Új hozzászólás Aktív témák

  • TheVeryGuest

    senior tag

    Én már baromi rég voltam OSzTVn, persze programozásból. Szerintem szarság, csakúgy mint a többi számtech verseny, mint a Nemes Tihamér is. Legalábbis a programozói munkához szinte alig köthető. Azért érdemes elmenni, mert legalább mentességeket adnak rá. Én mondjuk jól hátul végeztem, talán 13. lettem, nem tom mert elhagytam valahol az oklevelet. Erre adtak felmentést a programozás érettségi alól. Lett is sok irigyem az osztályban. ;] Jó volt, nem kellett megtanulni a sok szar elméleti tételt legalább maradt időm a történelemre.

    Szokás szerint a feladat legnehezebb része a szöveges leírás megértése. Nem mintha élő megrendelőből könnyebben lehetne információt kinyerni, de hát mégiscsak van az embernek alkalma kérdezni. Amikor én voltam valami vasúti állomásra kellett kijelzőtáblát szimulálni, talán két kulcs szerint kellett tudni rendezni a cumót vagy ilyesmi Jó hülyén volt megfogalmazva. Asszem ezt a feladatont talán Pascalban kellett megírni. Meg mintha lett volna DBase feladat is (jóvanna montam, hogy rég volt). De lehet, hogy keverem a szart a fossal. Az elődöntőre már nem emlékszem, csak hogy a saját sulinkban írtuk.

    Voltam könyvvitel OSzTVn is, de ott valszeg elszámoltam valamit egy nullával, így a végén a dolgozóknak kellett volna befizetniük, ahelyett, hogy fizetést kaptak volna. :D

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Új hozzászólás Aktív témák