Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CharlieDrop

    veterán

    válasz Mágus2 #164588 üzenetére

    Oké, amíg nem írtad én sem tudtam :(

    De nem is volt egyik autómnak se kézikönyve és eszembe sem jutott, hogy rosszat csinálok.

    A prémium dízelt is saját tapasztalatból kezdtem el használni.
    Anno az MKIII Mondeo egy üzemanyagra nagyon kényes autó volt. 4 hónapig, míg nem jött a tél normál gázolajat tankoltam. Aztán egyszer csak kattant valami és tettem egy tankkal bele. Semmi változás, vissza a simára, de valahoy nem voltam nyugodt.
    Kb. a 4. tankra változott a szitu, könnyebb indulás, rendes fogyasztás, jobban is ment.
    Azóta nem is tankolok mást... mindegy milyen dízelem van

    [ Szerkesztve ]

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

  • Doki16

    addikt

    válasz Mágus2 #164588 üzenetére

    Olvastam a kálváriát, fogtam a fejem :D
    Sajnos sok mindenkinek nem magától értetődő, hogy nem szabad terhelni a hajtásláncot. Nagyjából 3 évembe került mire rátudtam venni apámat, hogy használja már az elektromos kéziféket és ne csak P-be rakja kart. :)
    Passatnál én is odafigyeltem rá nagyon. Most offos kocsinál E-CVT-nél szarni bele mindenbe :D Behúzom a kézit az elektronika mindent megold helyettem.

    (#164590) negyedes: Meg a #szmók end sárm a menő. :D Valóban sokan a fogyasztás miatt választják a dízelt. Én is eljárkáltam a városban vele 6 literrel, de szívem szakadt meg érte. Minden városi etap után mentem vele pályázni.

    (#164591) i-sti: Nem csak akkor :D Minden olyan kijelentésemkor amikor a tudatos használatot ecsetelem. Mindig jönnek a hasonló válaszok: "Mit értő te hozzá, nekem már 45 éve jogositványom van, bezzeg nekünk még téli gumi se kellett, minek ide diagonál, bőven jó volt a radial. Józsi mikor hozod már a kannást? Jah annyi, akkor csak 10 liter kő."

    Összeválogatott beszélgetést lehetett olvasni :D

    [ Szerkesztve ]

    A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Új hozzászólás Aktív témák