Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz xigris #30050 üzenetére

    Szia,

    Sztem soho eszközökkel csak úgy tudod megoldani, ha legalább vmelyik oldalon fix ip-vel operálsz vagy kell egy harmadik router. Nekem legalábbis nem jut eszembe más megoldás.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz xigris #30050 üzenetére

    Hogy szeretnéd megoldani? Az két hálózat összeköttetése kábelen, vagy Wifi-n keresztül történne? Az internetelosztás hogy lenne? Mert ugye mivel két internetkapcsolat lenne egy hálózatban, ezért az internetelérést el szeretnétek különíteni, hogy a háztartások a saját internetkapcsolatukat használják.
    Ez esetben a legegyszerűbb, ha a két router eltérő címtartományokat fog használni és a hálózatokon lévő eszközöket fel kell vinni a routerekre és fix IP-ket kiosztani, így végül is két hálózat lesz, de egy hálózaton belül (két logikai egy fizikain belül, miután az összekapcsolás megtörtént). Kicsit hülyén fogalmaztam, de szerintem megérthető :D
    Ami meg az összeköttetést illeti, meg lehet oldani kábellel, hogy a két router egy-egy LAN portját összekötöd, vagy ha a routerek Wifi-sek, akkor WDS segítségével össze lehet őket kötni, bár lehet ez már bonyolultabb lesz.

    HENE:
    Az eleje nem kezdődött rosszul, na de a vége :DDD Ha FTP/STP kábelt veszel, akkor már szinte muszáj hozzá FTP dugót, illetve normális ajlzatot/toldót venni, különben felesleges árnyékolt kábelt venni, ugyanis az árnyékoláson a felgyülemlő zavaró jeleket valahogy úgymond le kell "földelni", különben több baj lenne az FTP kábel vételével, mint haszon. Kicsit hülyén fogalmaztam meg, de a lényege az árnyékolásnak az lenne, hogy ugye folytonos legyen és földelve legyen. Persze ha az egyik végén megoldod a földelést valahogy (mivel egy otthoni környezetről van szó, így nyugodtan feltalálhatod magad, nem kell szabványokhoz ragaszkodni), akkor a másik végén már nem feltétlenül muszáj, így maradhat pl. a 3. eset, viszont akkor már a másik végére FTP dugó se kell, hanem elég a sima, vagy éppen ott a földelést rákötheted valamire (pl. a 220-as földelésre, vagy radiátorcsőre stb.), ami meg az aljzatot illeti, ha odáig eljutsz, akkor megtudod, a legtöbb "normális" aljzaton van hely külön a kábel fóliájának átvezetésére (pl. az aljzatra), illetve külön a földelésének, tehát attól függ, milyen aljzatot veszel.

    Tehát a lényeg, hogy ha FTP kábelt veszel, akkor a földelés problémáját muszáj/ajánlott valahogy megoldanod, viszont ha az a koax kábel ami mellett elvezeted az eléggé jól van árnyékolva és a cső, amiben a kábel elmegy nem törött és esetleg a falban megy (tehát valamit véd a zavaroktól), akkor nem muszáj FTP kábelt használnod, így a földeléssel sem kell bajlódnod, persze a jövőre tekintettel (sok Wifi és egyéb rádiós eszközök stb.) nem rossz ötlet az FTP kábel használata.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák