Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ajani

    aktív tag

    válasz ajani #6176 üzenetére

    Végül megvettem a tv-t (47pfl4398h). Eddig jó, 3D meglepően jó, jó hozzá a párszáz forintos cinemacity-s szemüveg. Lehet, hogy amiatt, hogy passzentosan beillik a tv szekrénybe, de nagyon doboz hangja volt amíg rá nem kötöttem az erősítőre ;) UPC-s HD adások a ChrystalClear kikapcsolása után nagyon szépek, PC képe szintén nagyon jó HDMI-n, úgyhogy eddig elégedett vagyok.
    Holnap jön meg az UPC mediacard, remélem az is jó lesz.

    ''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

  • _Smooth

    senior tag

    válasz ajani #6303 üzenetére

    Na hasonlóak voltak nekem is az elvárásaim.
    Csak mozira használom (nagyon ritkán háttérzajnak a TV adás - illetve évi 1-2 alkalommal talán valami jó minőségű, HD sport csatornán 1-1 NFL meccs).
    Nem volt szempont a smart funkció, de még a 3D sem (bár párom kikötötte, ha már új TV, akkor legyen benne 3D is - ha egy mód van rá), csak a képátló és a képminőség - adott kereten belül. Így aztán a sima 50es Philipseket ki kellett lőjem (3D megkötés miatt), a 47" viszont még éppen belefért volna. 230-at nem adtam volna TV-ért, de nagyon tetszett ez a Sharp. Végül elindultunk az edigitalba, hogy megvesszük a fenti Philipset, de előtte benéztünk a MediaMarktba is, ahol pont night shopping volt (-10% mindenre és -20% a Samsung TVkre) - mázlimra, náluk alapból 200k volt ez a Sharp, amiből lejött így 20k. Ezért lett ez. Megvan a 3D, megvan az 50", mindenki boldog :)
    (Smart funkcióit tegnap próbálgattam kíváncsiságból, de lassú és nehézkes. Egyedül a Youtube alkalmazás volt eddig, ami tetszett, aminek látom némi hasznát - amúgy HTPC van rákötve, így nincs sok jelentősége)

    Viszont van pár olyan extra feature, ami később még talán izgalmas is lehet.
    De örülök, hogy akkor az a 4398 se lett volna rossz választás. Kicsit féltem, hogy viszonylag alsóbb kategóriásként (alacsonyabb árkategóriában) erősebb felhősödés várna, de amúgy nagyon szimpatikus volt az a TV. Ellenben ez a Sharp se teljesen homogén ('köszönhetően' az EdgeLED-nek), de a háttérfényt kicsit visszavéve már majdnem tökéletes.
    Amúgy nem lassú az a 4398? Egy 5406H-t cseréltünk most - az megy a hálóba - viszont az rém lassú volt. Néha tényleg idegesítően lassan reagált, váltott csatornát stb. Különben szuper darab az is.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • Monya78

    veterán

    válasz ajani #7330 üzenetére

    "Itt ért a meglepetés. Eddig, ha kiválasztottam a 3d opciót a menüből, akkor volt 5-6 opcióm, mint 2d->3d, felül-alul, egymás mellett, stb. Most már a gép indulásakor automatikusan 3d-be vált, de látszólag nem változik semmi, és az opcióknál is csak 2 marad a KI és a BE "

    A helyedben ennek örülnék, nem Neked kell szarakodni, hogy rakja a 3D-t, 3D mélységélességet tudod állítani, vagy ez csak a nagyobb kategória sajátja?

    "- lassú menü, csatornaváltás" sajnos ilyen minden philips

    "- nem lehet a csatornákat normálisan sorba rakni, csak a kedvencekkel lehet machinálni" szerintem nagyon hasznos a kedvencek menü, sorrendezés közben ki tudod szórni a hulladék csatornákat.

    "- gyengék a feketéi" , LCD-vel járó betegség, kicsivel nagyobb kategóriában az ambilight-el próbálja ellensúlyozni ezt a hibát. (teljes gyógyírt csak egy plazma TV adná)

    "- tükröződik a képernyő" előző philipsem matt volt, most már értékelem hogy milyen jó tulajdonsága az egy TV-nek.

  • ajani

    aktív tag

    válasz ajani #11843 üzenetére

    Bocs, lejárt a szerkesztési idő. Olyat is csinál a tévé, hogy csatornaváltáskor nem jön be a kép, csak a hang. Ilyenkor egy előre-hátra léptetés megoldja a gondot általában, de nagyon bosszantó a jelenség. Ilyennel találkoztatok már?

    ''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

  • Norbii87

    csendes tag

    válasz ajani #11843 üzenetére

    Ugyanez a TV-m van és én is upc mediacard-dal használom. Sajnos a kezdetek óta ezt csinálja nekem is, a legújabb 2.180-as FW-rel is. Nekem havonta 1-2 alkalommal fordul elő, hogy újra kell keresnem a csatornákat. Ugye kicsit macerás, mivel a kedvencekbe is újra kell rendezni mindet. :(
    Nekem a kép nélkül hang nem szokott lenni, viszont néha az fordul elő, hogy kapcsolok és kiírja, hogy kódolt csatorna, tovább kapcsolok és vissza, így már jó.
    Az új szoftver után viszont annyi pozitívat észrevettem, hogy gyorsabb és folyamatosabb a menüben a lépegetés. Sajnos viszont a csatornaváltás ugyanolyan sokáig tart.

Új hozzászólás Aktív témák