Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Remo

    csendes tag

    ebay-paypal-bankszámla háromszög n00boknak?

    Egyszer azt hiszem, hogy értem, aztán megint nem.

    Cél: "biztonságos" vásárlás ebay-en
    Ami van: ebay és PayPal acc. + Raiffeisen "Okoskártya" + paranoia + kérdések

    Egyszer azt hallom, csak dombormyott kártya jó a PayPal-hoz, másszor pedig, hogy sima is jó, és igazából össze sem kell rendelni őket.

    Eddig azt hittem, hogy a PayPal csak egy közbenső biztonságos állomása a pénznek.
    Tehát, hogy pont arra való, hogy ne a bankszámlámat terhelgessék nullára, ha éppen úgy van kedvük (és esetleg kilincseljek évekig jogorvoslatért) hanem erre a közbenső számlára annyit teszek rá, ami az aktuális pl. ebay-es vásárláshoz elegendő.

    De aztán meg azt olvasom, hogy KELL az összerendelés (de hogy sima, buta "Okoskáryát" hogy rendelek hozzá, azt nemtom. "Top Up" menü?) és automatikus a dolog. Ha van elég pénz a PayPal-on, akkor onnan történik a fizetés, ha nincs, akkor pedig akár vegyesen.

    DE! (és itt jön még egy dolog, ha már valaki azt hiszi, hogy érti) ha a PayPal számlán forintban van összeg, de a vásárlás pl. USD-ben történt, akkor hiába van elég pénz a PayPal-on, nincs joga önállóan váltani, ezért a bankszámláról fog vonni.

    Ami így azt jelenti, hogy nem a PayPal árfolyamán, hanem a bankén fog történni a váltás?

    Szóval akkor mégsem csak egy közbenső állomás, mert a PayPal fiókhoz rendelt bankszámlához is hozzáférnek.

    Az olyan paranoiásoknak mint én mi marad? Virtuális számla, amire valóban csak annyit teszek, amennyi szükséges?

    Ha én vásárolok az ebay-en azt bárki kifizetheti? (Pl. kedves haverom bejáratott PayPal fiókjáról? Nem baj ha nem egyeznek a nevek?)

    Egyszóval, nincs valami ebay/paypal szamárvezető, ahol ezek egy helyen le vannak írva?

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák