Új hozzászólás Aktív témák

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz CanibelZ #212 üzenetére

    Szia!

    Amíg a nálam tapasztaltabb, nagyobb tudású forumtagok is kifejtik a véleményüket, addig adnék pár tippet, hátha szimpatikus lesz valamelyik:

    1. Protectli miniPC-k. Nálam most van egy FW2B, pont az általd emlegetett játszós gépnek. Nem egy gyorsasági világbajnok, de 8GB rammal, 120GB ssd-vel VMWare ESXI alatt elfut egy win10 pro elég jó sebességgel, illetve mellette egy fedora 31. Nálam szempont volt, hogy legyen rá Coreboot, így innen rendeltem, mert nem voltam biztos benne, hogy egyrészt hogy ér ide az USA-ból, és hogy milyen + vonzatai vannak, illetve szimpatizáltam is a céggel, így egy támogató rendeléssel tudtam segíteni őket.

    2. Amennyiben neked túl drága lenne a protectli, akkor tudom ajánlani ezt az alixpreess-es eladót, nekem úgy tűnik, hogy ugyanazokat árulja, mint a protectli. Ez pl. egy az egyben az FW2B.

    3. Qotom shop az ali-n. Nálam egy 6 portos, I5-ösre van telepítve a pfSense, 16GB rammal, 2x120GB ssd-vel, rendben teszi a dolgát már lassan fél éve. Megbeszélésre és némi + pénzért vállaltak olyan szállítási módot, hogy ne kelljen extrát fizetnem kézhezvételkor.

    4. Kicsit merészebb, és jóval drágább is a többitől, legalábbis a kínaiaktól mindenképpen, de akár érdemes lehet megnézni ezt is. Ugyan még nem mélyedtem el a részletekben, illetve csak játszósnak lehetne jó (1 db NIC) de a Coreboot megléte és a titkosítás nálam nagy + pont, lehet bevállalnék egy fél év vajaskenyeret, hogy vehessek egyet :)

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák