Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz noorbertt #233 üzenetére

    Én is most fizettem elő vpn-re, kezdem bonyolítani a hálózatom, egyrészt ne statolgassa senki, mikor mit merre nézelődök, meg izzítok egy PiHole-t is a családnak, .. szvsz egyre fontosabb, hogy amennyire csak lehet, próbáljon az ember a szőnyeg alatt maradni, ha lehet. Szteganográfia lenne a legjobb, de a kripto is megteszi magában egyelőre.

    Gondolj bele egy hülye ötletbe: holnapután politikus akarnál lenni, valakinek a begyében vagy és elére a keze addig, hogy elővegyék a múltadat a szolgáltatódnál lévő logok alapján. Aztán egy kamu-szellőztetés valami mondvacsinált indokkal és oda az egész. És ez csak 1 "felhasználási" módja a Rólad a rendszerben nonstop képződő digitális identitásépítésnek.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz noorbertt #233 üzenetére

    Nem élek külföldön. Úgy jellemezném magam, hogy még nem hordom annyira szorosan az alusisakot, de érzem, hogy egyre jobban szorul :D . (#234) Dißnäëß-el teljes mértékben egyetértek. Még ha nincs is az embernek semmi titkolnivalója, úgy érzem akkor is mindent kell tenni annak érdekében, hogy az online személyiségünk a lehető legnagyobb mértékben privát maradjon.

    A LAN kapcsolat nem megy a VPN szolgáltatón keresztül, a kameráidat elérni meg szerintem is sokkal praktikusabb saját VPN szerverhez kapcsolódva elérni :K . Az pedig tényleg bizalom kérdése, hogy kiben bízol meg jobban: az állami felügyelet alatt álló telekommunikációs cégekben, vagy magánszemélyek által (akár cégként működtett) VPN szolgáltatókban, amik még mindig lehetnek honeypot-ok. Nálam egyelőre az utóbbiak állnak nyerésre. Az, hogy mennyire jó ötlet VPN-en kiengedni a szervered, még nem tudok mit mondani, csak nem régtől van meg nálam is a lehetőség, ebbe jobban bele kell ásnom magam.

    (#236) jegesib: pár évig a NordVPN-nél voltam, de egyre jobban zavart, hogy mindenhol az ő hirdetéseikbe botlok bele, és iszonyatosan tolják az affiliate programjukat is, és még a PH-t sem lehetett elérni velük. Ezért pár hónapja váltottam, most AirVPN-t használok, eddig rendben lévőnek tűnnek, bár tény, hogy nem olyan fasza a VPN programjuk mint más VPN-nek, de meg lehet lenni ezzel is, + routerben már benne vannak, mifi-met is így használom, lényegében nincs is szükségem külön programra.

    A végére pedig ajánlanák egy youtube csatornát az erre fogékonyaknak: [link] , illetve egy videót neked Dißnäëß :DD : [link] . Egyébként én tutanota-t használok :D

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák