Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oxox

    addikt

    válasz leviske #6043 üzenetére

    én sokszor symetriát hozok deffenzre....persze nem én vagyok a dps karakter, de sok helyen (pl Hanamurán, Hollywood-on) simán befér, és van néhány karakter akit szétszopat az ugrabugrálással (pl Mcrree, junk, lucio), gyógyul nem kell a healer közelében lennie folyamatosan...meghát nem mindegy, hogy spawn után mennyit kell a többieknek sétálgatnia mire ismét odaérnek, + armor, sentry (néha pont azt a maradék hp-t szedik le) nagyon hasznos lehet...pl. az emlitett hollywoodon jobb oldalt a kapu után faján szoktam tartani.

    nagyobb tereknél nem nyerő...pl gibraltáron (bár ott attackban már láttam nagyon hasznosan használni...nem én voltam, én nem tudtam ugyanazt játszani vele)

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • Edem05

    őstag

    válasz leviske #6043 üzenetére

    Ha tehetem én Zen-t szoktam pickkelni. Elég sokat számít az a discord, főleg ha még a csapattal is közlöd kire raktad rá.

  • saen

    veterán

    válasz leviske #6043 üzenetére

    A healerek különbözőek és mindegyik más csapatösszeállításban jók. Ha Lúciod van ahogy írtad, az tökéletes az alacsony hp-val rendelkező csapat gyógyítására, mert egyszerre gyógyít mindenkit a környéken, viszont azt lassan teszi, tehát túl nagy hp-t egy karakternek nem tud egyszerre adni. Tehát ha van egy tankod és mellé egy healer aki a Lúcio, az nem lesz elég Reinhardt-ot rendesen supportálni és ha egy tankod van aki ráadásul hamar meghal, akkor a nehezebb pontokat nehéz lesz szerintem bevenni. Ha teszel mégegy tankot (Zarya) akkor a heal továbbra sem lesz megoldva és nem lesz korrektül támogatva a csapat, ez csak akkor korrekt lépés hogyha a Lúciot lecseréled egy Mercy-re. Ő egyedül is képes lehet támogatni egy csapatot, bár neki tudnia kell, hogy mikor engedje el a gyógyítást és mikor bújjon el. Ilyenkor hagyja meghalni a csapatot, majd feltámasztja az egészet. Persze az egy szem healernek az a hátránya, hogyha kapásból kiszedi az ellenfél akkor így jártatok. Ha ez nem járható út, akkor egy Anát választanék hatodiknak aki csak a Reinhardttal foglalkozik, míg Lúcio támogatja a dps-eket. Ana képes életben tartani Reint + a kemény pontokon tudja tolni a Nano boostot ami igencsak erős Reinnel és simán be lehet venni egy pontot, főleg ha a 3 dps közben osztja a sebzést rendesen.

    Mei: szerepét tekintve nálam második tankként funkcionál. Miután én Zaryát többre értékelem ezen a poszton, csak olyan térképen látom Mei értelmét ahol nem akarsz Rein-t hozni fő tanknak, ez pedig a KOTH. Itt viszont sokszor a Winston a másik tank Zarya mellett, legalábbis az biztosabb. Persze meg lehet próbálni DPS helyére hozni a Mei-t, de akkor nagyon-nagyon jól kell neki célozni, hogy elég sebzést kirakjon a DPS helyén ami nem könnyű Mei-jel. Szóval nem az a baj, hogy Mei gyenge, hanem sokkal inkább az, hogy kinek a helyére hozod? Időt húzni lehet vele + tényleg jobb lett, de még nem vagyok meggyőződve róla, hogy elég jó lett.

    Hanzo: a sebzése mindig is inkonzisztens volt, ezért szerintem védekezésre nem a legjobb. Ez alatt azt értem, hogy védekezni 5-10 percet kell folyamatosan és ha egy harcot elrontasz vele akkor bebukod a pontot, ezért én védelemben olyan karaktereket szeretek játszani akik megbízhatóbbak sebzés ügyileg. Hanzo viszont attackon nagyon erős jelenleg ha valaki tud vele célozni. Itt van idő egy-egy rossz harc hibáját kijavítani, viszont ha bejönnek a scatter arrow-k meg a random fejlövések akkor pillanat alatt nagy előnyre lehet szert tenni. Emellett az ultija tökéletes arra, hogy kimozdítsa a védekező csapatot a helyéről és a helyzeti előnyt nagyon jól ki lehet használni.

    Én így látom, tévedés jogát fenntartom :)

  • f3rdzs0

    senior tag

    válasz leviske #6043 üzenetére

    Roadhogot :DD (overbuff végre updatelt, állítólag a hero rankom top 3% vele, egyszerűen túl erős ilyen lower rankokon mint ahol vagyok)

    ha van 3 dps 1 healer és 1 tank a csapatban, akkor a te picked a healertől és a tanktól kell hogy függjön. ha lució vagy mercy a healer, akkor egyértelműen tankot kell hogy hozz. sokkal jobb egy 2. tank mint egy 2. healer egy low HP csapatba
    (Mercy esetében ugye Roadhog azért is kifizetődő, mert csak egy embert tud healelni egyszerre, így ezzel a pickkel a te healed terhét le is vetted a válláról)

    ha a healer zen vagy ana, akkor általában Lucio-t érdemes hozni (Lucio nélkül úgy általában nem érdemes teamnek kezdeni szerintem), mert a teamwide HPS nagyon is jól jön, plusz elég nehéz megölni, úgyhogy tekinthetsz rá úgy mint tankra is akár

    f3rdzs0

Új hozzászólás Aktív témák