Keresés

Aktív témák

  • pacorro

    aktív tag

    válasz Jégkokó #639 üzenetére

    Ketté kell választani a dolgokat.

    1. Van a csürhe, amelyik az utcán randalírozik, üvegeket és köveket dobál. Őket kapják el a rendőrök, vigyék be, és kerüljenek bíróság elé. Mert demokrácia van, és rendnek kell lennie.

    2. Vannak az emberek, akik nem tartoznak a csürhébe, de ők is az utcán mászkálnak. Őket ne kapják el a rendőrök, ne vigyék be, ne verjék össze, ne lőjenek rájuk gumilövedékkel. Mert demokrácia van és rendnek kell lennie.

    A gond azzal van, hogy a rendőrök nem igazán tudnak (vagy akarnak) különbséget tenni. Pedig különbséget KELL tenni, akkor is, ha nehéz. Ez a rendőrség feladata. A rend fenntartása és a hőzöngők kiszűrése, letartóztatása, de senkinek sem az összeverése. Aki erre képtelen, az alkalmatlan rendőrnek.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • pacorro

    aktív tag

    válasz shift+ő #649 üzenetére

    Azért választottunk képviselőket a parlamentbe, hogy azok képviseljenek bennünket 4 évig. Ez így van a világ fejlettebb részein, de ha nekünk az jó, akkor irány afrika vagy ázsia, nézzünk onnan egy példát.

    Miért? Afrikában vagy Ázsiában nincs demokratikusan működő államszervezet? (Van.)

    Szerintem egyébként a népszavazás a parlamentáris demokráciák egyik legdemokratikusabb mozzanata. Tök mindegy, hogy ki kezdeményezi, tök mindegy, hogy miről, de ilyenkor tényleg a nép dönt. Amire többen szavaznak, az lesz. Illetve attól függ, mert ha nem ügydöntő a népszavazás, akkor a parlament simán leszavazhatja. Bizonyos országokban elég nagy hagyománya is van, nálunk sajnos még nincsen. Igaz, a mi demokráciánk még csak 16 éves, éppen most van kamaszkorban, van még hova fejlődnie.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • pacorro

    aktív tag

    válasz Thyb #662 üzenetére

    A gond az, hogy az utcákon (különösen, ha nemzeti ünnep van, és állami ünnepségek folynak, pártrendezvények vannak) sok ember van. Csőcselék, támogatók, ellenzők, provokátorok, pártemberek, pártsemlegesek, sima járókelők. Ha a rendőr nem képes különbséget tenni köztük, az súlyos hiba. Ha a rendőr meg is ver valakit, az még súlyosabb. Mert az agressziót nem lehet agresszióval megfékezni - ez lesz a vége. Határozottan ki kell emelni azokat az embereket, akik felelősek a történtekért.
    Én azt látom, hogy a rendőrség ezt nem tette meg, csak simán nekimentek mindenkinek, aki élt és mozgott, pár embert meg szépen helybenhagytak.

    És ez teljesen független a mostani eseményektől. Engem határozottan elrémít az, hogy van egy rendőrségünk, amelyik bizonyos helyzetekkel látványosan nem tud mit kezdeni (futballhuliganizmus, utcai zavargások), de közben egy csomó embert jól megagyalnak, talán éppen azért, hogy bizonyítsák, mégis érnek valamit.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • pacorro

    aktív tag

    válasz fokukac #653 üzenetére

    Nagyon nem örülnék neki, ha Magyarországon is az amerikai rendőri gyakorlat honosodna meg, akkor különösen nem, ha az ottani bűnügyi statisztikákkal párosulna.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • pacorro

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #664 üzenetére

    Ha tényleg ilyen borzasztó a helyzet, akkor szükségállapotot, kijárási tilalmat, egyéb nyalánkságokat kell elrendelni, és akkor (majdnem) csak a zavargók vannak az utcákon. De ha nem csak ők, akkor sokkal nagyobb körültekintéssel kell eljárni.

    És alapszabály: rendőr SOHA nem bántalmazhat védtelen civilt. Akkor sem, ha az a civil éppen az anyját szidja vagy ha éppen anyagyilkos.
    Aki a földön fekszik, vagy meg van bilincselve, az védtelen.
    Aki köveket dobál, az nem, az ellen kellenek a kényszerítő intézkedések, de amint elfogták (védtelen lett), hozzá sem lehet(ne) nyúlni.
    Aki pedig nem dobál köveket, nem zavarog, csak éppen ott kíváncsiskodik, fotózik vagy boltba megy, azt hagyják békén. Még akkor is, ha mellette valakik zavarognak.
    Gondolom se a Burger Kingben, se az Urániában nem a zavargók voltak többségben, és nem ők dobáltak köveket...

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • pacorro

    aktív tag

    válasz fokukac #688 üzenetére

    egyébként most úgy őszintén. ha egy rendőrnek nincs semmi tekintélye, az jó?

    Már hogy lenne jó?

    De nem úgy lesz tekintélye a rendőrségnek, ha a biztonság kedvéért összevernek egy csomó ártatlan embert is, hanem akkor, ha határozottan és sikeresen avatkoznak közbe.
    Az hogy valakit téglával dobálnak, nem magyarázhatja azt, hogy egy földön fekvő embert rugdos.
    Amennyit én láttam a dolgokból, az az, hogy hatalmas káosz volt, ahol egy csomó ember randalírozott az utcákon egy fél napon keresztül. Ezzel a rendőrség nem tudott mit kezdeni. Viszont közben jól ellátták a baját néhány olyan embernek is, akiknek semmi közük nem volt a randalírozáshoz.

    És mi lesz, ha lesz egy még nagyobb balhé? Ha nem csak pár ezer zavargó hőzöng, hanem pár tízezer?
    Akkor nem fél napig fognak randalírozni, hanem hetekig? És még több embert vernek meg?
    Mert azt kétlem, hogy meg tudnák fékezni az indulatokat, ha még így kicsiben sem sikerült...

    komolyan mondom, örüljenek, hogy csak gumilövedék volt, és nem igazi.
    bár, kár lenne beléjük a golyó.


    Ezt remélem csak viccből írtad. :(

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • pacorro

    aktív tag

    válasz Jégkokó #700 üzenetére

    De honnan a fenéből tudjam, hogy mikor kell otthon maradnom?
    Október 23-a volt, nemzeti ünnep, munkaszüneti nap, ilyenkor egy csomóan vannak az utcán.
    Ráadásul én a belvárosban lakom.

    Eszerint a logika szerint soha nem mehetek ki nyugodtan az utcára, mert hátha éppen kitör egy zavargás, és bármikor megverhetnek a rendőrök?
    Ez egy agyrém! A rendőrségnek éppen az a feladata, hogy én bármikor nyugodtan kimehessek az utcára, még ha a belvárosban lakom, akkor is; és ne verjenek meg. Vagy nem?

    [Szerkesztve]

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • pacorro

    aktív tag

    válasz TexT-BoY #716 üzenetére

    Magyarul ha bármi esélye van, hogy bármi történik Pesten, maradjak otthon.
    A munkahelyemen meg jelentsem be, hogy bocs, de éppen zavarogtak, vagy éppen focimeccs volt, ilyenkor nem jó kimenni, mert hátha engem is megvernek a rendőrök.
    Tök jó ötlet! :D

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • pacorro

    aktív tag

    válasz fokukac #738 üzenetére

    Persze, ''Vétkesek közt cinkos, aki néma''.
    De az a rendőr is bűnrészes, aki látja, hogy a társa védtelen civileket ver.

    Én azt szeretném, ha eltűnne az erőszak az utcákról. De hogy így nem fog, az biztos.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • pacorro

    aktív tag

    válasz TexT-BoY #748 üzenetére

    Én meg nem értem azt, hogy miért ne mehetnék biztonságban az utcára magyar állampolgárként, budapesti, erzsébetvárosi lakosként, ha éppen ki akarok menni.
    A 87 éves nagymamám szokott ilyeneket csinálni, hogy bezárkózik napokra, nehogy történjen vele valami. Én nem szeretnék bezárkózni, azt szeretném, ha biztonságban közlekedhetnék. Ha meg nem tudják biztosítani a biztonságomat, akkor hirdessenek szükségállapotot, kijárási tilalmat, akármit, és akkor lehet azzal érvelni ha megvernek, hogy miért voltam az utcán.

    te is nagyon jól tudod miröl beszélek csak nehéz eggyetérteni nehogy a köcsög balosnak legyen igaza.

    ???????
    Én senkit nem ítélek meg és el a poltikai hovatartozása miatt. Fogalmam sincs, hogy te kire szavaztál, kivel szimpatizálsz, mint ahogy neked sincs rólam. És nincs is köze a véleményemhez.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • pacorro

    aktív tag

    válasz gstm #754 üzenetére

    Képzeld ugy se fog, ha egy bizonyos párt folyamatosan arra bíztat hogy menj utcára. Tudod ok- okozat...

    A mostani helyzetről nem egy bizonyos párt, vagy egy bizonyos személy tehet, hanem sok párt és sok személy.
    Nincs ok-okozat.
    Van egy fejletlen, kiforratlan demokráciánk, szar pártjaink, szar vezetőink, szar közintézményeink, meg kell tanulnunk, hogyan működik ez, ha már eddig nem sikerült.

    De ez nem lehet mentség se a hivatalos személyek ELLEN, se a hivatalos személyek ÁLTAL elkövetett erőszakra. Az utóbbi annyival súlyosabb, hogy zavargó az lehet bármilyen elborult agyú elmebeteg, de egy rendőrnek az a dolga, az a munkája, hogy rendet tartson. Méghozzá törvényes eszközökkel.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • pacorro

    aktív tag

    válasz etnies #765 üzenetére

    Kellene egy olyan törvény, hogy csak a 80 után születettek lehetnek képviselők, aztán meglenne a nagy nemzeti egység.

    Ez eddig a legjobb ötlet, amit a fórumban olvastam.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

Aktív témák