Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPeti2

    csendes tag

    Sziasztok!

    Néhány napja vettem egy ADATA S102 Pro 32 GB-os pendrive-ot az edigital-nál, és úgy tűnik több gépen is problémáim vanak vele.

    Az első dolog ami szemet szúrt,az az hogy az ATTO disk benchmark szerint egy kicsit mintha egyenetlenebbek lennének a sebességek mint amit másoktól látok ugyan ezzel a pendrive-al: [kép]

    Utána próbáltam nagy fájlokat másolni rá, de akkor úgy tűnt hogy van amíg viszonylag gyors, de utána másodpercekre megáll a másolás, mintha megtelt volna a belső buffere

    Aztán elkezdtem rá iso-t írni Rufus-szal (3.13.1730), de írás közben többször is előfordult hogy a rufus lefagyott (vagy megszakításkor, vagy éppen a befejezés előtt nagyon kicsivel), és ekkor rántotta magával a windows Virtual Disk szolgáltatást is, ami azt eredményezi hogy se a disk management-et nem tudom használni, sem total commander-ben listázni a meghajtókat amik a pendrive betűjele után következnek.
    Ezt mindig csak egy teljes újraindítás oldotta meg, de az is csak a reset gombbal: alvás, hibernálás és újraindítás közben is van egy pont, amikor már fekete a képernyő, de a rendszer lefagy, percek alatt sem áll le.

    Jó, gondoltam ez lehet hogy valami driver probléma a gépemen, majd utánanézek, most csak szeretném kiírni az iso-t. Egyszer már sikerült, csaktán fog mégegyszer.
    Néhány újraindítással később sikerült kiírnom, egyébként ez egy raspbian lite iso, erre akarom az új rendszert feltelepíteni.
    Vittem a pendrive-ot a Pi 4B-be, és ott is, már csak az első 20 csomagot frissítő apt upgrade sokkal több időbe telt mint amennyit a nagyon régi hordozható vinyón futó rendszernél vett igénybe a folyamat. Láttam hogy volt, amikor 12 MB/s-es letöltési sebességet írt ki, de a végső átlag 3000 KB/s-re jött ki, és letöltés illetve telepítés közben is észrevehető volt hogy egy darabig nagyon gyorsan halad, de aztán másodpercekre megáll.

    Ekkor úgy gondoltam, megnézem dd-vel milyen gyorsan ír szekvenciálisan: [kép] (bocsi a minőségért, nem állítottam még be SSH-t, a TV képernyőjét kellett fotózzam)

    Ezek mellett miközben vittem a gépem és a Pi 4B között, többször is elég langyos volt, de ezt nem tudom mennyire számít.

    Van valami ismert hiba ami ez(eke)t okozza, esetleg van rá megoldás? Vagy túl sokat várok el tőle? (bár korábban küldött mérések szerint (példa: #1963) ezt bírnia kellene, hacsak nem néztem be valamit)

    Akartam még csinálni egy olyan explorer-es sebesség grafikont mint ami az utolsó linkelt kép, de ahogy exFAT-ra próbáltam formázni a pendrive-ot (hogy másoljak rá), ismét szétfagyasztott valamit, úgyhogy ezt majd akkor tudom ha újraindítottam a gépet.
    Bocsi ha hosszú lett és fölösleges dolgok vannak benne, de gondoltam nem árthat tudni hogy mit próbáltam, milyen problémák fordultak elő, stb

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák