Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz King Unique #2166 üzenetére

    Sziasztok!

    Ugyan már régi bejegyzésre válaszolok, de gondolom többeknek is érdekes lehet.

    SanDisk Extreme Go 128GB pendrive a sinceritytől, tegnapelőtt jött meg.

    El is kezdtem tesztelni H2testw-vel az asztali gépemen (HP Z400, alaplapi PCIe portba csatlakoztatott Axagon PCEU-430VL USB3.0 vezérlőkártyával, a legfrissebb Win10 Pro-val). Ezen a rendszeren eddig minden USB 3.0-s külső HDD jól működött, 100MB/s fölötti sebességgel ír stabilan.

    Tehát most megvettem első USB 3.0-s pendrive-omat, formáztam NTFS-re és ez az eredmény fogadott:

    Elég gyenge, ráadásul az írás még hullámzott is, sokszor 0 MB/s-re esett és több másodperc várakozás után indult csak újra. Próbálkoztam exFAT-tal is:

    Nagyjából ugyanolyan rossz, de itt legalább nem volt annyira sok hullámzás, mint az NTFS-sel. Elkönyveltem, hogy hibás pendrive-ot kaptam, meg is írtam a reklamációt.

    De azért még átraktam egy laptopba (HP 8470p, szintén a legfrissebb Win10 Pro-val).
    Ez lett az eredmény:

    Nem csalás, ez ugyanaz a penrive, NTFS-re formázva. Stabil írási sebességgel, sehol egyetlen hullámzás. Megpróbáltam exFAT-tal is ugyanazon a laptopon:

    Nagyjából ugyanaz, mint NTFS-sel. Stabil, gyors írás. sehol egy hullámzás.

    Végül megpróbáltam egy harmadik laptoppal is (HP 8460p, legfrissebb Win10 Pro-val), azon az asztali gépemhez hasonló eredmény lett, 32MB/s körüli írás, 102MB/s körüli olvasás.

    Szerintetek ezt mivel lehet megmagyarázni? Ha az asztali gép USB 3.0 vezérlője simán viszi a 100MB/s fölötti írási sebességet külső HDD-ken, az ugyanabba a portba dugott SanDisk Extreme Go 128GB pendrive-ot miért nem hajtja meg olyan gyorsan?

    Mit tudhat egy HP 8470p USB3.0 vezérlője, amit egy HP 8460p USB3.0 vezérlője és az Axagon PCEU-430VL USB3.0 vezérlője nem?

    Üdv,
    Krisztián

    [ Szerkesztve ]

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz kmatalik #2301 üzenetére

    Sziasztok!

    Megoldottam. USB 3.0 driver probléma volt. Visszatelepítettem a legfrissebb Windows 10 USB 3.0 eXtensible Host Controller-t (1.0 Microsoft) és ezzel sokkal gyorsabb lett a pendrive. Így mondjuk a külső HDD-immel vannak gondok, amiket egy SATA QuickPort XT
    USB 3.0 dokkolóban használok. Ezeket most SCSI Disk Device-ként ismeri föl a rendszer. Pár 10GB kiírása után megáll az írási folyamat és nem megy tovább. Ezért is raktam föl egy másik USB 3.0 drivert korábban.

    Tehát SanDisk Extreme Go 128GB:

    Ugyanazon az asztali gépen, amin 113 MB/s olvasást és 32 MB/s írást hozott, most ez az eredmény, stabil írással, hullámzás nélkül:

    Ez a 144 MB/s olvasás és 92 MB/s írás már rendben van.

    A külső SCSI Disk device írási problémát még jó lenne megoldani, de a SanDisk Extreme Go 128GB jól működik.

    Üdv,
    Krisztián

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz TeeJay #2312 üzenetére

    Szia!

    Én is ugyanezt gondoltam, amikor megírtam ezt a hozzászólásomat. Az Ultra Flair 64GB-os verzióját teszteltem, nagyon hasonló eredményekkel.

    Szerintem a H2testw adja vissza a legjobban a mindennapi használatban elérhető teljesítményt, csak ugye sokáig tart kivárni, amíg teljesen teleírja és vissza is olvassa a max- kapacitást. A H2testw 79,5 MB/s olvasást és 21,9 MB/s írást mért, ezek szerint az Ultra Flair 128GB-os verziója sem gyorsabb.

    Nekem a Windows 10 Feladatkezelőjének a grafikonja is tetszik, ott az írási sebesség hullámzását jól lehet látni. Gagyibb pendrive-ok jóval nagyobb hullámzást produkálnak, mint ez. Ahol folyamatos gyors írás kell, ott arra is kell figyelni, milyen a sebesség a hullám alján.

    Amin még meglepődtem, az a teljes kapacitás volt, nekem a 64GB-os verzió csak 61 530 419 200 byte, 57,3 GiB. Látom a CrystalDiskMark mérésen, hogy a 128GB-osból is kispóroltak valamennyit, az is csak 115 GiB-es, 124 000 000 000 byte körüli, ami azért jóval kevesebb a 128 000 000 000 byte-nál. A hiány mindkét pendrive-nál több, mint 3%. Szóval nem csak a teszteredményekkel trükköznek.

    Üdv,
    Krisztián

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz TeeJay #2325 üzenetére

    Szia!

    Erre eddig nem gondoltam, de akár ez is lehetne. Ráteszteltem 3,8 GB körüli méretű fájlokkal.

    Az én 64GB-s Ultra Flair-emen 2 469 580 800 byte hiányzik a tárolóhelyből, ez 2,47 GB, de az írás inkább 3,6 GB körül lassul le a 35 MB/s-ről 22 MB/s-re. És így is marad, ha egy következő fájlt másolok rá, akkor már alapból 22 MB/s az írás.

    De ha eltávolítom a pendrive-ot és újra berakom, akkor újraindul a 3,6 GB körüli gyorsabb írás kontingens. Inkább úgy tűnik, hogy a pendrive vezérlője szabályozza vissza a sebességet, nem a hiányzó tárhely van gyorsítótárként felhasználva. Az bizony hiányzik, ki van spórolva.

    Mindezt nem befolyásolta a Windows 10 írási gyorsítótárazás beállítása, mind a két házirenddel próbáltam (gyors eltávolítás és jobb teljesítmény). Igazából semmi különbséget nem tapasztaltam.

    Üdv,
    Krisztián

Új hozzászólás Aktív témák