Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    by tudatlan.
    Eddig csak annyira merültem bele a hálózatok lelki világába, amennyire szükségem volt.

    Viszont a múlt hét folyamán felmerült egy kérdés.
    Eddigi ismereteim szerint ha A gépbe (A: integrált+hálókari) megy direktbe a net (végülis mindegy miről) és erről akarom kiosztani a netet B-re (B: integrált), akkor cross kábel kell a A és B gép közé .
    Ennek ellenére múltkor csak sima patch volt kéznél, ezzel rákötve egy notit A-ra is simán ment a net.

    Akkor most mindegy v. nem, hogy patch v. cross? :F

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Tudtok ajánlani a netlimiteren kívül más progit ami megfelel a következőknek:
    -n agyon egyszerű
    - adott software sávszélesség foglalásának beállítása

    Páromnak küldi az a gépemben lévő 2 kártya közül az egyik a netet, de mivel én gyakran töltögetek, így jó lenne egy olyan program, amivel a Flashget-em sávszél foglalását tudnám állítani, hogy ne "egye el" az egészet a párom gépe elől, ha töltök az enyémen.
    Ellenben ha csak ő van otthon és tölt az én gépem, akkor könnyen (ezért kell egyszerű progi) át tudja állítani ezekre az értékekre.

    Köszi előre is

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz iwu #6051 üzenetére

    Az a bibi, hogy a Flashgeté vmiért nem működik.
    Akármelyik verziót próbáltam, tűzfalban, mindenhol engedélyezve van, hogy szabadon piszkálhasson bele a beállításokba, ennek ellenére akármit állítok be limitnek, beáll 256 kb/sec-re, amitől azért magasabbat szeretnék.
    Automatikus és kézinél is

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz iwu #6053 üzenetére

    Hidd el nem működik, és nem tudom miért.

    Régóta Flashgetezek, otthoni gépen, laptopomon, párom notiján is működik a limitálás, csak ezen nem. Valami régi beakadt bejegyzés lehet a registryben, csak valszeg nem sikerül kipucolni a reinstallal és a közvetlenül hozzá kapcsolódó bejegyzések törlésével sem. Vagy bugos valamelyik rendszerfájl.

    Csak egy olyan szoftot akarok, amivel géphez különösebben nem értő párom nem cseszi el a netet, de egy kattintással tud váltani a sávszélesség limit és anélküli mód között.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    adott egy kis iroda az alábbiakkal
    • 1db TPlink 1043 router gyári firmware
    • 1db Tenda N301 router
    • 1x kábeles kapcsolat Thomson modemmel

    szeretnénk 3 hálózatot létrehozni
    • vendég
    • belső wifi
    • belső LAN

    A belső LANra lenne kötve később egy csak belső hálózaton üzemelő NAS és hálózati nyomtató
    A lényeg az lenne, hogy vendég WIFI teljesen le legyen szeparálva a hálóról, mi lenne ennek a legbiztonságosabb megoldása és switch /VLAN nélkül a jelenlegi eszközökkel megoldható-e?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák