Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64638144

    törölt tag

    válasz yogibear #15127 üzenetére

    Igen, valóban más a telekód és az internetes biztonsági kód. De nekem akkor is internetes vásárláshoz kérte. Csak már arra nem emlékszem, hogy mikor kérte. Talán mikor valami teljesen idegen oldalról vásároltam, ahol még soha sem vagy mikor 2X rossz internetes biztonsági kódot adtam meg. Azt tudom, hogy valamit kínlódni kellett és végül kérte a telekódot is (az internetes biztonsági kódon fölül).
    Egyébként a tied valóban sokkal jobb megfogalmazás. És most, hogy írtad, az sms kód is beugrott, csak ezer éve nem használtam már, ezért emlékeztem rosszul, elnézést kérek ha félrevezető voltam.

  • attilav2

    őstag

    válasz yogibear #15127 üzenetére

    "Az internetes biztonsági kód egy olyan egyedi kód, amelyet az internetes vásárlás során a bank SMS-ben küld meg a mobiltelefonodra.
    Ezt a kódot kell megadni fizetéskor egy megerősítő oldalon, ha a kereskedő alkalmazza ezt a szolgáltatást (olyan kereskedőnek, akinek az Európai Unión belüli pénzintézettel van kártyaelfogadói szerződése, 2021. január 1-től kötelező alkalmaznia).
    Szerintem igen, szükséges a banki alkalmazás a telefonra."

    "És nem, nem szükséges...
    Elég az sms kód, ahhoz nem kell az app..."

    Csakhogy ha nem simplepayes rendszert használó oldalon fizet a bankkártyával, akkor a kód bekérő oldal sem jelenik már meg, egyszerűen hibára fut a tranzakció, és !semmi! értesítés, nemhogy kód, nem jön sms-ben.
    "Ha viszont van mobilbankod, ott pushban engedélyezheted a vásárlást..."
    Na most ez akkor valahogy úgy működhet ha jól gondolom, hogyha _nem_ simplepay rendszert használó oldalon vásárol, akkor az appban feljön az értesítés hogy hagyja jóvá a tranzakciót ? (és addig meg "homokórázik" a webshop fizetés). De mivel nincsen app telepítve, ezért egyszerűen hibára fut a tranzakció, jól gondolom ? Mert a simplepay rendszert használó oldalak minden szükséges kódot bekérnek, és meg is érkezik a kód sms-ben, pl MÁV app.

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák