Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #7469 üzenetére

    "Operában jobbklikk->Image Properties->Alternative Text résznél van ez a szöveg."
    Ezek szerint még mindig nem nézted meg a forráskódot, hogy az "alt" és a "title" tagek szövege is megegyezik. :U
    "Tehát W3C szabvány szerint meg kell jelenítenie."
    Ezt honnan veszed? :F Én a W3C oldalán nem látok arra vonatkozó információt, hogy a böngészőnek a kép fölé húzva az egérkurzort meg kellene jelenítenie az "alt" tag szövegét abban az esetben, ha a böngésző MEG TUDJA JELENÍTENI magát a képet. Akkor kötelező megjelenítenie az alt szöveget, amennyiben magát a képet nem tudja megjeleníteni, vagy úgy van beállítva, hogy egyáltalán ne jelenítse meg a képeket (és/vagy esetleg látáskárosult, vagy szövegfelolvasót alkalmazó felhasználóknál)...

    W3C az alt-ról

    "a Google-nak nem érdeke ezt beletenni" Honnan tudod, hogy nem érdeke? Lehet, hogy egyszerűen MÉG nem tették bele, mivel még viszonylag "új" böngészőnek számít a piacon. Nyilván fog még bővülni, még ha nem is nagyon.
    Az elképzelhető, hogy még nem jelezték a funkció hiányát annyian, hogy érdemben foglalkozzanak vele. Bár továbbra sem értem, miért épp ezt az alap funkciót hagyták ki. De nem is akarok már rájönni, így úgysem találom meg rá a választ.

    "Szóval ha akarsz valamit, akkor többet érsz, ha olyan helyre írod (angolul), amit a Google Chrome fejlesztői is olvasnak, a PH Opera topicját szerintem nem olvassák."
    Korábban már jeleztem a Chrome fejlesztői felé, leadtam egy erre vonatkozó kérést. Úgyhogy nem mondhatod, hogy csak itt a fórumon tépem a szám. :U
    Mellesleg Te kezdtél el vitatkozni velem, amikor megemlítettem itt PH-n [Chrome topic+itt is említettem], hogy mennyire hiányzik ez a funkció, akkor még jó, hogy reagálok... (ráadásul még azt is elképzelhetőnek tartottam, hogy esetleg valaki a fórumon többet tud erről a témáról, és felvilágosít - de nem azt akarja rámerőltetni, hogy márpedig ez a funkció mennyire nem is kell)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Karbonade #7479 üzenetére

    És én nem ezt mondtam? :D Ne nekem mondd...
    Idézem magam: "Akkor kötelező megjelenítenie az alt szöveget, amennyiben [a böngésző] magát a képet nem tudja megjeleníteni, vagy úgy van beállítva, hogy egyáltalán ne jelenítse meg a képeket (és/vagy esetleg látáskárosult, vagy szövegfelolvasót alkalmazó felhasználóknál)..."
    Pont azt mondtam korábban Pengének, hogy a title elem miatt jelenik meg a szöveg tooltipként, ha a kurzort a kép fölött tartod, az alt miatt viszont NEM fog megjelenni szöveg, csak akkor, ha helyettesíteni kell a képet.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fatal` #7507 üzenetére

    "Felraktam és nem változott a verziószám."
    Másnál is van ez a jelenség?
    Én még nem tettem fel.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz stvnppp #7515 üzenetére

    Kapcsold ki az Opera Turbót.

    Szerintem alapértelmezettként ki kellett volna, hogy kapcsolják ezt a funkciót (nem automatikus érzékelésre tenni) az Opera fejlesztői. Ez rossz önreklám, mert sokan nem értik, mitől gagyi a képek minősége, ha nem tudnak az Opera Turbóról... :(

    (#7516) 19870820: az Opera készítői eddig is kitettek magukért... :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz stvnppp #7521 üzenetére

    Akkor jó, azt hittem, alapból "Automatikus" beállításra tették az Operánál, de akkor ennek fényében visszavonom, jól kitalálták. :K

    Na, én amúgy is újra akartam húzni a Windows-t, így 2 év után már kissé teleszemeteltem, de gondoltam várok vele még a végleges Opera megjelenéséig... :D Viszont ma már megejtem a dolgot (így, hogy kijött a végleges), aztán kipróbálom én is a 10-est. :K

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #7603 üzenetére

    Mondjuk én az általam kedvelt oldalaknál semmit nem tiltanék (lásd PH!), mivel nyilván attól ingyenes, hogy hirdet. Én meg szívesen támogatom, ha csak ilyenformán is.
    Egyébként elhiszem, hogy gyorsulást hozhat, mivel ilyenkor nem kell lefutnia egy csomó szkriptnek (lásd Google Analytics-es scriptek, stb.), viszont ezzel "rontod" (legalábbis nem javítod) egy oldal statisztikáit, bevételi forrásait.
    Pofátlanul reklámozó oldalakon (mint pl. a Piratebay) én is letiltom a reklámokat... :D
    De a statisztikák letiltására még nem gondoltam.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Angyalifény #7609 üzenetére

    Ezek szerint nem tudod, hogy kissé másképpen működik a kettő...
    A TV-ben nem kapsz visszajelzést a reklámok megnézéséről, míg a honlapokon igen. :U

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #7677 üzenetére

    Akkor engedélyezd a TPB-n, de soha, sehol máshol ne engedélyezd a reklámokat, mert a rohadt szemét kapitalisták veled mindig csak kiszúrnak. ;]
    "Nélkülem is megél az oldal." Tipikus rossz felfogás, könyörgöm, ha valamiért szeretsz egy oldalt (pl. a PH-t a fórumért, szabványosságáért), akkor talán várd ki azt a plusz fél másodpercet, amíg még három szkript lefut... :U Ahogy esetleg Te nem is jelentesz olyan nagy kiesést az oldalnak, attól még neked sem nő ki a szakállad, amíg megjelenik plusz két reklám.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #7679 üzenetére

    "Mi van? Ha már a kisember is a kapitalizmus szabályai szerint él, akkor az már bunkó, tirpák dolog, kéremszépen?"
    Arra írtam, amit írtam, hogy kissé kapitalista-paranoiád van... ;] (Kábé minden harmadik hsz.-edben a "kapitalizmusra" hivatkozol, pedig ettől nem fog úgy tűnni, hogy jobban átlátod a világgazdasági folyamatokat. :D Rémálmaidban is megjelennek a csúnya, gonosz kapitalisták? :DDD) (Ne vedd sértésnek, csak poénkodom, és nehogy véletlenül itt elkezdjünk belemenni a gazdaságba vagy politikába... :P)
    "20%-kal kevesebb CPU usage" Ez egy kissé túlzás, nemde?
    "Ítélj el" Nem ítéllek el, az nem az én tisztem, de számomra érthetetlen, hogy miért nem tudsz támogatni egyetlen oldalt sem, amit kedvelsz, amikor nagyon kétlem, hogy mondjuk max. 512 kbit/s-os neted lenne, tehát normális esetben (mondjuk már kb. 2 Mbites netnél) nem kerülhet plusz 4 másodpercbe egy oldalletöltés a reklámokkal együtt. A döntés nyilván a tiéd, nem is akarlak meggyőzni arról, hogy bármilyen szokásodon változtass.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz $p@rr0w #7771 üzenetére

    "Szar ez az opera" Akkor minek használod? :D
    "kétszer ment" Sok helyen kitárgyalták már, hogy ez a PH-szerver hibája, néha hülyéskedik, kétszer megy el. Ugyebár nem csak azoknál jelenik meg olykor duplikálva az üzenet, akik Operát használnak... :U

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz vv5204 #7779 üzenetére

    Az atw.hu, fw.hu, uw.hu, és egyéb ingyen tárhelyes oldalakat rendszeresen jelzi veszélyesnek. Írtam múltkor atw-nek ezzel kapcsolatban, azt írták vissza, hogy az Operánál mostanában igen nehézkesen tudják elérni, hogy szedjék már le a minősítést. Azóta egyszer lekerült, most látom, hogy már megint van jelzés... :(

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz h_143570 #7824 üzenetére

    Tudom, tisztában vagyok azokkal, amiket írtál, és azzal is, hogy lehet jelentéseket küldözgetni, meg is tettem már párszor. Attól még állandóan ismétlődő probléma...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Olvastátok az egyik napilap szept. 21-ei cikkét az Operáról?
    Elég sok szempontból hiányos szerintem a cikk - pl. kb. csak tippelget, hogy miért népszerűbb a FF, elfelejti megemlíteni, hogy többek közt az agresszív kampányuk miatt (kicsit úgy állítja be, mintha valami misztikum övezné, hogy vajon miért nem ismertebb az Opera, pedig annyira nem misztikus a dolog :D); no meg azt is kihagyja, hogy elsődlegesen a mobilpiacra fejlesztenek, utána jön az asztali gépek piaca -, de azért érdekességként beteszem ide: [scannelt kép a cikkről].

    Cikk

    Szerk.: mondjuk itt is fent van a cikk :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz AtHoS #8126 üzenetére

    Pont most frissítettem erre 9.64-ről, és alapkérdésem lenne: frissítés után eltűntek a könyvjelzők, frissítés előtt totál elfelejtettem menteni az adr-fájlt. Az Opera Link oldalon megvannak a könyvjelzők, de nem szeretném, ha a legközelebbi szinkronizáció abból állna, hogy ehhez a mostani állapothoz szinkronizálja, vagyis kitöröl minden jelenlegi könyvjelzőt... Ezt hogy érjem el, hogy az Opera Link oldalról szedje a könyvjelzőket, és ne törölje az ott lévőket? Kicsit parázom rajta, mivel nem mentettem az adr-fájlt... :B Meg a Fájl menüből gondolom át lett rakva máshova a szinkronizálás, még csak ismerkedem a 10.x verziókkal (jelenleg 10.10 final).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #8127 üzenetére

    Addig is letiltottam az Opera Link-et...
    Már nincs Fájl > Opera szinkronizálása menüpont... :B

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #8127 üzenetére

    Ezt nem is igazán vágom, mi az, hogy frissítésnél eltűnnek a könyvjelzők? :((( Még ha azóta nem is a régi adr-fájlba kerül, hanem esetleg másba (bár fingom sincs, ez mire lenne jó), akkor is miért nem oldották meg, hogy átvegye a régieket? :(( Direkt a frissítésre mentem, hogy ne kelljen szarakodni ilyenekkel... :(

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Rikarda #8131 üzenetére

    Adott keresőmezőbe kattintasz jobb klikkel, majd "Kereső készítése" menüpont. Ezután megadhatsz neki kulcsszót is, hogy ha a címsorba beírod, hogy mondjuk "kiskutyafüle" és utána a keresendő szót, akkor mindig az ehhez rendelt keresővel keressen rá a kiskutyafüle utáni szavakra.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cousin333 #8136 üzenetére

    Írtam, 9.64-ről. Oké, hogy megváltozik a neve, de a régi könyvjelzők attól még lehetnek "logikusak", így érthetetlen, miért nem importálja - és UGYANABBA a könyvtárba telepítettem. Tehát ez sem lehetett gond. Bug? Egy végleges 10.10-es verziónál? Gáz.

    "Szerintem érdemes használni az Opera Link-et, ott nincs ilyen jellegű gond ."
    HASZNÁLOM az Opera Link-et, de átmenetileg letiltottam (ezt is írtam), félvén attól, hogy esetleg úgy szinkronizálja az ÚJONNAN telepített verzióval a könyvjelzőket, hogy azokat kitörli - ahogyan elvileg ha kitörlök valami könyvjelzőt, akkor az Opera Link-ről is törlődik.
    Ezért paráztam ezen...

    Alapból NEM VOLTAK alapértelmezett könyvjelzők, egy darab sem.
    Most engedélyeztem ismét az Opera Linket, mint itt látható, a megfelelő módon, könyvjelzőkkel együtt, hátha most megjavul, de SEMMI változás, ugyanúgy nincs könyvjelzőm, egy darab se.
    A My Opera oldalra bejelentkeztem, a könyvjelzőim láthatók, tehát megvannak az online felületen, mégse hajlandó a könyvjelzőket fogadni.
    Mi a franc ez?

    Most ha minden igaz, a régi opera6.adr fájlt nézegetem, és vannak benne kedvencek, de nem tudom biztosra, hogy pontosan azok, amik az Opera Link-nél is, ezért még nem akarom importálni a fájlt, nehogy gáz legyen - elvileg az Opera Linknél minden új könyvjelzőm fent van, ha minden igaz.

    LÉNYEG: miért nem akarja az újonnan telepített 10.10-es Opera "látni" az Opera Linken tárolt könyvjelzőimet? A beállítások elvileg megfelelőek, és a kapcsolattal sincs baj, a bal alsó sarokban ott van a zöld kis ikon. Zöld ikon

    (#8134) Hunter2: igaz, ezt nem írtam, XP-t használok.

    _______________

    Szerk.:

    Egyéb:
    Még csak most fedeztem fel, hogy Gmailnél azért igencsak vannak sebességbeli és egyéb problémák is Opera használatakor. (Mostanában kattantam rá a Gmail használatára, már használok NEM használok levelezőklienst. :))
    Sebességbeli probléma: néha a leveleket igen lassan tölti be Chrome-hoz képest (igen, az is igaz, hogy a Chrome amúgy is brutálisan gyors), meg pl. ha a "Címkék" vagy az "Áthelyezés ide" menüpontra rámegyek, akkor van, hogy két másodpercig vár, míg megnyitja azt a nyomorult menüt.
    Egyéb probléma: chat-ablakok használata esetén, ha mondjuk 2 percig nem írok semmit az adott személynek, akkor ha ugyanoda visszakattintok, akkor már olyan, mintha az a kis chatablak ott se lenne, egyszerűen a hátterében lévő linkre/gombra/egyéb elemre kattintok rá, mintha azt a javascripttel előhívott ablakot figyelmen kívül hagyná.
    Rohadt idegesítő, mert ilyenkor az adott személyre újból rá kell kattintanom, hogy újból érzékelje a chatablakot, ilyenkor ugyanonnan folytatja...de ez azért igen zavaró.
    Emiatt Gmailre inkább Chrome-ot vagyok kénytelen használni.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #8148 üzenetére

    "már használok NEM használok"
    Ezt jól megaszontam :DDD

    Amúgy nem vágom, mi a frászt keres a hsz.-emnél az a gördítősáv, nem is nyomtam "Programkód" gombra. :F Na mindegy, részletkérdés. :P

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz h_143570 #8154 üzenetére

    "Ha a konyvjelzo fileban levo konyvjelzok voltak mar szinkronizalva vagyis van nekkik ID mezojuk akkor nyugodtan importalhatoak"
    Mint már említettem, bekapcsoltam a szinkronizálást, és NEM hajlandó SEMMIT sem importálni a könyvjelzők közül, PEDIG a My Opera felületen látszanak a könyvjelzők!
    Pont ennek az okára kérdeztem rá...
    Nincs alapértelmezett könyvjelző, semmi. Egyszerűen nem hozza be a könyvjelzőket. Az az adr-fájl, amire azt hittem, hogy jó lesz, valszeg mégsem a jó változat, mert hiányzik belőle olyan könyvjelző, amit mostanában mentettem. :(

    Ja, és az általad leírt beállítási pontokban mindent néztem már korábban, és minden alapértelmezetten van.
    Egyszerűen fogalmam sincs, miért nem szeretné behozni a könyvjelzőimet, már arra gyanakszom, hogy csak egy teljes Opera-takarítás, reinstall lesz a megoldás... :(

    VISZONT ebben az esetben megkérdezem egyértelműbben: ha teljesen friss telepítést rakok fel adott gépre, és a könyvjelzőim korábban szinkronizálva voltak az Opera Linkkel, akkor az új telepítésnél biztos nem törlődnek ezek a szinkronizált könyvjelzők, ahogy törlődnek akkor, amikor mondjuk bekapcsolt szinkronizáció mellett törlök egy könyvjelzőt a böngészőből?
    Ha nem, akkor miért nem, hogy működik a szinkronizálás? Mert akkor nem értem a logikáját, mi alapján töröl, és mi alapján nem. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolverine #8165 üzenetére

    Hmm, nálam ilyen gond pl. Chrome-nál még nem volt, csak Operánál tapasztaltam anomáliákat, aminek mondjuk nem nagyon örülök. Lassan úgy érzem, kénytelen leszek átszokni Chrome-ra, hiszen utóbbi jóval gyorsabb is. Amit viszont érdekes bugként felfedeztem a Chrome-ban, hogy olykor-olykor (teljesen véletlenszerűen) egyes elemeknél a forráskódból jelenik meg egy részlet, az meg elég gáz... Csináltam egy saját honlapot, amit rendszeresen tesztelgettem különböző böngészőkkel, és Chrome-nál ez párszor előjött, és azt hittem, az én kódomban nem stimmel valami, de miután láttam, hogy más oldalaknál is ritkán előjön, akkor rájöttem, hogy ez aktuális Chrome-bug lehet...

    Operánál viszont ez a könyvjelző-szinkronizálás dolog rendesen felhúzott, hogy ennyire nem tudok rájönni a működésképtelenségének okára... :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cousin333 #8167 üzenetére

    Egy Revo Uninstallerrel történő uninstall, plusz egy registry-pucolás, majd mindenféle temp file és Operához kötődő könyvtár kiirtása után a 10.10 újratelepítése, majd ismételt szinkronizáció-engedélyezés végül megoldotta a problémát. :R
    Úgy tűnik, már ráfért egy takarítás, végül is már jó ideje frissítgetek rá mindig az aktuális verzióra, és most a 9.64-ről 10.10-esre történő radikális váltás valószínűleg zavart okozhatott. A konkrét oka érthetetlen. :)

    A kulcsmondat abból, amit írtál, és ami végül megnyugtatott (aminek hatására bele mertem vágni az irtásba), ez volt: "Azért nem törli, mert a szinkronizálandó teendők között nem szerepel majd a törlés". :) :R
    És jobban belegondolva valóban, gondolom törléskor az adott könyvjelzőre, ami megvan a szerveren és a böngészőben is, tesz egy jelzést, hogy ez korábban megvolt, de felhasználói kérésre törlendő.
    És nyilván hasonló történik új könyvjelző felvétele esetén is, keresést futtat le a központi adatbázisban, és ha az adott felhasználóhoz tartozó könyvjelző-bejegyzések között nem szerepel az, ami a böngészőben újonnan fel lett véve, akkor a központi adatbázisba is bekerül adott felhasználóhoz egy plusz bejegyzés (amit a cikkedben említett UUID fog jelezni).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Jé, viszont felfedeztem (lehet, hogy itt már volt róla szó, nem láttam :) ) egy nagyon hasznos újdonságot: ha háttérben frissítek egy oldalt (azért háttérben, mert mondjuk időközben fület váltottam), és a frissítés befejeződött (az oldal teljesen betöltődött), akkor megjelenik egy kis pötty a fül jobb fölső sarkán, ami jelzi a kész állapotot! :)
    Így néz ki: Opera 10.10 frissítés megtörtént

    Szerk.: jahh, hülye vagyok, más skinnél meg más lesz az ablak tetején lévő betűtípus. Az meg asszem már korábban is megvolt. :B Csak eddig más skint használtam :D :B

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolverine #8173 üzenetére

    Tyűha, akkor lehet, hogy nem a böngészőknél kell keresned a hibák okát... :DDD
    Amúgy milyen kékhalál-üzenetet dob? Csak kíváncsiságból. RAM-jaid amúgy voltak tesztelve mostanában úgy jó 6-7 órán át? :)

    (#8172) hunfatal: nincs mit, amúgy én most megörültem neki, pedig rájöttem, hogy ha emlékeim nem csalnak, ez már a korábbi verzióknál is megvolt, csak más skinnél, most mégis az újdonság erejével hatott rám. :DDD Sebaj, legalább örültem neki. :D

    ____________

    EGYÉB:
    Tényleg, vajon milyen megfontolás áll amögött, hogy az Opera kábé az egyetlen böngésző, ami frissítéskor nem kérdezi meg, hogy újból elküldjük-e a POST adatokat űrlap kitöltése után?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolverine #8180 üzenetére

    Ja, hát igen, simán szoftveres eredetű hiba is lehet, de mindenesetre a hiba nem a Chrome-ban van. :DDD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Ez hihetetlen, Opera a Google akármelyik oldalára első körben hibát dob, hogy távoli kiszolgáló nem található, vagy nem elérhető, blabla, egyszerűen nem értem, mi az anyja kínja van. Csak Opera alatt csinálja. Rohadt idegesítő: pl. rákeresek valamire, először nincs kapcsolat, stb., aztán másodszori frissítésre már oké minden. Gmailnél is sokszor először ezt csinálja... :((

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #8182 üzenetére

    "A távoli kiszolgáló megszakította a kapcsolatot", ez a pontos hibaüzenet, amitől a falra mászom.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sfdrakex #8184 üzenetére

    Semmi nem fogja a netet. És nem kínai változat. :D Mint említettem, más böngészőknél NINCS ilyen jellegű probléma...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz h_143570 #8186 üzenetére

    De akkor miért csak a Google oldalainál csinálná? Na meg ha ilyen jellegű gond lenne, akkor elvileg következetesen kellene, hogy csinálja, nem randomszerűen. Most úgy van, hogy elsőre vagy másodikra sem jön be, esetleg harmadik frissítésre már igen. Aztán amikor már betöltött, olykor megint eljátssza ugyanezt másik Google-ös oldal megnyitásánál. Érthetetlen.
    Szoftveres védelem nem nagyon játszik, a Windows tűzfallal jól megvagyok, külső tűzfalprogram nincs. Legfeljebb NOD32 kavarhatna be, de azt érdekesnek tartanám. Főleg, hogy eddig nem volt ilyen jellegű gond 9.64-nél. Hát nem vagyok elragadtatva eddig a 10.10-től. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cousin333 #8190 üzenetére

    Ezt a hsz.-emet nem láttad? :U :N

    (#8189) h_143570: Google hiba is lehet, de akkor elég furcsa, hogy csak Operánál jön elő. :F

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8205 üzenetére

    Te amúgy nem tapasztaltál anomáliákat Google-ös oldalak esetében? Azt tudom, hogy eléggé kedveled a Google-termékeket, így nyilván aktívan használod is őket, és kíváncsi lennék, hogy nálad nincs-e para a Gmaillel, sőt, akár a sima Google keresővel is - amit írtam, hogy legtöbbször csak másodszori frissítésre hajlandó bejönni, elsőre hibaüzenet fogad :( Gmailnél meg a bajom egyrészt ugyanez, másrészt pedig rohadt lassan reagál a gombnyomogatásokra (amiknél előhívható egy menü) Opera alatt. CSAK Opera alatt. És mint korábban írtam, teljesen tiszta, friss, ropogós 10.10-es telepítésről van szó. 9.64-nél egyáltalán nem volt ilyen gondom. :(

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8208 üzenetére

    Amit a második bekezdésben írtál, az már önmagában is katasztrófa.
    A smiley-s résszel mondjuk nem értek egyet, mert az nálam gyorsabb, mint a Címkék lenyíló menü megjelenése, ami NÁLAM késik 2 másodpercet legalább.
    Azt nem értem, hogy ezek a hibajelenségek az Opera hülyeségei, vagy az, hogy a Google-nél nem optimalizáltak megfelelően Operára? Én inkább az előbbire tippelnék... és ez nagyon gáz, ha az Operánál ennyire nem oldották meg, pedig manapság már iszonyú sok ember használ Gmailt.
    A Chrome-ban hiányzik egy-két kényelmi funkció, ami Operában megvan, meg utóbbinak a kezelőfelülete számomra ésszerűbb, ha ezek a tulajdonságai meglennének a Chrome-nak is, ami az Operában még pluszban tetszik, akkor már rég átálltam volna Chrome-ra, mert ez most már így szerintem kissé tarthatatlan. Előtte nem hőbörögtem semmilyen hibáért Opera alatt, de azt gondoltam, hogy a 10.10-es verzió környékén az Opera, az egyik legrégibb böngésző gyártója eljut arra a szintre, hogy haladni kell a korral minden szinten...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8210 üzenetére

    Egyet kell, hogy értsek (SAJNOS!) a kritikákkal. Amúgy az általad linkelt véleményedre adott válaszon (Teddy Beer-től) kicsit nevettem, igencsak naiv a maga teljesen alap közgazdaságtani fogalomra történő hivatkozásával (ahhoz mondjuk sztem nem kell közgázt tanulni, hogy ezzel valaki tisztában legyen, de mindegy :D), Dr. House-os "idézetével", meg láthatóan mindenáron, olykor elvtelenül, konformista módon történő Opera-védelmézésével... :N Abban mondjuk teljesen igaza van, hogy a FF egy bugtenger, egy nagy rakás szar, és ezt csak honlapszerkesztés során tapasztaltam igazán. Példa egy szerintem igazán szánalmas bugra FF-ban: [link]
    Egyébként azzal kapcsolatban, amit írtál a Gmail kihagyásáról, eleve nem értem, milyen alapon hagyhat figyelmen kívül egy olyan céget az Opera, mint a Google... és egyáltalán milyen okból? Valamiért haragudnak rájuk, vagy mi? :D
    Amit továbbra se értek Operánál, az az, hogy ha beírsz a címsávba egy karakterláncot, amiben nincs szóköz, DE az nem belső parancs - ebben az esetben most már újdonság, hogy ha létezik olyan nevű oldal, akkor az első találatra visz, egyébként viszont kiírja, hogy "A cím nem érhető el erről a gépről", és ehhez hasonló hibaüzenetek érkeznek... Miért nem képes az alapértelmezett keresőt használni erre a célra? Miért kell ehhez is trükközni?
    Az Opera Turbo-val meg valóban elkéstek. Ez szerintem még mondjuk két-három évvel ezelőtt időszerű lett volna, most már viszont tényleg egyre kevesebbeknek van olyan ratyi netje, hogy szükség lenne erre. DE problémát okozhat, ha valamilyen oknál fogva be sikerül kapcsolni, és akkor sipákol az alapjúzer, hogy Opera alatt miért olyan gagyin jelennek meg a képek. :U
    Az Opera Unite tényleg hanyagolható lett volna még egy darabig, amíg a többi dolog (amikről Te is írtál) nem működik pöpecül.
    Ezek a dolgok tényleg nevetségessé teszik a cég üzletpolitikáját. Már-már olybá tűnik, mintha szándékosan akarnának tök más irányba menni, mint kéne, mintha ők lennének a lázadók, VAGY mintha azért "tehetnék meg", mert ők tettek hozzá a legtöbbet a böngészőgyártók közül az újdonságokhoz (és így is emlegetik őket azok, akik kicsit tudnak valamit a böngészőkről). A hajukra kenhetik a sok újítást, ha még mindig népszerűtlen az Opera. És már unalmas az az érv, hogy "dehát ők elsősorban a mobilpiacra koncentrálnak". Ne tegyék. Csoportosítsanak át erőforrásokat, kicsit hirdessék magukat, és ne csináljanak agyatlan hülyeségeket, és akkor talán lesz pénzük arra, hogy kellő mennyiségű alkalmazottat vegyenek fel, hogy több piacra is tudjanak egyszerre koncentrálni. Ha meg szándékosan teszik az ellenkezőjét...akkor meg no comment.

    _________________________
    "Amúgy Chrome-hoz már van képek tulajdonságai addon is. " Na, kösz, hogy szóltál! :K :P Bár azért még mindig vicc, hogy ehhez addon kell... :N

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8212 üzenetére

    "valamelyik képfeltöltő oldal nem működik, ahol az egyik user avatarja található"
    Na várj, most ezt nem értem: a Prohardveres avatarok a http://prohardver.hu/dl/faces/ címen érhetők el, nem tudok külső oldalról. :F
    Nem csak sima képre gondoltál?

    Amúgy az <object embed> "hiba" a többi böngészőben egyáltalán nem zavarna, mivel itt problémával legfeljebb akkor találkozol, ha honlapot szerkesztesz. Egyből láthatod is, ha valami gáz van a dologgal. És hát ki az a hülye, aki úgy szerkeszt honlapot, hogy csak Operában nézi meg az eredményt. :) Nyilván azért mindenki legalább két böngészőben kipróbálja. De minél többel, annál jobb. :D
    A flash fölötti görgetés hibája viszont azért meglepő... Ezek szerint a Mozillánál mindig tudnak újabb bugot mutatni. :DDD
    Egyébként azt bírom, hogy ez a szaros FF annak ellenére népszerű, hogy a bugokon túl LASSÚ is, mint az állat, és ezt közel sem elfogultságból mondom, hanem mert tény, számtalanszor hasonlítottam össze az egyes oldalak betöltési sebességét. Persze különbségek lehetnek, de átlagban legalábbis nekem az jött ki, hogy jóval lassabb a többinél. Most ezt konkrét mérési eredményekkel sajnos nem tudom bizonyítani, de szerintem ami igazán számít, az, amit érzel böngészés közben: relatíve melyiket találod gyorsnak. Mégis él még a számomra már kicsit nevetséges Firefox-kultusz.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cousin333 #8218 üzenetére

    "Vagy csak szimplán nem ért egyet Pengével." Igaz, de én a közgázos példáit találtam kicsit oda nem illőnek és viccesnek. :P

    "...egyes részein is mindenhol szélessáv van szerinted?" Természetesen ebben igazad van, túlzás azt állítani, hogy a világ minden táján van szélessáv, bocsi, ha így hangzott, nem így értettem, de azért ez az újítás mondjuk jöhetett volna korábban, a Unite viszont nyugodtan várhatott volna.

    "Először is, az egész minialkalmazás, Unite dolog egy jól látható koncepcióra fűződik fel, ami talán egyeseknek kevésbé szimpatikus, de van benne ráció."
    Ki mondta, hogy nincs benne ráció? :U Nem erről volt szó, hanem arról, hogy a többi fontos újítás és javítás (és most nem fogom elismételni a példákat, amikről én és Penge_4 beszélgettünk) sokkal előrevalóbb, jóval szembetűnőbb és ezerszer fontosabb, mint az, hogy egy várhatóan még jó ideig szűk réteg által használt szolgáltatást kiépítsenek. Foglalkozzanak ELŐBB azzal, amivel a felhasználók nap mint nap találkoznak, ami böki a szemüket, idegesíti őket felhasználás során - ezek közül nyilván azok, amiket mi kiemeltünk, csak néhány dolog az ezerből. Sokkal indokoltabbá teszi a böngészőváltást az, ha alapfunkciók tartalmaznak zavaró hibákat, melyekkel az ember rendkívül gyakran szembesülhet. Ráadásul a problémát tetézi, hogy a "konzervatív" felhasználó, akinek azt tolták az arcába, hogy használjá' Firefox-ot, mert az a trendi, az a vagány, az a jó, és megszokta az ott jellemző hibákat, és találkozik néhány tök mással Operában, ami ráadásul jóval kevésbé ismert és népszerű böngésző, akkor azt fogja erre mondani, hogy "hát nem véletlenül nem használják az Operát annyian, mert tök gagyi, inkább vissza is térek a FF használatára", és hiába mondod neki, hogy ne gondolkozzon már ilyen "egyszerűen", menni fog a saját feje után.

    "az Opera mindig is innovatív volt, ezt a szerepet semmiképpen nem szabad elvesztenie. Ha már semmi új nincs az Operában, csak azt teszik bele, ami máshol megvan, akkor mi értelme Operát használni?"
    Ne veszítse el az innovatív szerepét, de mint már mondtam, hajukra kenhetik az újításokat, ha ezzel együtt még mindig sok a szembetűnő hiba. Ti is hétről hétre számoltok be újabb Operában nem működő dolgokról. Egy darabig ezek elviselhetőek, de amikor létezik olyan böngésző is, amiben ugyanezek a hibák nincsenek meg (pl. Chrome, ami igaz, kevésbé funkciógazdag, mint az Opera, de észrevehetően gyorsabb [igaz, szvsz a Chrome minden böngészőnél gyorsabb, amivel eddig találkoztam], és kevesebb hiba van meg benne azokból, amikről beszéltem/-ünk), akkor felmerül a kérdés, hogy érdemes-e maradni az Operánál.

    "Konkrétan a Unite-ban komoly lehetőségek vannak, a nagy kérdés, hogy ezt ki tudják-e használni."
    Egyetértek, a cél szerintem is jó és előrelátó. És újabb innováció, amely az Opera nevéhez kötődik. Csak a hibák... :P (már unásig emlegettem a "hiba" szót :DDD)

    "Ami egyedül üdvözítő szerintem, az az új funkciók bevezetése és a régiek fejlesztése, hibajavítása. Ennek, ha vontatottan is, az Opera eleget tesz, lásd pl. helyesírás ellenőrző beletétele."
    Szerintem az Opera-használók örülnek is neki, mint majom a farkának, én is. :D Pont a régiek hibajavítása halad vontatottabban, nem az újítások betétele.

    "Az azonosítók miatt. Ha van egy "opera" azonosítód, és te beírod a címsorba, hogy "opera" majd Enter, akkor hova ugorjon a szerencsétlen? :)"
    Azért ez közel sem megoldhatatlan probléma, hogy kezeljék a kivételes, foglalt stringeket... Ezekre vagy adjon hibát, vagy ugorjon a megfelelő parancsra, de pl. az "oper" szóra nyugodtan ugorhatna a keresőre... :)
    A felfelé nyomogatással meg a "g" betűvel gondolhatod, hogy eddig is tisztában voltam. :))

    __
    Most olvastam el teljes egészében a cikkedet, és nagyon tetszett. :R Jó a cikk stílusa (követhető, de ezzel együtt pörgős), meg jók a hasonlataid a tizenegyespárbajjal meg a robogóval. :DDD A cikkben írtakkal is teljes mértékben egyetértek. Ezzel együtt én lehet, hogy ennél sokkal durvább kritikát fogalmaztam meg itt a tegnapi nap folyamán, mert már tényleg kezd kicsit unalmassá válni a kicsit agyatlannak tűnő cégvezetés (ahogy Te is írtad), meg az embert hergelő apró-cseprő hibácskák, amik összeadódva már egyetlen nagy, kozmikus hibatengernek tűnnek. :DDD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz vv5204 #8217 üzenetére

    Mindenképp ki fogom próbálni portable változatokkal is, és majd jelzek, van-e változás, pl. a Google-ös problémák megszűnnek-e ezáltal. :R Gyanús, hogy utóbbi esetében nálam van a hiba, ha senkinél nem jelentkezik hasonló, de nem igazán értem az okát egy tiszta telepítés után, meg annak fényében, hogy a netforgalmat nem blokkolja semmi, és ráadásul CSAK és kizárólag Google-oldalak esetében tapasztaltam a hibát. :F Fura.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz h_143570 #8221 üzenetére

    "Az osseimet meg mindig nem voltam kepes atszoktatni tobb fulre."
    Mondjuk az idősebb korosztályt nem lehet kárhoztatni azért, hogy nehezen állnak át a modern böngészési trendekre, legtöbbször örülnek neki, ha kiigazodnak a honlapokon, nemhogy még a böngészők funkciógazdagságát is kihasználják. :) Még azért jópár év kell nekik, hogy hozzászokjanak, teljesen új és más világ számukra, nekünk nehéz elképzelni, de ők szenvednek vele azért.:D

    A FF-kiegészítők használata miatti bugok talán még érthetőek lennének, de sajnos nemcsak erről van szó. Épp amiatt, hogy kb. csak akkor használok Firefox-ot, amikor honlapot szerkesztek, és ki akarom próbálgatni, hogy ott hogy néz ki, vagy amikor pl. a Screengrabet használom, ami nálam az egyetlen (!) feltelepített plugin, hiszen Firebug helyett pl. a Chrome-ban meglévő fejlesztői eszközöket használom, így csupán az alapcsomagot telepítem fel, amire nem lehet ráfogni, hogy a hülye addonok miatt bugzik. Szóval maga a FF áll béna lábakon.
    Vagy úgy értetted, hogy a cég nem igazán figyel arra, milyen fejlesztőket vesz fel, és ebből következően a végleges termék is megkérdőjelezhető minőségű lesz?

    Egyébként én azt tartom valószínűnek, hogy az lesz jó JS-programozó, aki gépközeli nyelveket is jól ismer (pl. sima C), és mondjuk nem csak C#-pal kezdte, aminek a használata során még azt sem kell tudnia a programozónak, hogy mi az a pointer... És ha ott megtanulja sok szívás árán a normális kódok írását, akkor már van esély arra, hogy jó webfejlesztő is legyen. Persze nem azt mondom, hogy nincsenek kivételek, csak szvsz nem árt, ha jól át tudja látni a dolgok szerkezetét.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz vv5204 #8217 üzenetére

    Most próbáltam a portable 10.10-est, pontosan ugyanaz a helyzet a Google-ös oldalakkal.
    Ugyanúgy első betöltéskor "A távoli kiszolgáló megszakította a kapcsolatot" hibaüzenet... És ahogy elnézem, másoknak is van ilyen gondja, nem csak nekem.
    Ami viszont érdekesség és pozitívum, hogy a lenyíló menük nem olyan katasztrofálisan lassan nyílnak meg a Portable változatban.

    Szerk.:
    _____________________
    (#8240) h_143570: "pontosabban az IE8 neki is alt volna, ha Apple termeket felengednek a gepemre."
    Na, mi ez az Apple-utálat? :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8230 üzenetére

    "Akkor pakold meg 8-10 addonnal és mindjárt nem lesz olyan gyors. :D"
    Nem, azért sem. :D Legalább ez maradjon meg valóban gyors böngészőnek, amivel pont csak annyi a bajom, ami hiányzik belőle az Operához képest. :DDD
    Amúgy a Chrome-ban ami még rohadtul idegesít, az a fülváltás. Ezt sem voltak képesek még mindig megoldani, hogy úgy legyen, mint Operában (legutóbb használt fülre ugrik)? :U

    "A problémáddal kapcsolatban még a tűzfal/antivirus jutott eszembe"
    Korábban írtam, Windows tűzfallal jól megvagyok. :)
    Vírusirtómban (NOD32) nem igazán vágom, hol lehetne böngészőspecifikus beállítást találni. :P Ráadásul akkor már miért nem csinálta ugyanezt a 9.64-gyel? :F

    Az egyszavas címsorkeresést már mutattad, igen, de épp az volt a bajom, hogy trükközni kell a megoldáshoz. :( Viszont találtam nagyon pici elírást a cikkedben: "amíg próbálja felteríteni az címet" -> "amíg próbálja felderíteni a címet". Nem nagyon észrevehető, csak gondoltam szólok. :)

    __________

    (#8231) Wolverine: igen, nekem is egyre kevésbé tűnik úgy, hogy csak az én gépemben lenne a baj. :D Az igaz, hogy a gépemnek már nem ártana egy oprendszer-újrahúzás, de egyébként rendszeresen karbantartom a gépet, registry-t tisztítok, stb., szóval nem erre fognám. A Google-ra fognám én is, de nem tudom, jogos-e. :F

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cousin333 #8227 üzenetére

    "Az, hogy pl. a Chrome-ban kevés(?) a hiba? Annyi funkcióból mit lehet elrontani? ;]"
    Ha kevés is a funkció, ellensúlyozza a brutális gyorsaságával. :) Persze az Opera is gyors, de szerintem egyértelműen a Chrome vezet gyorsaságban az összes mostani böngésző közül (persze addonok nélkül futtatva).

    A többivel, amit írtál, nem tudok vitatkozni, mivel egyetértek. :D :R

    Egyébként nem is tudtam, hogy ilyen szintű a border-radius hiánya miatti háborgás. Nekem is jól jött volna már párszor honlapfejlesztés közben, ha elérhető lenne ez a funkció, de ugyebár gondolni kell a régi böngészőt használókra is, így hiába tudom alkalmazni újabb böngészők esetén, ha a régieket használók úgyse élvezhetik az általa nyújtott látványt. Igaz, webdizájner írta valahol, hogy már unalmasak is a minden honlapon alkalmazott lekerekített sarkok. :D
    Szóval amíg rengetegen használnak IE6-ot, addig a webfejlesztők úgyis csak szívnak, nem a border-radius léte-nemléte az elsődleges kérdés. Na igen, itt jön elő, ki mit helyez előrébb. :) De egy tisztességes weblapszerkesztő nem fog megelégedni puszta CSS3-as megoldásokkal még 2 év múlva sem, mert tisztában van vele, hogy még akkor is lesznek olyanok, akik régi böngészőt használnak.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8249 üzenetére

    Cégnél? Ezt az érvet nem értem. Rengeteg cégnél Internet Explorert használnak, ami ugye köztudottan szarik a szabványokra. Szóval nekem hiába működik mondjuk IE-ben, ha az összes többi böngészőben nem (nem megfelelően)... Egyébként meg kétlem, hogy a dolog úgy működne, hogy a leggyorsabb, legkényelmesebb megoldást kell választani... Szerinted egy normális webfejlesztő arra törekszik, hogy a lehető leggyorsabban megcsinálja, lényeg, hogy valahol működjön, oszt' csá?
    "Cégnél pedig elsősorban nem gyönyörködni kell az oldalban, hanem az adott feladatot minél gyorsabban elvégezni."
    Vagy inkább működőképesen... :N

    Nem kell maradinak lenni az informatikában, de el kell fogadni, hogy a felhasználók nagyon nagy hányada még mindig rohadtul nem ért az informatikához - és ebben benne foglaltatik az is, hogy sokan nem tudnak feltelepíteni egy új böngészőt, vagy nem is foglalkoznak vele, mert jó az, ami van (pl. a "jó öreg" fostalicska IE6). Ezzel együtt kell élni. És erre nem lehet azt mondani, hogy "majd megtanulja"...
    Múltkor haverom mondja, hogy nézzem meg az oldalt IE6-ban, amit épp akkor csináltam neki (ami egyébként jól működött más böngészőkben, igaz, még csak alfa állapotban volt :D), mert épp az ELTE számítógéptermében ül, és ott meg CSAK IE6 böngésző van, és szétesik a honlap, nem úgy jelenik meg, ahogy kellene. (Persze lehet, hogy a budai oldalon lévő ELTE-épületben már normálisabbak a rendszergazdák, és ott már IE6-nál értelmesebb böngészőket is felraknak...)
    Most akkor erre mondjam azt, hogy így jártál? Én márpedig akkor is a modern böngészőkre, modern szabványokra fogok csak építeni? És leszarom azokat a potenciális ügyfeleidet, akik még mindig régi böngészőt használnak? Hát nem biztos, hogy ezzel a mentalitással túl sokan bíznának meg majd a jövőben honlapszerkesztéssel... :U
    Nem várhatod el minden embertől, minden korosztálytól, hogy tudja, miért jobb egyik vagy másik böngésző.
    Ettől függetlenül halad előre a fejlődés, csak visszafelé is kell tekinteni, legalábbis ha honlapokról van szó. Esetleg böngészőspecifikus stílusbeállításokat kell alkalmazni.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz h_143570 #8247 üzenetére

    Sima HTTP.
    De akkor eddig miért nem nyúlt bele az adatforgalomba, miért csak a 10.10-esnél? És miért van másnál is ez a probléma CSAK Opera alatt? Költői kérdés.

    "Fogalmazzunk ugy hogy a Google, Apple es MS triobol az MS-t kedvelem a legjobban."
    Hogy lehet az MS-t kedvelni? Én egyiket se kedvelem, csak szeretem a termékeiket. :D A Google-lel mi a baj? :) (Csak nem az, hogy mostanra hihetetlen hatalom van a kezében, ami csak egyre nő? :D) Az Apple-lel kapcsolatban teljesen semleges vagyok, mivel nem is igazán használom a termékeiket, egyedül a QuickTime-ot raktam fel még régebben a *.qt kiterjesztés lejátszása miatt muszájból. Szóval az Apple-lel mi a para? Tudom, hogy OFF, csak érdekel röviden. :P

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8248 üzenetére

    Mivel Wolverine-nak is ugyanez a problémája, mint nekem, és nála nincs ESET termék, akkor ebből egyenes ágú következtetés lenne, hogy az Operának az a baja, hogy van fent vírusirtó. :DDD Akkor a világon mindenütt szedjük le a vírusirtó terméket a számítógépről az Opera és a Google miatt!!! :D Én kezdem! ;]
    Na, de komolyan nem vágom, mi a francot kéne átállítani a NOD-ban. Keressek olyan menüpontot, hogy Google- és Operaspecifikus beállítások? :DDD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolverine #8250 üzenetére

    "értve ezalatt a Docs-ot, a Readert és a Gmailt"
    A sima kereső nálad nem dobja elsőre ugyanazt a hibát?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz h_143570 #8268 üzenetére

    Most próbáltam 9.64 Portable változattal, azzal egyáltalán nincs ehhez hasonló probléma! Megjelenik első kérésre a Google minden oldala.
    A lenyíló menü mondjuk ugyanúgy rohadt lassú Gmailben.
    HTTPS-t majd megpróbálom. Ennyire kell parázni a biztonság miatt amúgy? Jogos?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolverine #8265 üzenetére

    Próbáld meg Te is a 9.64 Portable változatával! Ha nálad sincs gond ezek használata során, akkor egyértelmű, hogy a 10.10-essel van a baj. Kíváncsi lennék. :R

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák