Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    Sziasztok!

    Nagyjából két hete vagyok tulaja egy TX-40EX700E tévének (sajnos nagyobb egyelőre nem fér el, illetve az már valszeg magasabb minőségű Panasonic lesz).
    Az árához képest (136 000 volt némi extra kedvezménnyel az MM-ben) maximálisan elégedett vagyok, sokkal jobb ez a tévé, mint amikkel az eddigi környezetemben (barátok, ismerősök, stb.) találkoztam.
    Ugyanakkor nyilván én is látom, mik a gyengéi képminőségben (máshol nem igazán találtam, habár a műsorrögzítés, illetve a visszatekerés-megállítás funkció kissé kényelmetlen, ettől még a tévészolgáltatónk évekkel ezelőtti set-top box-a is okosabban működött, illetve hiába az 500 Gb-s háttértár, amit rákötöttem, ha maximálisan 3 óra vehető fel egyszerre)Viszont van egy dolog, ami nagyon nem tetszik, illetve fura! Nem tudom, ez a technológia sajátsága, vagy valamilyen beállítással kiküszöbölhető:
    Ha pl. egy filmben (mindegy milyen forrásról, de általában egy Oppo BDP-105D-ről mennek a filmek) gyorsan elmegy egy ember, vagy bármi más egy csíkozott, vagy erősen mintás háttér előtt, akkor a gyorsan haladó ember (vagy tárgy) környezetében a háttér elmosódott lesz nagy kockákban. Nem tudom, mi a neve ennek a jelenségnek? Ti ezt ismeritek? Van rá megoldás, vagy éljek vele együtt? (azért nem olyan szörnyű, elég ritkán fordul elő)
    Köszi! :R

  • Downsampling

    senior tag

    Hali!

    A TX-49EX633E-t hol lehet elhelyezni a Panasonic térképén? (belépő, középkategória, stb?)
    Köszi!

    (ui: tud esetleg valaki linkelni egy oldalt a Panasonic tévék sorrendjéről?)

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz jilian #7215 üzenetére

    Szia!

    Én is ilyen tévét vettem valamivel több mint két hete. Egyelőre még mindig nem találtam meg a tuti beállításokat, de ami biztos, hogy egészen más lesz jó a tévéadásokhoz, mint a két médialejátszómhoz. Ráadásul az Oppo 105D-hez sokkal nehezebb beállítani, mint a Dune HD Max-hoz. Valszeg mert az Oppo is nagyon sokféleképpen paraméterezhető. Ami fura, hogy a Dune úgy is nagyon jó képet ad (igaz kissé fakóbb színekkel, ami amúgy nekem jobban bejön, mint az élénk színek), hogy semmihez nem nyúlok.
    A HDMI 1 hangtalanságát nem értem, igaz, én nem is küldöm i a hangot HDMI-re (optikain megy az előerősítőmbe, mivel "csak" sztereórendszerem van. Nem lehet, hogy a HDMI1-en nincs beállítva a tévén a "bitstream", hanem mondjuk PCM-re van téve? Minden külön kimenetet egyénileg lehet beállítani, olyan nincs ezen a tévén, hogy egyszer beállítod, és mindegyik kimenete ugyanazt a beállítást használja. Illetve megoldható, ha az adott beállítást át akarod másolni egy másik kimenetre (mondjuk a HDM2-ét a HMDI1-re). Amit még nem nagyon értek, hogy ha a 4K-ra felkonvertáló részhez hozzányúlok, akkor általában rosszabb a végeredmény. (nálam egyelőre minden FHD, a tévéadásoktól kezdve a média-lejátszókig - játékkonzolom pedig nincs).
    Amúgy, azon a linken, amit megosztottál nekem kicsit meredek az a beállítás. Nem lehet, hogy az csak a gamer mód bekapcsolása után ad jó képet? Amivel viszont egyet értek, hogy a képjavítókat érdemes kikapcsolni, vagy minimálisra állítani, illetve eléggé zajosodik a kép, ahogy emeled a fényerőt (a bevilágítás erejét).
    Mivel nem vagyok focirajongó, nem szoktam futballt nézni. Tegnap viszont mégis megnéztem az angol VB-meccset. Szerintem remekül teljesített az EX700! Nem értem, hogy akik az ajánló topikban nem ajánlották ezt a tévét focinézésre, mi alapján írták ezeket. Nálam nem volt tojás a labda, sem egy elhúzott csík, amerre repült. Tökéletesen élvezhető volt, sőt!

  • Downsampling

    senior tag

    válasz jilian #7238 üzenetére

    Nálam az Oppo 105D megy az EX700-at HDMI1-be. Át fogom lőni a hangot bitstreamre, és megnézem, van-e hangja. Kis türelmet... :)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz jilian #7238 üzenetére

    Nos, nálam van hang a HDMI1-en! Az Oppo lejátszón csak át kellett állítani, hogy a HDMI-n milyen hang jelenjen meg, PCM vagy bitsream (a PCM is átmegy, csak nyilván ilyenkor a sokcsatornás hangú filmek nem fognak megfelelően szólni, vagy sehogy).
    A tévén semmit sem kell állítani, illetve azt nézd meg még a tévén, hogy a HDMI1-nél ki van-e kapcsolva a tévé hangszórója? Nálam mindenhol ki van, mert erősítőről szólal meg a tévé hangja is.
    Ja és mi van rákötve neked a HDMI1-re?

  • Downsampling

    senior tag

    válasz #Morcosmedve #7245 üzenetére

    Igen, sok letölthető filmhez írják, hogy DTS, de az azt jelenti, hogy az eredeti (általában angol) hangsáv a DTS, a magyar az ugyanúgy DD. A DTS-t nem viszi a Panasonic.

    4K-nál ne csodálkozz, hogy eldobja a wifi! Akár 100-140 Mbit/s is lehet bitsebesség! Ehhez már akármilyen gigabites routered van, nem biztos, hogy tudja folyamatosan ezt a sebességet. nem véletlenül írják minden készüléknél, hogy a kábeles kapcsolat ajánlott. Nálam mondjuk a router és a tévé között alig 1,5 méter van és legfeljebb csak FHD-s anyagot kap. De amúgyis alapból a külső médiajátszókról mennek a filmek.

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz kezo0 #7270 üzenetére

    Fogyasztóvédelem? Én nem hagynám... :(((

    (jó tudni, milyen társasághoz "szerződtem" öt évre - ahol tudom, nyírni fogom őket, végül is csak újságíró vagyok...)

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz kapaca76 #7269 üzenetére

    Bármilyet!
    (szerintem olyat válassz, ami jó ár/érték arány. A tévének bármelyik jó lesz, de esetleg az lényegesebb, hogy mennyi garit adnak rá, meg hogy milyen gyorsan tudsz rá másolni. Lejátszáshoz a legolcsóbb is bőven elég)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz marilllyo #7283 üzenetére

    Én is egy EX700-at, kb három hete. Ráadásul némi reklamáció után az akkor amúgyis akciós tévé árából további 8000-et jóváírt a MM...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz szigpet8283 #7285 üzenetére

    Nem biztos, hogy nagy a baj, de szerinem semmiképpen sem normális. Az én EX700-a tök csendben van, minden körülmények között (oké, a beépített médiajátszót még az életben nem használtam, és valszeg nem is fogom - de a tévé Youtube appját már kipróbáltam, ami mellesleg engedi a 720p feletti felbontást is, bezzeg az Oppo 105D lejátszó nem, igaz ez utóbbi jóval gyorsabb).

  • Downsampling

    senior tag

    válasz szigpet8283 #7296 üzenetére

    Miről játszod le a filmet, és milyet (FHD, UHD, SHD)? Nem mindig, de igen gyakran a sötét tónusú, gyorsabb kameramozgású jelenetek a legnagyobb bitrátásak.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz szigpet8283 #7298 üzenetére

    Hát, ez akkor azt jelenti, hogy a memóriakártyád bizony nem tudja azt a bitsebességet, amit az UHD néha megkövetel. Én már találkoztam olyan FHD filmmel, ami pár másodpercig belement a 80, sőt a 90 Mbit/s-ba (mind az Oppo, mind a Dune médiajátszóm képes mutatni a pillanatnyi bitsebességet). Az UHD tartalmak átlagosan 100-120 Mbit/s-t igényelnek, de simán belemennek a 150 Mbitbe is.
    Habár az a jelenség, amit leírsz, nem éppen erre jellemző, ha akadás van, az inkább szó szerinti akadásként jelentkezik, mintha diavetítésbe menne át a film, és a hang is el-elmegy, vagy akár teljesen megszűnik. Amit leírsz, talán más jellegű hiba. Próbáltad más filmmel, más anyaggal is? Vagy FHD-val?
    A Wifi-d milyen sebességű? Én nem nagyon hiszek abban, hogy UHD anyagot Wifi-n szakadásmentesen lehetne továbbítani, jobb a kábeles kapcsolat, de a megabites LAN már szintén nem elég. UHD-hoz kell a gigabites LAN.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz szigpet8283 #7300 üzenetére

    Akkor meg is válaszoltad a kérdést: egyszerűen sem a memóriakártya, sem a wifid nem tudja azt a sebességet, ami az UHD-hoz kellene. Mondom, vannak olyan FHD anyagok, amik már közelítenek a megabites sávszél határához. Az UHD-nál nem ritka a 150 Mbit/s! Sőt...
    Nem tudom, hogy milyen LAN-ja van a tévédnek (az enyém EX700E, de ezen sincs jelölés), de mivel ezek ugye 4K-s tévék, feltételezem, csak van rajtuk gigabites LAN. Wifivel még akkor sem fogod elérni a szükséges bitrátát, ha fél méterre van a tévédtől (tapasztalat, nálam lényegében így van).
    Próbáld meg kábellel!

    U.I.: ha olyan a routered, hogy eltérő színekkel jelöli, hogy gigabites vagy megabites eszköz van rádugva, akkor könnyen kideríthető, hogy milyen LAN-ja van a tévédnek. Az én routerem a gigabites eszközöket zöld színnel jelöli, a többit sárgával.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Downsampling #7301 üzenetére

    Úgy tűnik, hogy az én EX700-amnak csak megabites a LAN-ja. Ez mondjuk meglep.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz junior11 #7304 üzenetére

    Engem igazából nem zavar, mert alapvetően nem a tévé belső lejátszóját használom. A wifi-s átvitel YouTube-ra pedig bőven elég.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz szigpet8283 #7307 üzenetére

    A tévéd egyértelműen hibás. Akár kábelt dugsz rá, akár külső médiajátszót használsz, nem a hibát orvoslod, hanem csak elfeded! Mivel a készülék megvizsgálása nélkül nem lehet tudni pontosan, milyen alkatrész a hiba forrása, így még az a veszély is simán fennáll, hogy ez a helyzet tovább romlik, esetleg más is meghibásodik! Én a helyedben - akármennyire is kényelmetlen - szervizt hívnék.
    Vettél egy készüléket, aminek egy része nem működik megfelelően, vagyis a tévéd eleve nem is ér annyit, amennyit kifizettél érte. Ezt kell nap mint nap lenyelned, még akkor is, ha nem a wifit használod. Én nem tudnám ezt lenyelni, de mások vagyunk. Ha jól sejtem, még simán garis a tévéd, tehát ez pénzedbe nem kerül, csak nyilván nélkülöznöd kell egy időre.
    Ahogy írtam, nekem EX700E-m van, és amióta megvettem (kb. egy hónapja) a tegnapi kábeles próbát kivéve csakis wifiről használom, de még sosem hallottam a tévétől furcsa hangokat. Semmilyet.

    A sebességproblémára visszatérve: ott valóban hozhat javulást a kábeles kapcsolat, illetve a külső médiajátszó, de ha nem ragaszkodsz az UHD anyagokhoz már lassú memóriakártyához (mert gondolom, ha nem a tévébe dugod, hanem egy hálózati médiaplayer-be, ez akkor is ugyanígy fennállna), akkor a tévé médiajátszója is jó lehet. De mivel azt írtad, hogy kábelen is csak 100 Mbit/s a sebesség (ami megerősíti azt, amit én írtam, hogy a tévének bizony nincs gigabites LAN portja), akkor a 100 Mbit/s feletti sebességhez bizony USB-s eszköz kell, mégpedig - ha jól számolom - USB3-as.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz szigpet8283 #7312 üzenetére

    Ez a te döntésed. Én leírtam, mit tennék. Mert kérdezted.
    Amúgy az egész történetben a kulcs, amit többször is leírsz: "ezt is benyeltem".... Ha mondjuk egyszer el akarod majd adni, nemhogy jóval alacsonyabb áron nem tudod eladni, hanem sehogy.
    Én a mostanit a MM-tól rendeltem, de már rendelés előtt összevesztem velük. Annyira, hogy az eredetileg ígért 10-14 nap helyett a harmadik napon már itt volt a tévém. Igen erősen akciós áron vettem, de mivel nem a paraméterekben leírt talppal szállították (ami nekem nem jó, mert sehogy nem tudtam úgy a tévét rögzíteni), az általuk kiküldött elégedettségi kérdőívükben erősen kiosztottam őket. Erre felhívott egy ügyintéző a központból, hogy miként tudnák kijavítani a sorozatos hibáikat. Elmondtam. Ez után már csak két emailt kellett írnom, a másodikban már csak a számlaszámot, amire visszautalhatták a vételár egy részt, de a tévém maradt, ugyanúgy öt év garival. Igaz, kellett vennem kb. 15 ezer forintért hozzá egy megfelelő univerzális talpat, de nem hagytam őket.
    Tudom, focivébé van, kell a tévé, meg minden. Én sem biztos, hogy most azonnal kezdenék vacakolni ezzel (bár engem nem érdekel a foci), de a garis időn belül biztosan nem hagynám. Amíg mondjuk egyéb problémái lesznek... De te tudod. Akkor viszont fogadd el, hogy ez van, és nem érdemes újra és újra idehozni ezt az esetet.
    Mondjuk amilyen hosszan mindezt leírtad ide, már két panasz-email is kijött volna belőle... (az egyik mondjuk a Fogyasztóvédelemnek címezve)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz matyifej #7311 üzenetére

    Szerintem az a helyzet, hogy az E600, E633, E700 és E780 szériák erősen kifutóban vannak, amiben ugye a focivébének is komoly szerep jutott. Ezért nagyobb eséllyel foghat ki az ember demó, vagy már egyszer eladott (és elméletileg javított) készüléket. Tehát, ha pl. visszaviszed, jó eséllyel megint egy ilyen példányt kapsz, ha egyáltalán mg tudnak mit adni. De egyszerű paraszti logika szerint csak akkor van esélyed arra, hogy hibátlan tévéd legyen, ha mégis megpróbálod. Így sem biztos a történet, de ha meg sem próbálod, akkor zéró az esély.
    Szerintem...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz matyifej #7318 üzenetére

    Szerintem két évig teljes körű, de aztán lehet, hogy én most nagy baromságot írtam...(de a Panasonic hozzáállásáról nehéz elképzelni, hogy öt évig bármikor háztól-házig, oda-vissza fogják cipelni, ha javítani, cserélni kell)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Talala #7359 üzenetére

    Nekem EX700-am van, ennél be lehet állítani, hogy bekapcsolás után mivel induljon a tévé. Nem tudom, annál a típusnál van-e ilyen opció.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Piftuka #7395 üzenetére

    Másik USB-s eszközzel próbáltad? Akár pendrive, akár HDD...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Piftuka #7402 üzenetére

    Ez pedig azért lenne érdekes, mert szerintem a problémához köze nincs az MBR/GPT kérdésnek. Ellenben nem egy olyan USB pendrive-al találkoztam, ami egyik pillanatban még működött, aztán bedugtam újra egy lejátszó eszközbe, és azonnal meghalt. Teljesen. Volt olyan, amin még lehetett látni a fájlokat, de aztán a későbbiekben már nem. Szerintem egy aldis eszköz nem éppen a királykategória, simán lehet, hogy az a pendrive bizony elhalálozott...

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz cserix #7401 üzenetére

    Innen letölthető a neked megfelelő formátum, és a segítségével elég frankón be lehet állítani a tévédet. Én is ezzel tettem. Kalibrálni persze ezzel nem lehet, de azért igen jó eredményt elérni igen!

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Multibit #7405 üzenetére

    Teljesen mindegy hogy Win7 vagy 10, alapesetben mindkettő (rákérdezés nélkül) MBR-re formázza a pendrive-ot. Mindjárt megnézem egy valóban minőségi, Sony USB 3.0-ás 64 GB-os pendrive-val egy EX700E-n. (De most biztos vagyok benne, hogy a tévét nem érdekli az MBR/GPT kérdés...Lehet, hogy hülyeség, de az MBR/GPT partíció leginkább akkor fontos, ha a rendszer (pl. Windows) onnan indul. Az UEFI vagy hagyományos BIOS miatt lehet érdekes.)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Downsampling #7406 üzenetére

    Jól sejtettem: akár MBR-re, akár GPT-re volt formázva a Sony 64 Gb-os pendrive-om, az EX700E mindkét esetben azonnal felismerte mindhárom USB aljzatban és már eleve a formázásnál megadott nevet írta ki a menüben. Mindkét alkalommal tökéletesen ment róla a nem éppen kicsi, rámásolt mkv film. Ja, és NTFS-t használtam (naná, hiszen az mkv 19 GB volt)...

    A Windows a pendrive-ot kérdezés nélkül MBR-re formázza (tehát szinte biztos, hogy a kérdéses pendrive mind Win7, mind Win10 alatt MBR-re volt állítva), és vagy külső program (pl. EaseUS), vagy parancssorból futatott utasításokkal lehet rábírni a GPT-re.

    Szerintem sanszos, hogy az a pendrive megsérült...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz marilllyo #7408 üzenetére

    Szerintem innen ajánlották nekem is. A négyfelé formátumból azt kell letölteni, amit le tudsz játszani és ezzel alapvetően egész jól be lehet állítani a fehéregyensúlyt, kontrasztot, és lényegében mindent. Biztos van jobb és komolyabb, de kalibrálás nélkül nekem ezzel tényleg egész jól sikerült beállítanom az EX700-at.

    (lehet, hogy gagyi, de előtte bármit is próbáltam, főleg a zaj és a piros és a zöld egyensúlya sehogy sem akart jó lenni. Ezzel az első pár lépést végig csináltam, utána minden jó lett - legalábbis az én szememnek)

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Piftuka #7412 üzenetére

    Szerintem sima primary-ként formáztam (pontosabban, ahogy írtam, semmit nem állítottam, magától csinálja - de az szerintem primary lesz) MBR-re. GPT-nél, ahogy írtam, kellett az EaseUs, azzal ment csak így a formázás, de szerintem ott is primary volt. Amúgy szerintem ez is tök mindegy... (és ha abból indulunk ki, hogy szerintem soha senki nem kezdi el birizgálni a pendrive-oknál a formázási beállításokat, hanem csak bedugjuk, töröljük - vagy éppen formázzuk -, szerintem biztosan errefelé keresendő a probléma)
    Azon átsiklottam, hogy másik tévében és a gépedben működik... hm, ez innen tényleg érdekes, mert ahogy írod, másik PC-ben sem megy (vagy már nem értem).

    Tényleg kéne keríteni egy másik eszközt, vagy frissíteni a tévét...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Multibit #7415 üzenetére

    Igen, jogos. Formázás nélkül is be lehet állítani a partíció fajtáját. De szerintem a lényeg átment. Tudom, mit akartam írni, és tudták, mit akartam mondani. És pont ezért, mert alapvetően (minden buhera nélkül) egy Win7 és Win10 is MBR partíciót hoz létre formázás után, kizártnak tartottam, hogy ez a hiba. De még GPT-vel is minden ugyanúgy működött.)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Multibit #7423 üzenetére

    Egyébként ha már itt tartunk, lenne egy kérdésem:
    Én sem használom a tévém saját médiajátszóját (nem is érdekel, milyen minőségű, milyen fájlokkal birkózik meg, mivel van eleve két sokkal jobb, egy Dune és egy Oppo). De! Mivel korábban hozzászoktam, hogy a set top boxok tudták a tévéműsorok megállítását, visszatekerését, stb., ha rádugtam egy külső vinyót, így a Panasonic EX700-ra is rádugtam. Aztán kerestem a menüben, hogy miként lehet beállítani ez, vagyis a külső fél terrás vinyót erre használni? Amit találtam, azzal lehet, de nem úgy, hanem sokkal bénábban. Vagy minden esetben elindul a felvétel (ami azért hülyeség, mert így állandóan terhelem a nem éppen fiatal, de még tökéletes 2,5 colos HDD-t, ezen kívül pedig csak úgy tudok csatornát váltani, hogy le kell állítanom a felvételt - tehát nem csak egyetlen kattintással máshova kapcsolok -, viszont így meg a következő csatornán el sem indul a felvétel).
    A másik opció, hogy manuálisan indítom el, de ilyenkor pont az veszik el, ami a cél lenne: a felvétel leállításáig nem lehet beletekerni, visszanézni jeleneteket, megállítani, stb. És az időzítő is legfeljebb csak háromórás anyagot képes felvenni (minek akkor egy 500 GB-os HDD? Egy elhúzódó F1 futamot, vagy egy hosszabb sporteseményt nem is lehet vele felvenni!!!).
    Szóval ez tényleg ilyen béna, és akkor lényegében ennél a tévénél nincs a klasszikus tévéműsor megállítás, visszatekerés funkció?
    Mondjuk csak ezért nem fogom visszakérni a szolgáltatótól a set top boxot, de azért ez gáz. Pláne úgy, hogy az enyém előtt édesanyámnak is vettem egy kisebb, lényegében noname tévét harmadennyiért (neki aztán semmiféle okosszolgáltatásra nincs szüksége), de az ugyanúgy tudja a rádugott nagyméretű pendrive-val azt a funkciót, amit a set top box.
    Tényleg a világ legtermészetesebb funkcióját felejtette ki a Panasonic??? :F

  • Downsampling

    senior tag

    válasz kezo0 #7436 üzenetére

    Nálam be voltak kapcsolva ezek a funkciók (EX700),nem is kaptam automatikusan semmit. Rányomtam a manuális keresésre, és azonnal jelezte, hogy van friss FW. Frissítettem.
    Mondjuk nem tejesen világos, hogy ez a funkció miért függ a CEC és a Viera kapcsolók állapotától? És az sem, hogy ezek miért vannak automatikusan bekapcsolva. A Vierát hagytam, de a többit kikapcsoltam, nem kellenek, és általában is galibát szoktak okozni (sok ilyenről tudok). Mondjuk nem tudom, hogy a Viera mire jó?
    Még nincs két hónapos a tévém, és alapvetően nagyon megkedveltem, de ezek az apró bakik kezdenek némi káoszra utalni... A tévé USB-s rögzítése nekem még mindig horror, a tévéadások felvétele, visszajátszása szerintem már 20 évvel ezelőtt is fejlettebben működött...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz AL #7441 üzenetére

    Akkor engem a Viera tudásának a veszélye nem fenyeget! :)
    Mondjuk az érdekes, hogy egy Oppo BDP-105D-vel sem hajlandó kommunikálni (de ezt mondjuk annyira nem bánom, mert az Oppo nálam előfokként is üzemel - nem mindig, de ha csak zenét hallgatok, akkor igen - szerintem néha lenne bizony kavarodás).
    De köszi! :R

  • Downsampling

    senior tag

    válasz AL #7444 üzenetére

    Az Oppo ezt tudja (naná! ennyi pénzért! :) ), a kábellel sincs gond, most cseréltem le az összes HDMI kábelemet egy kisebb vagyonért, angol minőségi kábelekre (a legújabb szabványt is tudják) - persze, elviekben a régiek sem éppen kukások, sőt.
    De mint írtam, nekem még talán jobb is, hogy nem kommunikálnak egymással. Az Oppo BDP-105 nem csak egy egyszerű médiajátszó, hanem egyben egy igen jó minőségű DAC és előfok is egyben, így sokszor csak ezt a funkcióját használom, a tévét még csak a kezelőfelület miatt sem kapcsolom be, mert az iPhone-ról az Oppo MediaControl alkalmazással minden látok, mindent elérek, sőt olyan funkciókat s, amiket a saját távirányítójával nem.
    Amúgy valaki nem olyan rég valami olyasmit kérdezett itt a fórumon, hogy tud-e kezelni egy külső billentyűzetet a Panasonic tévéje. Van egy app, a Panasonic TV Remote 2, ami rengeteg funkciót tud, talán még többet is, mind a tévé saját távja, és onnan (vagyis a telefonról) simán be lehet vinni bármilyen szöveget a tévének. Nálam (EX700) tökéletesen működik, ja és akár egy kis virtuális kurzorral is kezelhetők a különböző funkciók. Szerintem ez az alkalmazás Androidon is elérhető. Elvileg minden Viera tévét kezel.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Piftuka #7447 üzenetére

    Nem akarom gerjeszteni a külső vagy saját médiajátszót használjunk a tévéhez, ezt mindenki maga eldönti.
    Én, amikor két hónapja megvettem az EX700-at, nem is terveztem a sajátját használni. Igaz, hogy rajta van egy fél terrás 2,5 colos külső HDD, de csak azért, hogy a tévéből rögzítsen olyan adásokat, amikről másképp lemaradnék (sajnos még ezzel sem vagyok teljesen elégedett, mivel a Panasonic olyan érthetetlen korlátokat állít, ami szerintem 2018-ban nagyon gáz).

    Visszagondolva, nekem ez a tévé az első saját lapostévém, valamikor még a 2000-es évek első évtizedében egy 82 centis katódsugaras síkképernyős Panasonic-om volt, aminek a képe az akkoriban kapható lapostévéket könnyedén elverte a rosszabb felbontás ellenére is. Aztán mind a súlya, mind az egyre avuló technikája miatt eladtam. Azóta egészen most júniusig nem volt klasszikus tévém.
    De médiajátszóm rengeteg féle. Volt több Pioneer BDP-450-em és BDP-LX55-öm, ami a maga nemében mindenben nagyon jónak számított, de súlyos gonddal küzdött mindkettő. Pl. az összes USB3-as eszközzel baja volt, és ha gigabites LAN-t kötött rá az ember, akkor hálózatról is olyan csigalassú volt, hogy nem hogy nem vitte BD anyagokat akadásmentesen, hanem lényegében semmit. Emellett egy film alatt akár tucatszor is lefagyott (csontra), így lényegében a hajam kitépése helyett inkább soha többet nem vettem magamnak ilyen masinákat. Sokáig egy Asus O!Play-t használtam, ami lényegében tökéletes volt (csak hát ugye nem éppen volt olyan hangja még külső DAC-kal sem, amit egy hifista ember elvisel), de azt ő is utálta, ha USB2-es eszköznél modernebbet köt rá az ember. Aztán tényleg kezdtem keresgélni a mindenben megfelelő médiajátszót, így nagyon sok fordult meg nálam. Nyilván a mostani újabb olcsóbb médiajátszókat nem ismerve kijelenthetem, hogy a Dune és az Oppo (ez utóbbi azért már messze nem az 50-100 ezres kategória, az árából hatalmas OLED tévét is vehetne az ember) kivételével egyik sem szerette az USB2-es eszközöknél újabbakat, mindegyiknek volt valami nyavalyája az USB-s eszközzel, akár a fájlrendszert illetően, akár más miatt. Szintén előfordultak meggyilkolt pendrive-ok, vagy az, hogy X márkájú pendrive-val hajandó volt működni, Y-na pedig nem.
    Így engem nem annyira lep meg a barátod tévéjének a médiajátszója: nyilván egy egyszerű, nem éppen a legmodernebb egység dolgozik benne. És lehet, hogy az EX700 ugyanezt produkálná. Ezért amikor megvettem, nem is terveztem őt ilyesmire használni. Amúgy én csak .mkv-t vagy BD ISO fájlokat játszok le, azokat is leginkább NAS-ról, ritkábban USB-s HDD-ről a médiajátszóimmal. A többi formátummal miért kísérletezzek? Szerintem menne szinte minden a Dune-n is, az Oppón is. De minek?
    Az viszont nagyon bassza a csőröm, hogy az EX700 legfeljebb 3 órás anyagot képes felvenni a tévéből! Ez röhej! És ha egy sportesemény ettől hosszabb? Miért ez a három órás korlát? Az nem érdekel, hogy a felvételt nemhogy más médiajátszó nem tudja lejátszani az EX700-én kívűl, de elviekben egy másik ugyanilyen tévé sem (gondolom, valami olyan kódolást ír a felvételhez, ami ezt megakadályozza). Ez nem érdekel, mert tényleg annak is örülnék, ha csak simán visszanézhető lenne egy akár hosszabb 4-5 órás anyag is! De sak legfeljebb 180 perc!
    És ami még ettől is jobban zavar, hogy ezt a beépített médiajátszó-felvevő egységet nem lehet a szokásos módon használni arra, hogy az ember megállítja, visszatekeri a tévéműsort. Anyámnak is nemrég vettem egy nagyon olcsó, FHD tévét, a noname kategóriából, az simán tudja ezt. Korábban a szolgáltató set top boxát használtuk, azok is tudták ezt a funkciót (persze, szinténekellett hozzá egy USB-s eszköz), de ebben a Panasonic EX700 vagy 15 évet lépett vissza! Nem tudja!
    Engem ez sokal inkább zavar, mint az a tudása, hogy az első bekapcsolás után wifivel azonnal felmászott az internetre, és ott viszont kőkemény stabil kapcsolatot tud! Sőt, így ő is képes a NAS-ra rámenni, és egyszer próbából meg is néztem vele egy nagyobb méretű mkv-t, és bizony semmi gondja nem volt vele wifis kapcsolaton keresztül, holott a magas bitrátás filmekhez kivétel nélkül kell a kábeles kapcsolat. A külső médiajátszóknál.
    Nem, nem tudom megérteni, miért nem lehet egy tévé minden téren azonos színvonalú! Oké, az EX700 messze nem csúcskategória, de olyan dolgokat tud, amitől dobok egy hátast (csak az nekem éppen nem szükséges), viszont másban pedig még a kőkorszakban jár.
    Azt gondolom, ti ugyanebbe futottatok bele kicsit más téren...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz kezo0 #7449 üzenetére

    Ó, a nyelvtannáci...szuper (csak ezt magyarázd meg az olyan eszközeimnek is, amelyek miatt előfordul az ilyesmi, illetve a rendszeres betűkihagyások, vagy, hogy a "plusz" szót nem dupla sz-szel írjuk). Nem hinném, hogy több mint húsz éves újságírói, főszerkesztői pályafutásom alatt rosszabb lenne a helyesírásom, mint a tiéd! Amúgy sokszor feleslegesen használsz vesszőket, tudtad?

    Akkor örülj, hogy a te tévéidnek teljesen más a menüje, a működése, szoftvere! Nálam a rögzítendő maximális hosszak: 30, 60, 120 és 180 percesek. Ezt lehet menüből kiválasztani. Ennyi. Az EPG (tehát műsorújságból indított időzített felvétel) lényegében felejtős, amíg a különböző programok rendszeresen csúsznak, így az még hagyján, hogy az elején kapok egy csomó kéretlen reklámot, de a műsornak (ami érdekelt volna) a vége rendszeresen lemarad. Hol csak pár másodperc, hol akár tíz perc is. Arról nem beszélve, ha pl. a Formula-1-es közvetítés a tervezett két óra helyett lesz akár 4,5 óra is, mondjuk eső miatt.

    Ha pedig azt csinálom, hogy az engem érdeklő műsort is beállítom az időzítésbe, akkor kapok két külön fájlt, tehát csak megszakítva nézhetem vissza.

    A megállítás-visszatekerés két módon állítható be: vagy kézzel előbb el kell indítanom a felvételt, ekkor ugyan beletekerhetek, megállíthatom, de a felvétel ekkor is leáll 180 perc után. A másik verzió, hogy mindig el kezdi rögzíteni annak a csatornának az adását, ahova épp kapcsolok. Na, ez aztán a HDD-kímélő üzemmód. Arról nem is beszélve, ha csatornát váltok, először le kell okézni, hogy "igen, biztosan megszakítom a felvételt". Ilyenkor pedig ha megállítom a műsort (mert mondjuk a kutyámat be kell engedni, de nem szeretnék lemaradni egyetlen pillanatáról sem a futamnak), akkor a megállítás előtti rész automatikusan törlődik. Tehát visszatekerni már nem tudom attól ponttól korábbra.
    Elhiszem, hogy nálad megy ez szuper módon, de nálam nem. Ahogy nyilván az EX700 nem ugyanazzal a szoftverrel működik, mint a te tévéd.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Piftuka #7450 üzenetére

    Amúgy az, hogy később a laptopon sem láthatók a korábban a pendrive-ra másolt anyagok, illetve, hogy formázás után sem használható már a pendrive, szerintem nem csupán a fájlrendszer összeomlását jelzik. Ilyenkor valószínűleg hardveresen sérül a pendrive (habár az nem tiszta, hogy utána még tudtátok-e bármire is használni). Sajnos én több olyan eszközzel találkoztam már, ami egy az egyben kinyírta a pendrive-ot, vagy memóriakártyát. Volt köztük autós fejegység, profinak mondott navigáció, de médiajátszó is. Meg talán egyszer egy fényképezőgép... Ezek szerint tévé is képes ilyesmire...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz kezo0 #7449 üzenetére

    Nos, ez a két beállítási lehetőségem van a tévéadások rögzítésére. A leghosszabb rögzíthető idő 180 perc. Vagy a másik menüpontban választhatok az automatikus felvétel és a manuális indítás között. Az automatikus mindig elindul, bárhova kapcsolok, tehát a HDD mindig dolgozik. Ezeken kívül még egy menüpont kapcsolódik a műsorrögzítéshez, az, ahol az USB eszközt tudom megadni, illetve formázni.
    Ennyi!

  • Downsampling

    senior tag

    válasz kezo0 #7455 üzenetére

    Hát először is, én jóval több hibát számoltam meg a saját hozzászólásomban... hidd el, tisztában vagyok vele, hogy miként írok... és hidd el, a korrektúrát én sem úsztam meg sosem, de nem érdekes módon nem támadtam. Hogy miért? Mert ott azon volt a hangsúly, itt pedig nem! Ha valaki a szubládát folyamatosan szubb-nak írja, vagy az uszályra asszociálva muszályt ír, azért én is szólok, de ez alatti hibákért itt szólni nem más, mint...mindegy.
    Szerk: nálam amúgy a nyelvtannáci nem sértés. Magam is annak tartom, és tudom, hogy sokan mások is. Habár ennyire nem vagyok kötözködő...A terra-tera pont olyan, mint a plusz, a legtöbb okoseszköz, de talán még a World helyesírás-ellenőrzője szerint is dupla sz-szel kell írni

    Lehet, hogy a Panasonicnál (meg ezek szerint a UPC-nél) az a természetes, hogy a HDD állandóan pörög, és mindent felvesz, amit nem is kéne, de másnál ez sokkal fejlettebben is tud működni! Eddig ahhoz voltam szokva, hogy egészen addig, amíg pl. meg nem nyomtam a "pause" gombot, nem indult el a rögzítés. Ha viszont igen, azonnal, és meg is állt az adott ponton (sőt, a kábelszolgáltatónk boxa ilyenkor megkérdezte, hogy mit szeretnék: maradjon kimerevítve a kép, vagy menjen tovább, csak megjegyzi a felvétel kezdő időpontját (amúgy ezt menüből le is lehetett tiltani, tehát egyszerűen csak onnan indult a felvétel, míg a kép megállt). Ennyi. Tök érdekes, az anyámnak vett 54 ezer forintos noname tévén mindez ugyanígy működik, nem indítja el a HDD-t egészen addig, amíg mondjuk ki nem akar menni pár percre a konyhába, és meg nem nyomja a "pillanat-állj" gombot.

    Tehát azért, mert te, vagy bárki, aki korábban is már Panasonic tévét használt, vagy UPC boxot, és ezáltal egy alapvetően kőkorszaki megoldáshoz szoktatok hozzá, attól még létezik intelligens megoldás. És ez bizony nem a Panasonic megoldása. Sőt, ismerősöknél, sok-sok gagyi tévén mind így működött ez a funkció, tehát továbbra sem értem, ez miért nem fér bele a Panasonic nagyvonalú árképzésébe.
    Ráadásul ez a megoldás azért is kényelmetlen, mert bár én nem kértem, de ő rögzíti azt a csatornát is, amiről éppen szeretnék máshova kapcsolni. És ilyenkor először le kell okézni, hogy biztosan szeretném-e megállítani a felvételt? Igen, cseszd meg, szeretném, miközben elmegy újabb tíz másodperc gombnyomkodással! Aztán olyan 20-30 százalékban viszont a következő csatornán meg elfelejti elindítani a felvételt... szuper, modern, csúcstechnika!

    Arra pedig még szintén nem érkezett magyarázat, hogy a háromórás korlátnak mi értelme van? Miért kell menükön keresztül lépkedve pepecselni azzal, amit valóban el lehetne intézni egy gombbal? Amikor az pont bekapcsolom a tévét, és elindítom a felvételt (gyakran adódik így nálam), aztán hagyom a tévét, majd visszanézem, amikor már lesz időm... Hát ez így nem biztos. És ilyenkor te sem mennél az EPG-be gombokat nyomkodni, meg ráhagyásokat szerkesztgetni… Vagy igen?

    Tudom, egy őskövület vagyok, aki 2018-ban vette élete első lapostévéjét. De korábban már megismertem (rengeteg helyen) azt a funkciót, amiről még csak nem is gondoltam, hogy egy Panasonic márka nem is ismeri. Naív voltam. Minden más tudja normálisan, de ezek szerint itt ez egy mára szintű probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz kezo0 #7458 üzenetére

    Nézd, rendben, elfogadom, hogy neked ez a kényelmesebb, a megszokottabb. Valószínűleg azért, mert te csak ezzel találkoztál. Én pedig 48 éves létemre két hónappal ezelőtt találkoztam először ezzel a megoldással, tehát amióta létezik ilyen funkció, akár tévén, akár a szolgáltató boxában, én a másik verziót szoktam meg. És míg a Panasonic verziójában továbbra sem találok semmiféle logikát, a másikban lényegében csak azt. És azt sem teljesen értem, hogy más gyártók miért az én általam megszokott verziót használják, az én kábelszolgáltatóm boxai ugyancsak?
    Mielőtt megvettem a Panasonicot (sajnos van egy olyan hibám, hogy eléggé ragaszkodom a már bevált márkákhoz - ami mondjuk a Panasonic esetében még a katódsugárcsöves időkre vonatkozott, más rendszerű tévéjükkel nem volt dolgom, illetve a más jellegű műszaki cikkeik szerintem (ebbe beleértve a Techincs-et is) kritikán aluliak), sok paramétert leellenőriztem, még a talp méretét, fajtáját is. A VA panelről olvastam rosszat-jót egyaránt, ezzel úgy voltam, majd kiderül, az én szemem kedvelni vagy utálni fogja (nos, nem egyértelműen, mert vannak számomra is látható hibái a technológiának, de ár-értékben inkább pozitív csalódásnak tartom az EX700 megvételét. Ha nem tűzoltásként kellett volna tévét vennem, hanem tervezetten - aminek durván bő félév múlva jött volna el az ideje - simán bevállalnám ezek alapján a 780-at is még nagyobb méretben, persze addigra feltehetően már nem lehet kapni). Aminek nem néztem utána, az a műsorrögzítés, a műsor megállítása, stb. Hát nagy hiba volt. Szinte biztosan más tévét vettem volna, ha ezt előre tudom, de még így is azt mondom, összességében megérte (pláne, hogy baromi akciósan csíptem el az utolsó példányt, amiből az MM a saját töketlenségük miatt további 5 százalékot írt jóvá).
    Tényleg olyan érzésem, van, hogy ha ez a funkció ebben a formában itt mindenkinek ennyire természetes, akkor valami természetfeletti erőnek köszönhetően úgy alakult az én életem elmúlt 10-15 éve (vagy ki tudja, mióta létezik ez a szolgáltatás), hogy csakis a másik verzióval találkoztam. Így olyan szinten természetesnek vettem, mint azt, hogy egy új személyautót négy kerékkel adnak el. Hát, akkor ezt megszívtam. Persze, ezek után nyilván nem Panasonic lesz a következő tévém...

    Az meg hogy ez a fajta rendszer mennyire nem tesz jót a HDD-nek, azt jól mutatja bármely meghajtó monitorozó, ellenőrző program (pl. Sentinel): már egy egy-két éves HDD-nél is olyan magas üzemidőt és elindulás-leállást mutatnak ezek a szoftverek, amik egészen biztosan nem egészségesek. Talán te és mások még ezt nem néztétek így meg, illetve nem jelentkezett egyelőre hiba, de ez nem normális, hiszen egy ilyen HDD akár pár hónap alatt olyan mértékben használódik, mint egy normál használatú 3-4 év alatt. Amúgy a jelenség nem ismeretlen, a Dune médiajátszói sem kapcsolják le a merevlemezeket ha csak simán stand by-ba kapcsolja ki az ember a készüléket, és még a médiajátszó ventilátora sem kapcsol le, akár napokon-heteken keresztül "hűti" a HDD-t. Tehát vagy kikapcsolom teljesen (tehát maximálisan áramtalanítom), vagy pár hónap alatt hazavágom a HDD-t. Ez mondjuk csak a médiajátszó esetében lenne igazán fájdalmas, mert ott tárolok olyan médiatartalmakat, amik számomra értékesek, de persze egy tévé esetében egy 500 gigás meghajtót fillérekért lehet cserélni, félévente is simán belefér. De ez szerintem továbbra sem indokolja ezt a fajta "intelligenciát".

    A "nyelvészkedést" nem én kezdtem, tehát részemről még egyszerűbb lezárni.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz wierra #7463 üzenetére

    Ez így igaz, csak egy van benne. De ahogy írták, a kártya csakis a kódolt csatornákhoz kell, viszont én nem csak ott tapasztalom csatornaválasztásnál, hogy "leokézzam" a HDD felvétel leállítását. Tehát elviekben ennek semmi köze ehhez.
    És ahogy megismertem a Panasonicot, ahogy ráállok egy beállítási menüpontra, azonnal felugrik egy kis ablakban valamiféle magyarázat, hogy az a pont mire való, illetve figyelmeztetések is, hogy adott esetben az a beállítás milyen egyéb funkciók ki-, vagy bekapcsolásával működnek csak. Tehát ha ennek ehhez köze lenne, szerintem a tévém felhívná rá a figyelmet, hogy bocsi, de kellene két CI kártya...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Downsampling #7464 üzenetére

    És még valami:
    Oké, legyen így, Panasonic így működik - nem tudok mást tenni, egyelőre elfogadom. De!
    A másik problémám, hogy ha pl. egy adott csatornára váltok, és ott (mégis) elindul automatikusan a felvétel, tegyük fel, nézem tíz percig, de akkor megállítom (mert mondjuk éppen hívnak telefonon), utána már nem tudom visszatekerni, a megállítás előtti tíz perc elveszik, és a megállítás helyétől újra kezdi a felvételt.
    Ez normális?

  • Downsampling

    senior tag

    válasz kezo0 #7466 üzenetére

    Hát, akkor lehet, hogy nekem is sikerült olyan Panasonicot vennem, aminek van valamilyen hibája. Amióta megvettem, elég sok apró (vagy komolyabb) hibáról olvastam itt a topikban az adott új tévénél, lényegében örültem, hogy engem egyik sem súlyt. Ezek szerint mégis...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz kezo0 #7468 üzenetére

    Hát, általában én szoktam rábeszélni mindenkit, hogyha bármilyen apró baja is van a készüléknek, amíg van rá garancia, irány a szerviz. De most pont abban a helyzetben vagyok, hogy pár nap, és ismét indulok külföldre dolgozni (csak nagyon keveset leszek itthon a következő félévben). És a tévévásárlást is úgy terveztem, hogy majd csak a következő év elején lesz esedékes. Ám az nagyméretű IPS kijelző, ami nekem korábban tévéként szolgált, megadta magát június elején. Az EX700 tűnt a legjobb opciónak ár/értékben, pláne akciósan. Nagyon gyengét két napig nem bírtam volna, viszont túl sokat sem akartam rá költeni, mert mind méretben, mind minőségben is komolyabbat szeretnék majd. Szóval, valahogy el leszek vele a következő fél évben (pláne, hogy alig fogom használni), de nyilván utána sem fogom kidobni, valahol csak lesz helye - tehát jogos lenne a hibát orvosolni (ha ez valóban eltér a Panasonic-ok működésétől).
    Esetleg mások megírthatnák, náluk miként működik ez a funkció, akár az EX6xx széria tulajok...
    Köszönöm! :R

  • Downsampling

    senior tag

    válasz AL #7496 üzenetére

    Én is az MM-ben vettem még június elején (illetve kiszállították), de az öt év garit csak úgy adták, hogy regisztrálnom kellett. Kb 2 perc volt. (szerintem regisztráció nélkül nem adott az MM 5 évet, erre rá is kérdeztem, hogy miként működik az 5 év).

  • Downsampling

    senior tag

    válasz marilllyo #7499 üzenetére

    És külön vetted meg az 5 év garit a 2 helyett? Mert az még beleesik abba az időszakba, amikor regisztrációval ingyen 5 évet kapott az ember....

  • Downsampling

    senior tag

    válasz marilllyo #7501 üzenetére

    Ez nem a számlád, és nem is a garanciapapírod. Ezt kaptad emailben, miután megrendelted a tévéd. Ilyet én is kaptam, ugyanilyen formátumban (a cikk neve nálam: ...EX700 4K UltraHD 3D Smart televízió 5 év garancia). Aztán nézd meg két sorral lejjebb, ott van, 24 hónap gyártói garancia.
    Tök ugyanilyen az enyém is, csak ugye én más tévét rendeltem, más áron. Tehát ez nem a számla, hanem a rendelés visszaigazolása (ha jól látom, még azt is írták, hogy várhatóan 1 hónapon belül áll rendelkezésre - számlára ilyet nem írnak). Miután megkaptad a számlát (gondolom, azt is elektronikusan, ahogy én is), azzal kellett a Panasonic oldalán regisztrálni a tévét. Ha ezt nem tetted meg, akkor csak 2 év garit kaptál.

Új hozzászólás Aktív témák