Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz Tothgera30 #78993 üzenetére

    Ha sok rövid távra használod, akkor tényleg nem érdemes turbósban gondolkodni (szerintem). Van olyan személy itt, akinek 1,6 szívója van, Ő többet tud róla mondani.
    A FB-os csoportba, pl valaki pont a mezei szívóssal küzd, tehát szerintem ez az érv nem állja meg a helyét, inkább csak erre akartam utalni, hogy persze ott a turbó meg a kettőstömegű, de ezek ritkán mennek szét átlagos felhasználás mellett.

    A bringák a tetőn, azért megfogják az autót, 110-120-nál már van légellenállás bőven, itt azért nem árt, ha amúgy az autóban van kraft. Bár a thule-nek van most már ilyen első kerék kiszedős csuda áramvonalas megoldása is.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Declare

    őstag

    válasz Tothgera30 #78993 üzenetére

    Pont emiatt az evi kb 8-10k km miatt nem kell szerintem annyira ezen a "szivomotor = örökelet" vonalon annyira elakadni. Elöbb fog elrohadni az auto, mint a motor a km ek miatt kifeküdne.
    Szivo benzinesnek is ugyan ugy elöjöhetnek nyügjei az evekkel meg a km ekkel. Ha pl a fenti linkelt 170k km körüli feher astra egy ceges, "ütjük, vagjuk, hajtjuk" astra volt, jo esellyel jobban beszivod, mint egy valoban megkimelt turbossal.

    Ha van idö, en a helyedben vadasznek egy szep es megkimelt turbos benzinest, ami takarekosabb lesz, sokkal elvezetesebb lesz vezetni es mire a 8k eves km futasoddal a motor elerne a veget, elötte 3x szet fog rohadni minden egyeb alkatresz :)

    mod:

    Közben a kis Astra megkapta a masodik vezerlescserejet, amiota nalam van, mert atlepte a 270k km t. Jelentem a "sz@rf@s dizel, turbos, mindmeghalunk, 200k km fölött felrobban a motor, meg amugy is a dizel 10k km enekent tönkremegy es 1millio a javitas" dizel astra a friss olajjal, szürökkel es vezerlessel a szerelöm szerint a következö negyedmillio km is hitelesitve van :) ha a kettöstömegü nem volt cserelve, az esetleg jöhet. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák