Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ht42

    senior tag

    válasz WASP26 #1030 üzenetére

    Ha esetleg nem vagy nagyon kiképezve a témában, akkor kicsit részletesebb leszek.
    Az LCD tévék egyik rákfenéje a feketeszint, ugyebár háttérvilágítás kitakarása elven működnek, és ez a kitakarás nem tökéletes. Mivel a maximális fényerők kb egyformák, a TV kontrasztja attól függ milyen mély a fekete. Ha gyenge a kontraszt az olyan, mintha nejlonzacskót húznál a TV-re. Persze a boltban ez nem látszik, mert ott bolti üzemmódban működnek a kütyük, kontraszt, fényerő, színek csutkára csavarva. De a színek ebből kifolyólag szarok. Otthon a sötét szobában, este, amikor egy jó filmet megnéznél, a szemed folyna ki attól a beállítástól. Általában a TV mozi(cinema), vagy valódi mozi(true cinema) üzemmódja az, amelyikben a színhűség a legjobb. Ha egy boltban ilyen üzemmódba kapcsolsz, megdöbbensz: Mi ez a szar? Pedig nem. Ha az összes masinát ilyen módba kapcsolod (és az eladók nem nyírnak ki) akkor már lesz egy képed arról, hogy melyik TV mit tud.
    Nomost. Két alapvetően különböző panel van ay lcd tévékben: a VA és az IPS panel. A VA mélyebb feketét tud - a teszt alapján kb fele akkora a fekete ¨fényessége¨ mint az IPS-nek. Ez kapcsiból 2x akkora kontrasztot jelent. Nem mindegy. Ez persze még mindig sokkal rosszabb, mint egy Pana Neoplazma, vagy főleg a tévék tévéje a Pioneer Kuro feketéje, de LCD-hez képest egész jó. Világos szobában remek, sötét szobában egész jó. A 640-es VA panel, a 650-es IPS
    Miért nem mindenki a 640-est veszi? Mert zümzüm :) Azért, mert a VA-nak van egy nagy hátránya, a betekintési szög. A teszt alapján ha 30 fokkal elmozdulsz a szemben-középen iránytól (magyarul a főtehetetlenségi tengelytől :DD ) a kép kezd fakulni. Mintha rádobnák a nejlonzacskót a tévére... Egyébként ez a része a tesztnek pofátlan hazugság, mert már 5 fokos elmozdulásnál megvan az effektus. Nomost a 48 collos tévé ideális nézési távolsága kb 1.5 m. De ha innen nézed, akkor ugyan kiélvezheted a HD-t, de a képernyő széle már arc tg 1/3, azaz kb 20 fokos szög alatt látszik, tehát a szívás megkezdődik. Azért beszarni nem kell, alaposan oda kell figyelni, meg képet megállítani, hogy feltűnjön a dolog.
    De ez egy érv az IPS mellett, az ugyanis sokkal nagyobb betekintési szöget tesz lehetővé.
    No akkor válassz, ha tudsz ;]

    Az angolról meg annyit, hogy minden normálisabb böngészőhöz van fordíto plugin, vagy kiterjesztés, vagy ahogy akarjuk úgy hívjuk. Én Az Operát használom, ahhoz a legjobb ilyen az xTranslate.

  • ht42

    senior tag

    válasz WASP26 #1030 üzenetére

    Még annyit, hogy nekem 48AS640 van, és nem csalódtam. Mondjuk a hangja szar, de az valszeg igaz a 650-re is. Szegről végről tesók, sztem a panel kivételével nagyjából egyformák, de erre nem vennék mérget.

Új hozzászólás Aktív témák