Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fisha

    őstag

    válasz Batyops #36019 üzenetére

    Szerintem nem sokat számít, hogy DV vagy HDR10, de majd legfeljebb megcáfolnak.
    Színhőt oda állítsd, ahol neked tetszik a kép. Nekem a warm2 jött be a legjobban.
    Ettől színház, otthoni mozi fordítástól mindig megőrülök, ha látom. Ehhez vajon milyen drogon kellett lenni.
    - Home Cinema. Hmm legyen mondjuk otthoni mozi.
    - Cinema: Na ezzel bajban vagyok, ez mi legyen? Talán a színház? Igen, ez az.

    Amúgy szerintem főleg azért van a két mód, hogy mennyire van sötét a szobában. Egy moziban teljesen, otthon meg azért van hogy világos szobában néznek filmet, még ha blaszfémia is. Szóval eszerint állítsd.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Batyops #36019 üzenetére

    DV módban a Dolby saját chip-je keveri a színeket, ezért van kiszürkítve és zárolva a Színtér kapcsoló (SDR-ban és HDR10/HLG módban az LG SoC intézi).
    A Színház mód a helyes, az Otthon a túlvilágosított. Utóbbit világos szobához használhatod, míg előbbit enyhén világított és sötéthez.

    (#36022) renatto - Hát, nekem a vendégeknek szánt FHD plazma is képjavítók nélkül tolja a TV adást is (DVB-C). Szerintem semmi gond nincs vele, a HD adók még szépek is, az SD-k pedig "olyan, amilyen". De ha most nekiállnék végignézni egy VHS-en master-elt DVD-t (pl. valami régi "kult sci-fi") az OLED-en, akkor is kikapcsolt képjavítókkal tenném (kivéve, hogy madVR-al nagyíttatnám fel SD-ből UHD-ba valami komolyabb scaler algóval, mint a TV-é, de azt is fűszerek nélkül, semmi szűrés, extra élesítés...). Bár talán már csak a nosztalgia miatt is így tennék, ha létezne valami csoda varász algoritmus, ami tényleg javítja a képet (muhaha).

    (#36028) szente80 - Ezt én erősen ellenjavallom, használd a (#36026) Fisha linket.

    (#36055) krx21 - Mikor a C7-em adtam el, találtam 2-3 halott piros alpixelt (korábban sohasem tűnt fel, csak mikor eladás előtt átnéztem, a bal felső sarok közelében voltak nem túl közel egymáshoz). Letoltam rajta egy kézi frissítést, és eltűntek (vagyis újra működtek).

    (#36083) dh66e - Szerintem leginkább attól és úgy lesz belőle népi kálvária, hogy minden, csak picit is hibás TV-re (ahogy írták is lentebb, a legtöbb átlagfelhasználó ezt észre sem venné soha, amiről itt sokszor szó van) jut legalább 3-4 élcelődő komment, hogy melyik gyártó milyen minőséget képvisel, és hogy milyen sok a gond az OLED technológiával úgy általában és hogy ha kellett egy panelcsere, akkor biztos kell még három. :(((

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák