Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz Melorin #52346 üzenetére

    Ki kell tapasztalni, hogy mit játszik le a TV-d saját belső szoftvere.
    Vagy meg lehet keresni az adatlapját és ott kell megnézni, hogy milyen formátumokat támogat.

    Ha ez megvan , akkor olyan anyagot kell letölteni.

    Teljesen más formátúmuak a filmjeim. Általában amik egy fájlosak, .mkv-k azok mennek. Amiken látom a lemez egész tartalmát egy csomó fájllal, azokkal van a legtöbb baj.

    A több fájlos verzió az lehet , hogy BD lemez menüvel,több hangsávval, felirat sávokkal....stb. Ezeket általában nem szeretik a TV szoftverei.

    1. MKV fájlok is lehetnek érintetlen képminőségűek :ezen verziók REMUX néven futnak és a felesleges hang és felirat el van távolítva.
    2. MKV fájl x264 jelöléssel : videó kodek....TV-k többsége megeszi.
    3. MKV fájl x265 jelöléssel : videó kodek....NEM ninden TV támogatja.

    Az MKV fájl egy úgynevezett KONTÉNER fájl.
    Mint ahogy a neve is sugallja ....lehet bele pakolni kép , hang és felirat sávokat. Itt bonyolódik a dolog mert.....
    Képet lehet kódolni DivX-el , XviD-el , X264-el , X265-el ....stb....
    Hangot lehet kódolni megint csak jó sok variációban......
    Feliratból is van pár fajta formátum.
    Ezeket mind bele lehet pakolni egy db . mkv kiterjesztésű fáljba majd szépen a TV szoftvere lejátsza.....ha ismeri az adott kép és hang kódolást.

    Ezeken felül ott van még a felbontás mértéke.
    Lehet SD , HD , FHD , 4K
    A 4K-nál még képbe kerülhet a HDR funkció is.

    Tehát nem egyszerű.
    Sokat kell olvasni a témában , tájékozódni, ismerkedni a különböző lehetőségekkel.

    Amúgy SAJÁT véleményem szerint HA teheti valaki , akkor PC-t érdemes használni lejátszáshoz.
    Egy PC univerzális....játékra , zenehallgatásra, böngészésre , filmezésre alkalmas eszköz. Megfelelő konfiguráció és egy HDMI-vel mehet is a kép / hang a TV-be. Mondjuk jobb ha közbe van iktatva egy házimozi erősítő is ....mert a TV-k hangminősége igencsak a béka feneke alatt van.

    Lejátszani lehet még speciális PC-vel is amit "csak" HTPC-nek emlegetünk.
    Valamint lehet venni dedikált asztali / hálózati lejátszókat is.

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • MasterMark

    titán

    válasz Melorin #52346 üzenetére

    És ha a pc-n megosztod, majd a kodival a megosztást tallózod be, nem pedig közvetlen játszod le?

    Borisz76: De pc-n sem megy neki. És nem a lájtazással van gond, hanem olyan mintha nem lenne elég sávszél.

    [ Szerkesztve ]

    Switch Tax

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Melorin #52346 üzenetére

    Nekem is volt annak idején akadás DLNA-val, nem jöttem rá soha, hogy mi okozta. :S

    Buliban hasznos! =]

  • user12

    őstag

    válasz Melorin #52346 üzenetére

    Szerintem a hálózat sávszélességével van valami gáz.

    Ezt találtam [link] az Amlogic fórum összefoglalójában ( [link] )
    Le kellene ellenőrizni, hogy mindenhol megvan-e a gigabit link (a ledek vagy ahol van hálózati kapcsolat státusz (pl Win alatt vagy NAS GUI-ban) ). A NAS háttérben nem tölt valamit (pl torrent), nincs QoS vagy valami más forgalomszabályozás beállítva rajta?
    Esetleg indíts el egy mappamásolást (pl egy filmes mappát, ami relative nagy) nasról PC-re hálózaton keresztül és nézd meg, hogy az, hogy megy.

    Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Új hozzászólás Aktív témák