volt egy elérhető frissítés a tv-re, annak letöltése után működött, jól kipróbáltam, örültem, de a YouTube lejátszás elromlott (alább írom), így csináltam egy gyári beállítás visszaállítást, ami után ez a funkció ismét nem működik.

    Frissítés után YouTube-ról lejátszáskor csak hang van, kép nincs. Kihúzom-bedugom a tv-t, újra jó (nem kellett volna a gyári beáll. visszaállítást megcsinálnom....).

    FilmBox: Elindítok egy filmet, ha úgy állítom le, hogy vissza gombot nyomok a távirányítón (és nem az infó gomb megnyomása után megjelenő kis x-el), akkor nem tudok elindítani több filmet (pörög, mintha töltene, de nem indul). Alkalmazás bezárása után újra indítható egy film, ameddig el nem követem újra ezt a bezárási "hibát"

    Fentiek miatt összekötöttem UTP kábellel a router-t és a TV-t, és vásároltam egy 10m hosszú HDMI kábelt is (legalább a PC-t tudjam kinyomni rá). Kábelesen minden ok (de ehhez sokkal olcsóbb TV is elég lenne)

    Szerintetetek ezek technológiai gyermek betegségek, amikkel együtt kell élni, vagy mindenkinek minden flottul működik? (mert akkor az készülékemben lehet a baj).

    Beállításokban egyébként mindenféle funkciót bekapcsoltam (EasyLink, Miracast, stb...), és a problémákat követően a beállításokban található internetes memória ürítéssel is próbálkoztam.

    Egyébként, hogy jót is írjak, a kép tökéletesen éles, és gyönyörűek a színek, csak hát az okos funkciók,....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák