Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz szkutyi #90005 üzenetére

    Bocs, korábban volt róla szó: én csakis streaminget nézek, nincs TV klasszikus adás, és nincs diszk se, a torrentezést meg nem tartom etikusnak. Fizetem az összes streaming szolgáltatót és azt nézem.

    Én csak azért írtam le ezt a tökéletes képen látható dither zaj jelenséget, mert a C9-em nem csinált ilyet - ezért nekem ez új és egyenlőre nem nagyon akarom "benyelni" - minthogy azt sem, hogy több sötét részletet mutat az átkozott Élénk mód - amit leírom 500x-ra is - nem akarok nézni mert szarul árnyal - pontosan látom hogy poszterizál hiszen nem tudja kiosztani normálisan az árnyalatokat a túltolt fényességi értékekre.

    Tehát nem jó, hibás, túl tolt stb.

    DE:

    Szarul elkészített DV tartalom mentésre igen is alkalmazható- mert az a helyzet, hogy egy olyan sorozat aminek kb 80 nit a ABL-je miközben Dolby Vision HDR lenne elvileg, nyugodtan mehet Élénk módban, nem lesz poszterizáció, mivel nincs benne világos rész, az egész arról szól hogy valahogy ki tudjuk-e emelni a sötét mocsokból az amúgy teljesen jó és élvezhető tartalmat. Pl Apple TV Siló széria...

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák