Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz lovi27 #12154 üzenetére

    Én jobban szeretem a docker-compose-t használni. Kényelmesebb offline szerkeszteni a docker-compose.yml fájlt, és csak le kell futtatni a scriptet.

    ---
    version: "2"
    services:
      transmission:
        image: linuxserver/transmission
        container_name: transmission
        environment:
        - PUID=1000 #Felhasználó ID
        - PGID=1000 #Felhasználó csoportjának ID-je
          - TZ=Europe/Budapest
        - TRANSMISSION_WEB_HOME=/combustion-release/ #A transmission felületének neve. Nekem a legjobban ez tetszik, de még /transmission-web-control/, és /kettu/ opció is
        volumes:
        - *valami_útvonal*:/config #szintaktika itt mindig a fizikai hely:konténerben lévő hely
        - *valami_útvonal*:/downloads
        - *valami_útvonal*:/watch
        ports:
          - 9091:9091
          - 51413:51413
          - 51413:51413/udp
        restart: always

    Az Umask defaultban is 022.

    (#12098) lovi27: A letsencrypt alapból tartalmaz egy nginx, egy fail2ban appot is, illetve SSL titkosítást. Viszont kérdéses számomra, hogy ezek milyen mély biztonsági szintet tudnak nyújtani, van-e szükség VPN-re is ? :F

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • aicon

    senior tag

    válasz lovi27 #12154 üzenetére

    PUID, PGID tetszőleges, én olyat kerestem azt /etc/passwd-ben amit nem oszt ki az omv, az oktató videókban többnyire 1000, de ezt nálam az omv kiosztja a felvitt felhasználóknak
    UMASK opcionális, én be szoktam tenni
    TRANSMISSION_WEB_HOME opcionális, én beraktam mert kíváncsi voltam az új kezelőfelületre
    path: alapszabály, hogy ami a kettőspont előtt van az a gazda gépre vonatkozik, utána levő rész pedig a dockerre
    pl:-p 9091:9091 azt jelenti, hogy a 9091-s portot kinyitom a gazda gép felé, docker felől is a 9091-s portot használja az alkalmazás
    a parancs utolsó sora a képfájl, ezt beírva a docker hubon a keresőbe kiadja a készítője leírását, mint az oktató videókban, ott lehet további infót olvasgatni
    docker parancsok, ha valakit érdekel: [link]
    Portainer valóban nagyon ügyes, de én nem sokat használom, linux világban akár kezdő valaki, az alap dolgokat el kellene sajátítani
    docker-compose (amit a fórumtárs említ): ez inkább már haladóknak, de ha több mindent akarok egyszerre telepíteni, használom, mert egyszer megírom utána már csak a:
    docker compose up -d parancsot kell kiadni
    Az OMV5 megjelenésével kezdtem el én ismerkedni a dockerrel, mivel több alkalmazás futott nálam VB-ból...még volna mit tanulni :)

    ======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

Új hozzászólás Aktív témák