Keresés

Aktív témák

  • g0n21

    senior tag

    válasz oba #31 üzenetére

    Nekem nem fáj, hogy meg lehet venni olcsón külföldről.

    Nem ismered az órákkal kapcsolatos előmenetelem, elképzelésed nincs, hogy mim volt, vagy van, ezért kérlek ne alkoss véleményt (nem tetted, ne is tedd). Végigmentem a szamárlétrán az órák terén elég rendesen, a kínaitól kezdve az oroszon át a különböző japánokon keresztül a svájciig, a vintage-től az újig.

    Volt SKX-em, nem, egy bizonyos szint esetében nem tartom minőségi órának, és miért nem? A gyenge minőségű fémszíj, a gyenge minőségű szerkezet, amiről Dzsana maga írta meg, hogy a 10 éves daraboknál már van baj a csapoknál. Az elkúszó chapter ring, amire azt mondják, hogy így normális. Röviden. Lehet, hogy ez neked mind belefér, nekem nem. Ettől függetlenül egy jól összerakott SKX minőségi darab, ezért sem sorolom máshova, mert kultikus. De tény, 120ezret nem ér.

    Ami Seiko 5-ök, meg 5 sportok mennek 40-60 között fb-n. Láttál te olyat élőben? Fogtál már a kezedben olyat?
    Ha igen, és azt mondod, hogy minőségi, akkor ez egyértelműen mutatja, hogy szét kell válni, mert összeegyeztethetetlen nézet és véleménykülönbségek vannak.

    Lehet felőlem nagy órás topik a nagy topik, és lehet egy új svájci, ez fáj a legkevésbé. Attól mondjuk nem félek, hogy az Swatch group kialakulásáról szóló általam linkelt cikket bármelyikőtök valaha visszakeresné, mert egyáltalán nem érdekel titeket... de legyen.

    Szerk: Nem mondtam sehol egy szóval sem, a javaslatom "Svájci és egyéb minőségi órák topikja" volt.
    Ami szerintem magában hordozza, hogy svájcival megegyező, vagy jobb minőségű óráknak a helye.
    Lehet ott GS, Glashutte, stb, engem nem a származás zavar.
    Hanem az ömlő gyenge minőségű hulladék.

    [ Szerkesztve ]

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • squir

    aktív tag

    válasz oba #31 üzenetére

    Nem fáj senkinek. Pontosítanék Gonzi fogalmazásán kicsit.
    Időről-időre felmerült és folyamatos téma volt a kintről rendelés, hogyan-miként-hogyan lehet vámmentes. Volt, hogy oldalakon keresztül másról sem volt szó. Amikor valaki jelezte, hogy van erre más topic, ne itt foglalja a helyet, vagy használja azt a nyomorult keresőt az oldal tetején akkor jött a leoltás és a hurrogás.
    Félreértés ne essék: én az órákat szeretem. Bár nem sok mindenkit ismerek személyesen, de kevés olyan fórumozgat itt, akinek több, különböző fajtájú-típusú-korú óra volt a tulajdonában nekem. Nem kereskedésből, nem vagyok órás, egyszerű gyűjtőszenvedély (de a doki azt mondja már gyógyulok... :DDD ).
    Kialkault egy olyan mentalitás, hogy ha valaki bedobott egy témát-konkrét órát valamelyik drágább gyártóról, akkor a) valamit le kell szólni rajta, b)gyorsan dobjunk be pl egy Fossil-t (bocsánat, de az állandó Fossil-ozás eléggé irritált még engem is), aztán induljon arról a csevej.
    Valahogy értékmérőnek az "óra" témakörről átment a "mit bír el a saját zsebem" hozzáállásra (tisztelet a kivételnek). Ameddig ez nem tolódott el, tök jól megfért egymás mellett mindegyik. Régi-új, japán-svájci.
    Nem túl régóta fórumozgatok itt, de már ebben a viszonylag rövid időben is komoly súlypont eltolódás ment végbe. Idejét nem tudom, mikor volt pl utoljára olyan fotó a fórumon, hogy megmutatta valaki a dobozát. Mikor idekeveredtem, ez még rendszeresnek számított...
    És igen, sok régi tag lelépett innen (kereskedő-gyűjtő vegyesen) pont a fentebb leírtak miatt.

    És azt külön sajnálom, hogy Fagyálló magára vette ezt a dolgot, pedig neki nem kéne...

Aktív témák