Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fecoka-1

    újonc

    Sziasztok! Nemrég vásároltam egy EMOS E5005 készüléket. Azóta már újra a bolt tulajdonát képezi :-) Klasznak tűnt az első pillanatokban és pár perc alatt volt DCF jel is. Vette a kültéri egység jelét is DE... DCF jel vétele a továbbiakban sehol nem működött. A kültéri egységgel folyamatos kapcsolatban volt, mégis többször hosszú ideig villogott, mintha nem találná. Néha frissült a kültéri hőmérséklet, néha nem. Következő napon volt, hogy 1.5 órán át a kinti egységen 1,6 fok volt a benti egység ezt 3,8-nak mutatta, folyamatos kapcsolat esetén is.
    A külső belső egység egymás mellé téve kb 1,6-2,8celsius eltérést mutatott :-)
    A páratartalom szintén egymás melletti mérésnél 20-25% eltérést jelzett.
    A mérés ideje kb 15 perc volt. Úgy gondolom ennyi idő alatt mindkét érzékelőnek illik venni a valós hőfokot, páratartalmat.
    Sajnos ez a fajta bizonytalan össze vissza mérés és kijelzés minden csak nem elfogadható!

    Most éppen keresésben vagyok és bevallom már majdnem minden elérhető tesztet véleményt elolvastam. Az hangsúly leginkább a pontosságon, megbízhatóságon van.

    Látok pl. ilyet:
    https://www.conrad.hu/hu/vezetek-nelkueli-digitalis-idojarasjelzo-allomas-12-24-oras-elorejelzes-eurochron-1615871-1615871.html
    és ennek nagyon hasonlatos de 10 ezerrel drágább változatát!
    https://ipon.hu/shop/termek/bresser-73276-szines-kijelzos-idojaras-allomas-fekete/1714686

    A kérdésem az volna vajon csak a külső hasonlatos vagy a beltartalom is? A kijelző alsó részén van különbség de sajna az infó mindkettőről meglehetősen kevés. Vajon a Besser tényleg annyival komolyabb mint amit az árkülönbözet tükröz?
    Nézegetem még a TFA Spring és TFA Gallery típusokat. Ha valaki tudna ezek pontosságáról, megbízhatóságáról mondani valamit azt megköszönném.

  • fecoka-1

    újonc

    Megérkezett a kicsike!
    Bresser lett a kiválasztott. Egyenlőre annyi a tapasztalat, hogy a főállomás és kültéri érzékelő egymás mellé helyezésekor páratartalomban 1-2%, hőmérsékletben 0,3-0,6 Celsius fok az eltérés! A DCF jelet a kültéri egység veszi és a vétel minősége beltéri tesztelés során is stabil.

Új hozzászólás Aktív témák