Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    válasz mezis #58150 üzenetére

    Nem akarom használni a Kaon wifi-jét, és az igazi az lenne, ha csak az IPTV boxok mennének róla, minden más az én routeremről. Csak ahogy az általam készített ábrán is látszik, ez nem igazán kivitelezhető, mivel a HGW-ből falban lévő kábelen keresztül megy a net a szobákba, a boxokhoz, de mivel más esközök is vannak itt (média lejátszó, TV, erősítő), kell egy switchet hazsnálnom. Tehát nem tudom ezáltal elszeparálni a HGW számára a set-top-boxba menő kábelt. Emiatt, ahogy Gubek-Einste írta, az én Asus routeremről fog menni az IPTV is. Egyébként az Asus jelenleg is AP módban üzemel a Kaon után.
    A sztori háttere az, hogy nemrég költöztünk ide a házba, és ezt a Kaon csodát hozták ide, de az van, hogy a setup felületén sokszor nem lehet semmi csinálni, nem látszódik semmilyen érték, IP cím, beállítás, egyszerűen nem jelennek meg. Sem a csatlakoztatott eszközök, wifi-t sem lehet ki-be kapcsolni, szóval tragikus. Többszöri újraindítás után, ki-be dugdosás után sem. Bár gombos reset után mintha azóta jó lenne. Felhívtam a Telekomot, elmondtam, mi a helyzet, aztán a szerelő másnap hívott, és ő ajánlotta azt, hogy használjam a saját eszközömet routerként, DHCP-vel, és akkor abban tudok mindent állítani. Az egyetlen kérdésem már csak az, hogy ha eképpen oldom meg, akkor a Kaon-on kikapcsolhatom a DHCP szervert?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák