Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snyper990

    őstag

    válasz Doky586 #59621 üzenetére

    Egyrészt nem az én értelmezésem szerint, hanem a szakmai definíció szerint, másrészt „szimpla” modemet tényleg nemigen gyártottak lakossági felhasználásra, főleg mivel, most kapaszkodj meg: a modemek a szakmai definíció alapján kizárólag analóg és digitális jelek közt végeznek jelfordítást! Így legfeljebb a VOIP-s hálózati eszközökbe raknak manapság, azt is csak azért, mert a vezetékes telefonkészülékek többsége még mindig analóg jellel működik.

    A hálózatok közötti átjárást lehetővé tévő hálózati komponenseket meg már egy jó ideje egybeépítik más eszközökkel, így jöttek létre a ma használt hálózati átjáró-router-access point kombinált eszközök, amik többek közt lehetővé teszik a számítógépes hálózatok OSI-modell szerinti rétegei közti egyszerű, átlag felhasználók számára is viszonylag könnyen kezelhető átjárást, és ezzel sok laikus fejében zavart okozva, mivel ránézésre sokszor tényleg nem egyértelmű, mi mit csinál egy készülékben, miért mi a felelős, és éppen melyik funkcióját is használja, hanem gondolkozni is kell rajta. Utóbbi nem egyszerű, sokan nem szeretik és nem is mindekinek megy.
    Ráadásul a magyar nyelv is csúnyán le van maradva a megfelelő elnevezésekkel, amit meg átvesz az angolból, sokszor azt is hibásan használja. De hát ez van.

    Tényleg egy 15 éves, laikusok számára készült szájbarágós cikkel (amit nyilván keresőkkel is a köznyelvben elterjedt szavak használatával találnak meg legnagyobb valószínűséggel pont azok, akiket céloznak vele, ezért ezeket a szavakat használták benne) próbálod alátámasztani az érvelésed?! Oké... :DDD

  • Dzsekó

    addikt

    válasz Doky586 #59621 üzenetére

    Én még ilyen 360T-n firmware-t is frissítettem a webes felületén keresztül, amit a 192.168.1.1-en értem el. Tehát van ip címe. :)
    Ez még 2005-ben volt, routernek még híre-hamva nem volt. PC-re dugtam rá, adtam a PC-nek pl. 192.168.1.10 ip címet windowsban, és ppoe csatlakozást csináltam (windowsba írtam be a felhasználónevet és jelszót). Kemény 512k volt a letöltési sebesség, de volt net! :)
    A frissítést meg azért csináltam, mert nem volt stabil a netkapcsolat. Szolgáltató supportal kitörölhettem. Dlink oldalán meg olvastam a firmware-nél az "increase stability" szöveget, aztán mondtam, hogy hajrá, mert ez így sz@r. És jó lett tőle. Lényeg a lényeg, hogy ip címe volt ezeknek az eszközöknek, de nem tudom mennyire voltak modemek. Ip-t osztani nem tudtak, és semmilyen router funkciójuk nem volt. LAN portjuk is csak egy volt, amit a PC-re kötöttem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák