Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz Williamgrant #47764 üzenetére

    Félreérted egy kicsit. Nem csak VPN probléma volt.
    Senki nem mondta hogy illegális vagy nem.
    Régóta benne van a szerződési feltétek közt, a magyar fordítással korlátozott tevékenysége felsorolásba.
    Nagyon egyszerűsítve írom. Elvárod azt a hogy bankok, PayPal védje a pénzedet. Ennek keretében illik megvédeni azt hogy a fiókodba illetéktelenek belépjenek, feltörjék.
    Annak megállapítása hogy te és a saját eszközödről akarsz belépni egyik elem az hogy az általad folyamatosan, az elmúlt időszakban használ ip cím tartomány figyelésre kerüljön és ha Csád, Kongó, Brazília cím tartományból akarna valaki belépni (te épp nem ezen vidékeken töltöd az idődet) akkor esetleg a védelmi rendszer tudjon valamit reagálni. VPN használatával egy védelmi funkció kilőve szerintem. Hogyan döntsék el hogy tényleg te akarsz belépni?
    Én úgy vagyok vele hogy a bank és a PayPal is jelezzen, csináljon valamit ha a megszokottól eltérő tevékenységet észlel, tárolja csak el azt hogy honnan és mivel lépegetek be és ha nem az jellemző rám amit érzékelnek akkor tegyenek valamit.
    Ha ehhez az kell hogy ne rejtegessem magam előlük a Neten akkor nem teszem és nem elsődlegesen azért mert tiltva van.

    Sokakat idegesít, ha külföldön vannak és amikor kártyával fizetnének hívják a bankjából hogy ő akar-e fizetni. Engem kevésbé zavar, bár én a tartósabb kintlét előtt jelzem feléjük hogy kb. hol leszek, javasolják, kérik ezt akkor miért ne tegyem meg?
    Így nem kell a szálloda recepción bambán állni amikor fizetni kellene, de valamiért nem sikerül, mert a kártyás rendszer blokkolta a fizetést.
    Ha meg épp Szegeden vagyok akkor a madridi vásárlást köszönettel venném hogy blokkolnák, ami szerencsére megtörtént, ugyan utólag nem sikerült kideríteni hogy ki és hogyan szerezte meg a kártyaadatokat, de így csak az új kártya legyártás díját buktam, a bankszámlám érintetlen maradt.

Új hozzászólás Aktív témák