Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bercsi

    aktív tag

    válasz mohabá 007 #71606 üzenetére

    Szerencsére kereszteződésben álltam, épp fordultam volna be az utcánkba.
    Gyanús volt a dolog, mert munkahelyről elindulva egyszer beesett a kuplungpedál de gyorsan rápumpáltam párat és működött. Akkor éreztem hogy gáz lesz.
    Aztán megálltam és nem bírtam elindulni. Még szerencse hogy volt az autóban egy flakon fékolaj.

    A kinyomócsapágy hibájára a szerelőm hívta fel a figyelmem, decemberben olajcsere után szólt hogy picit szivárog az olaj. Régebben én is néztem, hogy a váltó és a blokk alja olajos, de mivel a motorból nem fogyott így nem is foglalkoztam vele (felelőtlenség tudom).
    Az eset után felhívtam és azt mondta hogy ilyenkor elázik maga a tárcsa is, ezért kell cserélni komplett szettet.

    De abban is van logika amit Te mondasz. Sőt! Lassan 3 éve van nálam az autó, de nem vettem észre soha hogy csúszna a kuplung, tökéletesen működött. Pedig ha szivárog a kinyomónál az olaj akkor előbb-utóbb a tárcsára is kerülne olaj (most hangosan gondolkodtam).
    Holnap elhúzzuk szerelőhöz és kiderül hogy mi a probléma. A felső hengernek jobban örülnék, emberibb ára van mint egy komplett szettnek. Mindenesetre ha megvan a diagnózis leírom ide is.

    Van viszont más dolog ami zavar. Ez pedig az autó hangja.
    Amióta nálam van azóta ilyen a hangja. Fogalmam sincs hogy mi lehet :F
    Ebben a videóban jobban kivehető hogy mire gondolok. Szerintem nem éppen normális dolog ez a kerepelő hang alapjáraton.

Új hozzászólás Aktív témák