Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz fokukac #688 üzenetére

    komolyan mondom, örüljenek, hogy csak gumilövedék volt, és nem igazi.

    tegnap ketten is mondták nekem msn-en, hogy nagyobb hatása lett volna az éles lőszernek. csakhogy mindkettőnek mondtam, hogy nem igazán olyan lett volna a hatás, amit várunk. ha 1 tüntető is meghalt volna, olyan káosz és anarchia tört volna ki, hogy az ország nem áll meg. a rendőrség végezte a törvényben előírt feladatát, a törvények szerinti jogokkal és hatáskörökkel. ők nem x párt szimpatizánsait szorították ki, oszlatták fel, hanem a randalírozó tömeget, ami tört-zúzott, és a közrendet és nyugalmat megzavarta. ha másik oldalról jött volna a zavargás, akkor is szét kellett volna kapni a tömeget. hogy volt néhány súlyos sérült... ez vele jár. gondolom ismeri mindenki az erre vonatkozó pajzán mondást.

  • pacorro

    aktív tag

    válasz fokukac #688 üzenetére

    egyébként most úgy őszintén. ha egy rendőrnek nincs semmi tekintélye, az jó?

    Már hogy lenne jó?

    De nem úgy lesz tekintélye a rendőrségnek, ha a biztonság kedvéért összevernek egy csomó ártatlan embert is, hanem akkor, ha határozottan és sikeresen avatkoznak közbe.
    Az hogy valakit téglával dobálnak, nem magyarázhatja azt, hogy egy földön fekvő embert rugdos.
    Amennyit én láttam a dolgokból, az az, hogy hatalmas káosz volt, ahol egy csomó ember randalírozott az utcákon egy fél napon keresztül. Ezzel a rendőrség nem tudott mit kezdeni. Viszont közben jól ellátták a baját néhány olyan embernek is, akiknek semmi közük nem volt a randalírozáshoz.

    És mi lesz, ha lesz egy még nagyobb balhé? Ha nem csak pár ezer zavargó hőzöng, hanem pár tízezer?
    Akkor nem fél napig fognak randalírozni, hanem hetekig? És még több embert vernek meg?
    Mert azt kétlem, hogy meg tudnák fékezni az indulatokat, ha még így kicsiben sem sikerült...

    komolyan mondom, örüljenek, hogy csak gumilövedék volt, és nem igazi.
    bár, kár lenne beléjük a golyó.


    Ezt remélem csak viccből írtad. :(

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • scang

    senior tag

    válasz fokukac #688 üzenetére

    komolyan mondom, örüljenek, hogy csak gumilövedék volt, és nem igazi.
    bár, kár lenne beléjük a golyó.


    azért örülsz, hogy véletlenül nem neked vagy családtagodnak lőtték ki a szemét ezek a derék rendőrök...

    Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

Aktív témák