Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabor970

    addikt

    válasz kzsolti83 #35319 üzenetére

    Olvasgattam, kérdeztem.
    Játékra mi nem használjuk.
    Első blikkre azt hittem, a philips egy futottak még gyártó, ugye semmi közze a régi philipshez, csak egy brand amit kínaiak megvettek. Aztán több hsz szerint megbízhatónak tartják, nem kell tőle félni. Olyant is olvastam (nem tudom biztosan igaz-e) a philips válogatja az LG-től vett paneleket, ami nem tetszik, azt küldik vissza, sokkal ritkábban fordul elő inhomogenitás, mint LG tévéknél. LG korrekt garizás, de sokaknak panelcsere, philipsnél nem tudni milyen is a szervíz, nem igazán kell. Nem akarom eldönteni ezt, lehet, hogy csupán az eladott db szám különbségéből adódik, passz.
    Sokat nyomott a latba az android tv oprendszer. Kellett HBO Go is, Tidalról sokat hallgatok zenét, tv optikai kimenetén DAC van, s tovább a sztereo rendszerem. Szóval megoldva ez is (ilyenkor lekapcsolom a kijelzőt) Meglepne ha lenne tidal app LG-re. Android miatt szerintem sokrétűbben használható és jobban bízom, hogy emiatt 5 év múlva sem fogynak el az alkalmazások.
    A philips kb 10kg-mal nehezebb ugyanakkora méretben. Régimódi vagyok, bennem a több anyag, jobb minőséget hitet el :)
    A TV hangja önmagában is jobb a plusz mélysugárzók miatt, mint más gyártók hasonló árfekvésű készülékeinél.
    KB ezek. Nálam az ambiligt nem osztott nem szorzott, asszony épp a Kastélyból álomotthon sorozatoz nézi, de nem kapcsolta be ő sem. :)
    Ennyi jut eszembe.

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • Chronos85

    tag

    válasz kzsolti83 #35319 üzenetére

    Hali!
    Nekem 55ös806os van február óta, hasonló tapasztalatokat tok felhozni mint Gabor970.
    Van a családban 8506-os, így az Android rendszer nem volt idegen. Igaz nem látok jövőbe, de úgy vélem a nyitottsága miatt sokkal nagyobb esélyem lesz programokat beszerezni később is rá. Ugye itt az elmúlt időszakban let HBO GO-ból MAX és bejött a Disney+ is. Megjelenéskor gond nélkül telepíthettem és használhattam a klienseket. Nem értek hozzá ezért nem fogom próbálni, de ahogy telefonoknál, úgy a TVs droidot (nem azonos) is széjjel lehet mokolni.
    VA panelt nem akarok Oleddel hasonlítani, nagyon nem egy liga. Nekem fontos volt a homogenitás, jó betekinthetőség, a mély fekete és a holdudvar nélküli pixelek. Rendes HDR nélkül még meglettem volna, de azért az se utolsó szempont.
    Megfelelő tartalommal kell etetni és akkor lenyűgöző amit visszaad, de a skálázás is elég jól megoldott, nyilván látszik a különbség (Netflix és TV HD adást próbáltam), de nem zavaró.

    Hogy miért ez és nem C1?
    - Játékra nem használom, de tudtommal már támogatja a 120Hz frissítést is vmelyik frimware óta.
    - Egy felső kategóriás TVhez, nálam az OLED ilyen annak ellenére, hogy ez a kvázi "belépő" Ne kelljen már külön kütyüt venni mellé, hogy az összes mai szabványt lejátszhassam.
    - A gyári hangja nem rossz ezzel a kis méllyel a versenytársak elé kerül, szvsz az alsó kategóriás barok (100e környékéig) hangját simán hozza. Persze aki a prémium képhez hasonló hangot is szeretne az kezdhet kacsingatni és számolni.
    - Ambilight tetszik, de ez a lista végén szerepelt nálam az összehasonlításnál.
    - Láttam az OLED topikban a különböző képeket és hozzászólásokat az LG panelokról és a jó szervíz háttérről. DE köszönöm nem akarok ezzel időt és energiát tölteni, hogy küldözgetem oda vissza. Természetesen megnéztem és nem tudom hogy mennyire mák vagy az urbán legend prémium válogatásnak köszönhető kopp, kopp, de egy pixel hiba és tinting mentes TV-t sikerült kapnom.

    Szerk.: Természetesen nagyon szeretjük és a mai napig rácsodálkozunk, hogy milyen szép képet ad.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák