Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Real_Necro

    veterán

    válasz Mercutio_ #36048 üzenetére

    Sajnos már azt is megszüntették, hogy szabadon felhasználható legyen.
    Mi tavaly kötöttük újra, abban a módozatban, hogy 4 év után 3,9%-os kamattal tudunk rá lakáscélú hitelt felvenni. Mivel volt előtte egy régi ami lejárt, így az új kötésnél kaptam első évre bónusz kamatot (persze ez nem sok, mert első évben ugye nem túl sok van még rajta).
    Egyébként meg vagy nincsen rajta betéti kamat (csak állami) és hitelfelvételnél 3,9%, vagy adnak ha jól emlékszem 1% kamatot és 6,9%. Egyébként ha elkezdi az ember fizetni és közben forgatja át hitelbe, akkor sem vészesen magas a kamat.

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • aleister

    veterán

    válasz Mercutio_ #36048 üzenetére

    Azaz. :)
    Csak én olyan buta vagyok, hogy ha befizetek 100 forintot, és visszakapok 130-at, akkor azt 30%-os kamatnak tartom. :)

    No a lényeg, hogy egy ilyen telefonos megkeresés révén lettem fundamentás. Akkor 10% kamatot lehetett kapni a bankokban a lekötött pénz után., Mivel a lakás egyszer minden fiatalember életében aktuális lesz, ezért ennél 3x jobb hozammal kecsegtetett a Fundamenta. Pláne a jelenlegi banki kamatok mellett.

    Szóval kötöttem gyorsan 2db 49 hónapos szerződést, amit aztán meghosszabbítottam. Életem legjobb befektetése volt.

    Aztán volt a UPC-től valami Budapest Bankos társkártyás marketing hívás. Az olyat tud, hogy 6% kedvezmény a UPC előfizetésből, és 2% minden egyéb pénzmozgásból. Ez havi szinten nálam 5000-6000 forint megtakarítás. Nem sok, de vagy havi egyszer el tudom ebből vinni a barátnőmet vacsorázni, vagy évente egyszer elmegyünk belőle valami olcsóbb tengerpartos nyaralásra (Horvátország, Bulgária, stb).

    Aztán megismerkedtem egy biztosítós csókával is, akivel egész jó spanok is lettünk, és most ment épp meg majd egy misis kártól.

    Szóval én mindig végighallgatok mindenkit. Ebből bajom még sosem volt, ellenben már profitáltam belőle rendesen.

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák