Új hozzászólás Aktív témák

  • Kinder

    senior tag

    válasz csibe1 #18 üzenetére

    Hja.

    Csak vegyük a gumikat.

    Michelin CrossClimate 4 évszakos gumi.
    Asszony autóján ( Prius II ) az volt, teljesen jó, ezen az éghajlaton, az utóbbi 7 év telét is megnézve, nem szükséges külön téli/nyári szett.
    ( Az én Teslámra van, de azért az 500 ló és 800 Nm, azt jobban kordában tartja a Michelin Pilot Cup2, meg a téli is komolyabb gumi, de bevallom, fizikai fájdalmat okoz járni vele a plusz 15 fokban, de pl az osztrákokhoz április 15.-ig kötelező...)
    Viszont természetesen a CrossClimate már elkopott, cserére értett.
    Vettem volna rá másik ilyet, de 160k huf lett volna a 4 gumi, igaz, már a CrossClimate2, azaz a fejlesztett, a régi meg már nem volt kapható. Jó, hlt ez van, akkor ennyi lesz.
    Aztán kis keresgélés után de, a Kléber ( Michelin leányvállalat ) ugyanazt az első generációs Crossclimate-et árulja, csak más néven, 60k hufért a szettet.
    Olyat vettem, és full ugyanolyan, mint az első CC, a gumis kérdezte is, hogy miért cserélem, ezen meg én csodálkoztam, mert már csak 3 mm volt a profilmélység.... Azért olyannal már ne jarjunk.
    Szóval itt is, a végsőkig kifacsarják a termelést, a fejlesztés árát. És mivel még ez is tényleg jó gumi, van rá kereslet.
    És amíg van kereslet... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák