Keresés

Aktív témák

  • virkir

    veterán

    válasz lacafaca #1689 üzenetére

    Leírom hangosan hátha végre megérted
    A FIDESZ GYŰLÉSÉNEK VÉGE UTÁN KB 1 ÓRÁVAL INDULTAK MEG A RENDŐRÖK A DEÁK TÉRRŐL, MI A F@SZT KERESETT OTT AKKOR BÉKÉS FIDESZ GYŰLÉSEN RÉSZTVEVŐ, HA NEM AKART RÉSZT VENNI A BALHÉBAN?

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • Grifid

    aktív tag

    válasz lacafaca #1689 üzenetére

    A demokrácia alapelve tudod az az , hogy mindent szabad amit nem tilos.
    Nagyon nagy problémának tartom azt, hogy az alkotmányos jogok és kötelezettségekből, hála a szelektiv memóriának és a média agymosásának. bizonyos emberekben csak az alkotmányos jogok maradnak meg a kötelezettségek már nem.
    Igaz már nincs életben a komcsi gyülekezési törvény mert azt a rendszerváltással eltörölték, akkor tudod megesett, hogy haverokkal csak úgy tudtunk a krimóban inni, hogy kettesével szétültünk az asztaloknál március 15-e és október 23 magasságában, mert utánna jött a zsupkocsi és jól elkenték a szánkat mert 3-an ültünk egy asztalnál és az már csoportosulás volt.
    Most lehet eggyütt 20-30-50-100 vagy akár több ember is, az még nem rendbontás , de ha zavarják a közrendet , ódákat zengenek, gyakorlatilag tüntetnek bejelentés és engedély nélkül akkor a törvény értelmében fel kell oszlatni őket. Mondd mit nem lehet ezen felfogni?

    A legfontosabbat majdnem kihagytam :D
    A törvény nem ismerete nem mentesit a büntetés alol.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz lacafaca #1689 üzenetére

    Van valami olyasmi dolog, hogy az ember addig gyakorolhajta mindeféle jogát amíg egy másik emver jogai csorbát nem szenvednek. Namármost nem hiszem hogy mindenki örlne annak ha az ablaka alatt óbégatnának egész este, tegyükfel ha éppen nem bontanak semmit akkor is rettenetesen sok kosz maradna utánuk (aminek többsége sajnos sörösdoboz). Vagy esetleg arra nem gondolsz hogy az emberek biztonságérzetét némiképpen negatívan befolyásolja az ha többezer ember hömpöjög az utcán, nem akarok általánosítani, de a nagy hazafiak közzül vannak egy páran (tényleg csak páran, de éppen elég az a 10-20) akik igencsak keresik a balhét nem feltétlenül csak a rendőrökkel, az örök klasszikus hogyní'zel ki felkiáltás után szerintem bárkinek nekiesnek aki éppen nem színpatikus neki.
    Én személy szerint nem támogatom a tüntetőket, de ha szépen kimennek az előre megbeszélet helyre és leülnek a zászlóikkal az nem zavar. Itt a fő gond csak azzal van hogy pár emberke direkt balhézni akar, ők húzzák le az egész társaságot. (mondjuk szerintem az sem normális aki demokráciában az utcán politizál, de hát csak beletanulnak abba hogy más megoldás is van és azért kicsit jobban néz ki ha összeszednek 1 millió aláírást mit ha 2 hétig tüntet 5000 ember, akik gondolom nem melóznak és nem járnak iskolába)

Aktív témák