Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    válasz Real_Necro #10335 üzenetére

    A tej egy olyan dolog, aminek egyetlen funkciója van: a táplálkozásra még képtelen csecsemő etetése. Rengeteg olyan anyagot tartalmaz, ami sok energiát, ezáltal gyors fejlődést ad (cukor, zsír). Ezekre később nincs annyira szüksége egy felnőtt szervezetnek. Teljesen másfajta étrendet, táplálékbevitelt igényel egy nem fejlődőkorban lévő egyed.
    Ennek a legjobb példája a csecsemőmirigy. Ez egy olyan szerv, ami többek között a tej lebontásában is segít, és -láss csodát- pubertáskor után elkezd sorvadni. Ezért van, hogy a felnőttek többsége nem tudja kellőképpen megemészteni a tejet. Fura, de pont azon emberek emésztése működik jól, akiket kicsit meghajt tej. Átmegy rajtuk.
    Olvasnivaló.

    Az a szocializmusban elterjedt szlogen hogy "a tej élet-erő..." a legnagyobb tévhit. Főleg, hogy tehéntejet akarnak lenyomni az ember torkán. Gondolj bele: egy olyan löttyről beszélünk, ami nem hogy hasznos, hanem néha ártalmas is felnőtt korban; az ember fejlődésének tök más stádiumában kell; ráadásul egy teljesen más faj adja (a saját fajának kicsinyeire specializálva).

    Kedvenceim a kondis géniuszok, akik a különleges és drága eljárásokkal finomított fehérjekoncentrátumot tejjel keverik össze ezáltal a jó minőségű fehérjét (ami kevés cukrot tartalmaz) nyakon öntik rosszféle zsírral, ami dugig van cukorral.
    Olvasnivaló.

    Ellenben az un előemésztett tejtermékek (tejföl, túró, sajt) fontosak és szükségesek. Egy rakat vitamin, ásványi anyag van bennük, ami fontos egy felnőttnek.

    Én tejet tejbegríz és főzős csokipudingban fogyasztok, de úgy sokat. A főzés miatt kicsit user friendlybb...de hogy mennyivel, nem tudom. Igazából én nem vagyok az egészséges étkezés híve. A finom kaják híve vagyok. :)
    Simán fogyasztok tejet is, csak leírtam, hogy nagy a tévhit az egészségességével kapcsolatban.

    Freddy:
    Így van! Az alkohol csak akkor káros, ha másképp isszák, mint mi. :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák