Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bugylee

    tag

    A laptopomon win 8 volt eddig bitlocker titkosítással, ami úgy nézett ki, hogy egy aprócska 1 centis USB 2.0 pendrive volt a kulcs azért, hogy otthoni használatkor ne kelljen mindig jelszót beírnom. USB pendrive hiányában jelszóval lehetett csak indítani a gépet. A laptopon csak USB 3.0 és Thunderbolt csatik vannak.

    Aztán feltettem a win 8.1-t, átállítottam a portot teljesítmény fülre ami megbolondított mindent. A probléma a következő; rádugott pendrive-nál hideg boot után minden a régi, de reset vagy újraindítás után a gép nem látja a 2.0 pendrive-ot. Eszközkezelőben ott van, csak épp intézőben nem látni. Viszont ha kiveszem és újra rádugom már okés. Kipróbáltam másik három penemmel is és rájöttem, hogy nem csak ez a pendrive a gond hanem az összes USB 2.0 ezt produkálja.

    Fel sem tűnt volna, ha nem akarom újra feltenni a titkosítást. Ugye a win lecsekkolná a drive-ot ezért újraindul a gép. De mikor betöltődik a 3.0 drivere már nem látja, ezért nem is titkosít hisz nem tudja kiolvasni a kulcsot. Próbálgattam pár dolgot, hogy megoldjam de belefáradtam. Lehet, hogy vmi energiaellátási beállítási izé kavar be, bár ezt is néztem. Szóval legegyszerűbbnek az látszik, hogy veszek egy aprócska 3.0 driveot kulcsnak. A mérete a fontos nekem, h ne lógjon ki.

    A lényeg..., win 8.1 alatt valamit buheráltak és változott az USB kezelés. A többszöri ki-be dugdosásnál ki is írta a win, hogy nem kompatibilis a 3.0 szabvánnyal a nevezett drive. Gondoltam megosztom, esetleg vki tudna rá más megoldást mint az új vétel.

  • bugylee

    tag

    válasz Poiro7 #2002 üzenetére

    Nem kell ide semmilyen program.

    Regedit...
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control

    Megkeresed a StorageDevicePolicies kulcsot és a REG_DWORD értékét nullára állítod. Ha nincs StorageDevicePolicies kulcs akkor csinálsz egyet, létrehozol egy dword-öt nullával és elnevezed WriteProtect-nek. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • bugylee

    tag

    válasz Gyuri27 #2007 üzenetére

    nem feltétlen...., próbáld meg, hogy újra kiosztod a meghajtók jeleit, majd ezután dugd be a pent. ha ekkor sem látja akkor passz. vagy esetleg biosban lehetne felismertetni ha oprendszer nem is látja. nekem is van egy ilyen stick-kem, ha bedugva bútolok nem látja a gép, ki kell vennem, h felismerje.

Új hozzászólás Aktív témák