Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    Gond nélkül sikerült beüzemelni az ezPrint patronokat.
    Ugyan nem volt a dobozban olyan kis műanyag kütyü, amit a youtube videóban használnak a régi chipek behelyezésére, de egy régi borotvapengével szépen lejöttek a gyári patronról, és a rajtuk maradt ragasztóval át is tapadtak az utángyártottakra.

    Tölteni még nem kellett őket, de ezzel kapcsolatban csalódtam egy kicsit, mert nincs rajtuk kifejezett töltőnyílás.
    Van egy terület a felső papír alatt, amit először annak néztem, de közelebbről mégsem tűnik olyan puha műanyagnak, amit könnyen átszúrna a tű, majd kihúzáskor vissza is záródik a rés (mint a gyógyszeres üvegek). De egy öngyújtó és egy tű segítségével szerintem lehet oda lukat varázsolni, aztán fecskendezés után rányomni egy darab szigetelőszalagot. (Ebből a szempontból nem jobb, mint a gyári patron, de abból igen, hogy tényleg átlátszó, mint a képen, tehát könnyen ellenőrizhető a tintaszint, ami a chip alapján mindig 0 -> kikapcsoltam a chipkövetést az opciókban, mégis volt már 1-2 warning. és gáz, hogy ilyenkor hibásan jön ki a lap, miután OK-ot nyomok.)

    Poénból kiprofiloztam a nyomtatót az ezPrint tintával "sima fénymásolópapír"on.
    Itt az eredmény: B110_ezPrint_plainpaper.icm
    Ezeken a képeken a nagyobb test az sRGB színtér, a kisebbeik pedig a nyomtatóé: 01, 02, 03, 04

    Ha esetleg kipróbálná otthon valaki ezt a profilt, akkor csak perceptual rendering intent-el tegye, engedélyezett black point compensation-el, mert ez Lab profil, nem matrix+shaper, mint a gyári AdobeRGB profil. (A 3D nézeten látható, hogy még az sRGB-t sem igazán fedi le, így eltekintve attól, hogy minden egyes nyomtatót minden egyes papírhoz egyedileg kéne profilozni, valószínűleg jobb eredményt adhat ez a profil, mint az az AdobeRGB, amit magának telepít a driver...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák