Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Celtis #82771 üzenetére

    Hogy más ,jobb a minőségbiztosítási rendszer más tvgyártóknál?
    Ez szerinted nem egyértelmű?
    Az "előforduló" és "nagy eséllyel" pontosan erre világít rá ,ez két eltérő fogalom.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Vhiktor

    Topikgazda

    válasz Celtis #82771 üzenetére

    Nem tudom mi az igazság, de én Sonyból, Philips-ből is aránylag ugyanannyi "panelhibás" modellel találkoztam, semmivel nem volt jobb a helyzet.
    Egyedül talán csak a Panasonic esetében kevesebbel.

    De ezekből a márkákból sokkal kevesebbet adnak el mint LG-ből ezért találni fórumon sokkal kevesebb panaszt rájuk, szerintem.

    Még 15 évvel ezelött minőségbiztosítási mérnökként rövid ideig dolgoztam olyan helyen ahol alkatrészeket gyárottak autókba, teljesen pontosan ugyanaz ment a BMW-nek, a Mercinek mint a Suzukinak, Fiatnak, stb.
    Nem volt külön minőségbiztosítási kritérium egyikre sem (uyganazon a gépen, ugyanabbó az anyagból gyártották mindet). Az volt egyedül a külünbség, hogy melyikre milyen logót nyomtak. Mint most kínában a HDMI kábelek és projektor vásznak esetében, kb egy helyen gyártják őket, koppra pontosan ugynúgy csak a logo más. Alibaba-ra fel kell menni és meg lehet találni kb az összes márka megfelelőjét és azonnal lehet őket rendelni a gyárból olyan névvel amilyennel szeretnéd. A legjobb az amikor a forgalmazó ugyanazokat a képeket teszi ki a termékről mint ami a gyár oldalán is fent van csak átcimkézett márkával, 3-szor annyiért :)
    Példának okáért ott van az XY Screen, amiből könnyedén lehet találni 3-4 alternatívát más fantázia névvel.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

  • b.

    félisten

    válasz Celtis #82771 üzenetére

    Hitelesnek tekinthető forrást én erre nem tudok hozni, mert ha nem igaz akkor a topikban már ezerszer lerágott csont [link] ment újra végig most éppen rajtam.
    Állítólag maga Vincent is kijelentette ezt már Chros kérdésére reagálva,[link] így bátorkodom elhinni ezt,de jobban hajlok arra hogy a MEO metódus más egyes gyártóknál , ami természetesen nem jelent 100% -os szűrést..
    Az szerintem nem igaz hogy mennyiség miatt van több hibás és tintinges LG panel, mert amikor valakinek 3x cserélnek panelt valamint a házhoz vitt kijelző is hibás az gáz. jelenleg én a fórumban a mostani Philips OLED vásárlók között nem találkoztam durván tintinges TV vel ( az enyém is teljesen homogén az első naptól kezdve)és ez nem azt jelenti hogy nincs. Szerintem a tinting egyszerűen a gyártás velejárója sajnos,amit megfelelő minőségbiztosítással lehetne kiszűrni.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák