Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ellia

    addikt

    Sziasztok!

    Van egy csodás Telekomos 1000/25-ös előfizetésem, melyhez egy Kaon 3002-es routert kaptam. Ennek a csodának van 4 LAN kimenete - ebből 1-et használok(tam) az asztali gépemmel, 2 db set top box-ra van rákötve (illetve 1 a router helyzetéből adódóan közvetlenül 1 tv-re, ahol nincs set top box).

    Mivel relatív nagy házról beszélünk a Kaom WIFI-je nem remekel túlzottan (dupla födém FTW :))), és esténként az IPTV is döglődött vettem egy Asus TUF-AX3000-es routert.

    A wifi határozottan jobb lett az egész házban, de gyakran megszakad 1-1 pillanatra, majd helyből újra csatlakozik. Nem tudom hol lehet a hiba, vagy mit felejtettem el/mit nem állítottam be. Ennek az ötletelésében szeretnék kérni kis segítséget.

    Szóval a Kaon LAN1 portját összekötöttem az ASUS WAN portjával, a boxokba menő lan kábeleket hagytam a Kaon-ban, az asztali gépem pedig az ASUS LAN1 portjával lett összekötve (speedtest alapján a sebesség rendben van). A Kaont az iptv miatt tudomásom szerint nem lehet bridge módba tenni (ha nem lenne iptv akkor is csak a szolgáltató állíthatná át tudomásom szerint), ezért a Kaon-on kikapcsoltam a wifit, illetve állítottam egy DMZ host-ot az Asus-ra.

    Szerintetek miért szakadhat a wifi és mit felejtettem ki a beállításoknál?

    Válaszotokat köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák