Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mohabá 007

    aktív tag

    válasz Doggy dog #66665 üzenetére

    Amit mutat a kijelzőn,azt másik érzékelő mondja.Az unix-on megnéztem,és nektek is van olyan mint nekünk. :DD
    Van egy ilyen,és ez a neve:vízhőfok jeladó,vízhőmérő órához.Ez mutatja a kijelzőn,hány fokos a hűtővíz.

    A jobb oldali vékony peremes részre rá van tolva egy egysarus vezeték.Ez a hengerfejen bárhol lehet,de még máshol is.
    A másik neve vízhőfok jeladó,(vízhőmérséklet érzékelő)

    Ez nem neked,hanem az ECU-nak mondja a vízhőfokot.Erre mondtam,hogy valszeg ez lesz rossz.

    Ugye ezt írtad: ECN 011515 ír ki.
    Luck Dragon:A hiba kód =
    hűtőközeg szenzor v. áramkör) hibaüzenet,
    Én meg elővettem a hagyományos hibakódot összehasonlítottam:
    ...011515 = hűtőközeg szenzor v. áramkör) hibaüzenet,
    P 0115 = Motor hűtőközeg hőmérséklet áramkör
    Mindkettő elektromos áramköri problémát jelez. Az ECU jelezi,hogy mivel van gond.

    Ha a termosztáttal lenne gond,akkor hasontó hibaüzenet lehetne:
    ---Hűtőközeg termosztát (hűtőközeg hőmérséklet termosztát szabályzó hőmérséklet)
    ---Motor hűtőközeg túlmelegedés állapot

    Azt nem mondom,hogy a termosztátod kifogástalanul működik,le kell ellenőrizni, hogy nem nyit e túl korán.A hibajelző lámpa jelez villogva folyamatosan?

    [ Szerkesztve ]

    Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

  • mohabá 007

    aktív tag

    válasz Doggy dog #66665 üzenetére

    A hibakódot Te is ki tudod villogtatni. :K Nem kell ahhoz csodamasina.

    Ha elektromos a gázpedál,akkor csak a féket és a gázt benyomod,és nyomva tartod,majd gyújtást adsz rá,és akkor a narancssárga szervíz lámpa kezd el villogni.A 10 villogás 0-t jelent.( minden hibakódot ezzel kezdi)A kódok 4 jegyűek és sorba adja be őket. A hibakódon belül a számok közt rövidebb, a hibakódok közt kicsit hosszabb a szünet.
    A hibakódokat nem kell törölni,mert az ECU ,ha nem észleli a hibát,kb:20-25 indítás után elfelejti.

    Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

  • Declare

    őstag

    válasz Doggy dog #66665 üzenetére

    Igen, itt valami tuti nem stimmel :( vissza semmikepp nem eshetne ennyire.

    Nekem az 1,7 es dizel van, de az 15 perc alatt kb bemelegszik, varosban meg plane. Nagy hidegben palyan 100 körül, amikor nem erölködik a motor akkor megy le ilyen 86 körülre max. Amugy 89-91 fok.

    Füteni füt rendesen? Bar 66fokon amugy is jo meleget kell fütenie.

    Ha mondjuk max fütes max ventillacioval beinditod, csökken a höfok?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák