Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz Crow #2548 üzenetére

    Hát én úgy értem, hogy 3-féle állomás van.

    1: eladó
    2: kártyatársaság
    3: bank

    Na eladó GBP-ben várja a casht, neked GBP számlád lehet, ha jól tudom OTP-nél is lehet, de GBP elszámolású kártyát max. UK-ból tudsz szerezni. Devizaszámlához csak dollár vagy euró alapú kártyákat lehet igényelni, legalább is CIB-nél így van. Sőt itt még válogatni is lehet, hogy Visa Classic USD vagy HUF vagy Mastercard EUR/USD vagy HUF

    Ettől eltekintve, ha forintszámlád van, akkor az ügymenet a következő: (amennyiben a paypalnál a conversion options-nél a bill me in the seller's currency vagy mi a rák van bejelölve)

    GBP->(kártyatípustól függetlenül)USD->HUF

    Az elsőt a kártyatársaság végzi, a másodikat meg a bank.

    Ha viszont a paypalos konverzió van bejelölve, akkor:

    GBP->HUF Ezt a paypal végzi és a bankhoz a forintösszeg zárolása jut el csak, tehát nincs további konverzió.(forintszámla esetén)

    A devizaszámlás bohóckodást hadd ne írjam le, vagy 20 oldal biztos lenne a hsz.-em, ha az összes variációt ideírnám. :D

    A dolgot OTP-seknél még az is nehezíti, hogy a netbankban nincs kártyatörténet így egyszerűen nem is lehet látni, hogy a kártyatársaság forintban mennyit zárolt illetve hogy egyáltalán milyen keresztárfolyamon váltottak GBP-ről USD-re, de a végső levonásnál úgy is az USD devizaeladási fog számítani. A GBP-s árfolyam csak irányadó, ha ehhez képest pofátlanul nagy az eltérés, akkor lehet asztalt borítani az OTP-nél. Én mindenesetre vagy 200 Ft-tal többet utalnék, mint ami a GBP devizaeladásival kijön, mert a GBP árfolyam nem növekedett annyira, mint az USD.

    Tehát a kérdésedre válaszolva, kell, hogy legyen USD-re konvertálás, mert itthon mindössze 3-féle elszámolású kártya igényelhető: USD, EUR, HUF. Ha valaki tud itthon igényelhető GBP alapú kártyáról és hozzá tartozó GBP számláról, máris rohanok számlát nyitni, miután megtudtam a feltételeket. :D

    Így tehát Visáék mindent USD-re konvertálnak, ami vásárlás nem USD-ben vagy HUF-ban történik, Mastercardék pedig mindent EUR-ra vagy USD-re (bankfüggő), ami vásárlás nem USD-ben, nem EUR-ban vagy HUF-ban történik.

    A GBP esetében tehát:

    Visa: GBP->USD->HUF
    MC: GBP->USD->HUF bizonyos bankoknál állítólag így megy: GBP->EUR->HUF

    Dollár esetén:

    Visa: USD->HUF
    MC: USD->HUF

    Euró esetén:

    Visa: EUR->USD->HUF
    MC: EUR->HUF

    Természetesen ez csak forintszámláknál igaz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák