Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Thunderzolee #962 üzenetére

    Jesszus, mennyi kaja :Y nem lehet, hogy szimplán túletted magad, az erőspaprikától különben is olyan fo*ást kap az ember, hogy ihaj :D Amikor hazamegyek anyuékhoz, én is sűrűn rosszul vagyok, nem úgy eszek már, nem azt eszem már, mint régen otthon, de ezt nem fogják fel és rakják elém a töménytelen mennyiségű ételt, jó nehezek, disznósajt, kőrözött stb, van reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi :Y , úgy leterhelnek, hogy minden bajom van. Itt nálam max 2szer eszek, akkor is valami lazább ételt, vagy folyamatosan csipegetek, de könnyű ételeket.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    Másfél hete leestem a lépcsőn, lezseren mentem lefelé és egyszer csak nem birt meg a bokám, leesetem, bedagadt, akkor nem birtam ráállni, de kb fél óra után saját lábon bicegve bekísértek lefeküdni. Még aznap bár nagy fájdalom árán, de birtam vele menni símán, mennem kellett éppen vizsgára, mozgott, mozog mindenfelé. Kezdett lappadni szépen, de most újra visszadagad. Nem hatalmas, de dagadt és meleg, langyos. Rendesen birok menni, lépcsőn is le-fel, de fáj nagyon.
    Mi lehet vele? :( Félek lehet pl megrepedt benne valami?

    Vidéki lakos vagyok (vidéki állandó lakcím), de Bp-en tanulok (budapesti ideiglenes lakcím). Jó lenne egy röntgen, de gondolom az orvosi helyzet olyan, hogy aki félhulla még annak se írnak ki semmi vizsgálatot.

    Borogassam, pihentessem vagy éppenhogy járassam, mit csináljak vele, hogy helyrejöjjön és ne fájjon?

    [ Szerkesztve ]

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Mawyx #1036 üzenetére

    Hazautaztam beutalóért a háziorvosomhoz, de azt mondta nem kell beutaló, menjek el egy traumatológiára, ránéznek a lábamra, megállapítják, hogy nem tört el és megröntgenezik, ő nem tud így semmit mondani, valszeg szalagszakadás. Kérdeztem lakhely szerint kell-e menni (védéki lakos vagyok) vagy Budapesten (a tartózkodási helyemen) is lehet. Azt mondta itt Bp-en is lehet persze, sétáljak be egy traumatológiára.
    Kérdés: Bp 11.ker-ben hol van traumatológia? Régen a Fehérvári úton volt kórház, de az valami Egészségközpont lett úgy láttam. A Szent Imre kórházba kell akkor mennem? És tényleg csak odamegyek, portás útbaigazít és megröntgenezik? Nem értem hogy nem kell beutaló, de nem baj. Reggel el is mennék egyből.

    [ Szerkesztve ]

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    Szemüvegre lenne szükségem (van, csak megnézetném kell-e új), kérdés, hogy tb-re felírnak-e szemüveget vagy a szemorvosnak fizetni kell?
    (Boltok horror árúak, találtam egy kis optikust, de nála nincs szemvizsgálat, csak ha már megvannak az értékek, akkor tudja elkészíteni a szemüveget.) A jelenlegi szemüvegem papírját már nem találom, nem tudom hanyas kellene.
    Vagy háziorvos megcsinálja-e, jogsihoz is kellett a táblán elolvsni a betűket, még egy vonalzóval kell lemérni a szemtávolságot és annyi volt máskor is.

    [ Szerkesztve ]

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz R #1095 üzenetére

    csak a paraméterekre lenne szükségem, ami alapján az optikus megfelelő lencsét csiszol a keretembe
    szemüvegboltban az ottlévő eladók által nyújtott szemvizsgálat 4ezer ft, felmerül a kérdés minek fizetem a tb-t, ha nem nézik meg ingyen a szemem a szemészeti klinikán vagy valahol

    [ Szerkesztve ]

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Új hozzászólás Aktív témák